Na Velký pátek se otevře Wake Merkur

Velikonoce letos proběhnou ve znamení wakeboardingu! Máme před sebou totiž první otvíračku velkého vleku u nás. V pátek 7.4. přesně v poledne se rozjede Wake Merkur a pojede přes celý víkend až do nedělní 18 hodiny. Samozřejmě jsme pro tebe zjistili všechny důležité informace, tak koukej číst dál.

Venku se sice ještě pere jaro se zimou, ale to nebrání tomu, abychom vytáhli prkna, neopeny a zahájili letošní wakeboardovou sezónu 2023. Wake Merkur jde po vzoru Ejpovic a oficiálně se stává druhým areálem co v Česku otevře. Doufejme, že po tomto víkendu se do toho opře i zbytek areálů, trochu se ještě umoudří počasí a bude moct konečně jezdit na plno!

1. jak budeš vypadat v pátek ty / 2. jaké je na otvíračku objednané počasí

Jak už jednou zaznělo, tak Merkuru má naplánovanou otvíračku na pátek 7.4.. Původně to mělo být o týden dřív, ale nakonec se vše muselo posunout kvůli špatnému počasí na tento prodloužený víkend. Vlek se bude točit od pátku do neděle, a to každý den od 12:00 do 18:00. Hlavním lákadlem je určitě velký vlek, ale pokud by byl zájem, tak je možné rozjet malý vlek.

Pokud tě zajímá, jak budou první den vypadat překážky, tak máme informaci, že tě čeká „komplet nový setup". Detaily nám ale zůstaly utajené, což je ještě další motivace se na park jet podívat! Překážky, co znáš, jsou všechny na vodě, a dokonce hned na pátek přibyde druhá Wakepro trubkaollie bariéra. Později v sezóně se taky můžeme těšit na hodně povedenou překážku, která už byla ukázaná na Instagramu a řeč je samozřejmě o překážce „Street Stairs".

plánovaná překážka Street Stairs a druhá Wakepro trubka

Další služby vleku ti jsou klasicky taky k dispozici, takže hned od prvního dne pojede půjčovna, kde si můžeš půjčit třeba neopren, bez kterého to tentokrát půjde jenom těžko nebo samozřejmě i zbytek výbavy. Bude roztopená sauna na zahřátí, na noc můžeš přespat v kempu a v provozu budou i nějaké restaurace. Celá tahle sranda tě bude stát podle nového ceníku na vedlejší sezónu. 

  • 1hod dítě 320 Kč
  • 1hod dospělí 390 Kč
  • 2hod dítě 540 Kč
  • 2hod dospělí 610 Kč
  • celý den dítě 650 Kč
  • celý den dospělí 760 Kč

Krom této akce chtějí na Merkuru zatím jezdit každý další víkend, ale samozřejmě se to teď bude hodně odvíjet od počasí. V nové sezóně se dál můžeš těšit na nový kompletně bezdotykový přístupový systém, můžeš se přihlásit na letní kempy a velkou peckou bude návštěva Peacock Brothers 12-14 května. Ty tam přijedou udělat kemp, na který se už teď můžeš přihlásit u nich na webu. O téhle akci si ale řekneme víc později, teď je důležité oprášit prkna a po zimě vyrazit k vodě!

K vodě tě posílá

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Riders Meeting jde v neděli online!

Riders Meeting THE MOVIE má za sebou 4 vydařené premiéry a už tento víkend půjde online! Internetová premiéra proběhne v neděli 9. 6. ve 20h večer na YouTube kanálu Freeride.cz. Celý nejnovější český wake film si tak budeš moct pustit z klidu tvého gauče. Takže to můžou dohnat všichni, co to ještě nestihli nebo si můžeš znovu pustit tvojí oblíbenou část!