Nenech si v sobotu ujít závod RedBull WakeDuel 2022!

Máme před námi další závodní „svěťák“. Tentokrát se wakeboard špička sjela v jednom z nejlepších wakeparků vůbec a to do 313 Cable Parku v Litvě. Tam se totiž jede již tradiční RedBull WakeDuel! Těšit se můžeme opět na nervydrásající klání s jedním vítězem, kde proti sobě budou stát ti nejlepší z nejlepších. Tak se na to pojďme podívat pořádně.

Je to tady. Další ročník velkolepého závodu RedBull WakeDuel 2022 nám odstartoval úterní kvaldou a finále se jede už v sobotu 11.6.. Pokud jsi o téhle akci ještě neslyšel, tak se sice dost divím, ale neboj, v tomhle článku se dozvíš to nejdůležitější. Závod se jede v areálu 313 Cable Parku, kde stojí dohromady 3 velké vleky a 50 UNIT překážek. Jestli tohle není ráj, tak už nevím, co je. Navíc jedna z posledních překážek je vážně něco. Neskutečně velký bazén, který obletěl celý wake vesmír už viděl každý a přesně i na něm se závod jede. Zbytek překážek je podobně šílený, a proto se máme vážně na co těšit.

Jestli někdo umí dělat akce, tak je to RedBull a když se navíc spojí s takovým areálem, tak je zaděláno na slušné peklo! Možná i poroto se tam každoročně sjíždí celá smetánka wakeboardingu aby si urvala první místo. Ani letos tomu není jinak a přes kvaldu se nám do finále dostali lidi jako Trent Stuckey (který btw nedávno urval první místo v LAO), Victor Salmon nebo třeba Joe Battleday. Nechybí ani silné zastoupení od holek a z těch se do finále dostala třeba Anita Leina nebo Melanie Staf. Další banda super hvězd se nominovala již z minulého ročníku. Dohromady se tak do finále dostalo 16 mužů + 8 žen z kvalifikace a dalších 16 mužů + 8 žen s pozvánkou přímo. Celý lineup na sobotu tak zjistíš z webu RedBullu a připoj lidi z výsledků kvaldy. Do finále se taky určitě dostanou ti nejlepší z místních Litevců, ale to je pravidlo, které nám dává smysl.

výsledky kvalifikace

Bystřejší už spočítali, že finále pojede v jedné kategorii 32 mužů a v druhé 16 holek. Průběh bude vypadat stejně jako minulý rok. To znamená, že si všichni náhodně vylosují protivníka a pak se už pojede duel jeden proti jednomu. Následuje klasický pavouk a první bere věčnou slávu a prize money. Každý bude mít vždy dvě jízdy a počítat se mu bude ta lepší. Hodnocení funguje tak, že závodní dráha je rozdělená do 3 sekcí, kterou vždy hodnotí jeden rozhodčí. V každé sekci se rozhodne, kdo byl lepší a za to dostane závodník jeden bod a pak už je to jednoduchá matika. Kdo má víc bodů vyhrál a jde do dalšího kola.

Jak už bylo řečeno, tak celé to vypukne v sobotu 11. června. Přesný časový harmonogram zatím jasný není, ale určitě uděláš dobře, když budeš sledovat Instagram @313cablepark a @redbullltu, kde tě budou vydatně informovat. Celé to navíc můžeš sledovat na livestreamu, který najdeš pod tímhle textem. Stream by měl začít v 10h, tak si to pohlídej.

Zábavu na sobotu zařídil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Už za týden nás čeká otvíračka Wake Ejpovice!

Parto, je to tady! Příští sobotu 25.3. se v Ejpovicích roztočí vlek a zahájíme letošní sezónu. Zima není špatná, ale je čas jí hezky zamávat a začít si užívat u vody. Zjistili jsme pro tebe, jak otvíračka proběhne a co tě čeká a nemine, tak čti dál.