Nenech si v sobotu ujít závod RedBull WakeDuel 2022!

Máme před námi další závodní „svěťák“. Tentokrát se wakeboard špička sjela v jednom z nejlepších wakeparků vůbec a to do 313 Cable Parku v Litvě. Tam se totiž jede již tradiční RedBull WakeDuel! Těšit se můžeme opět na nervydrásající klání s jedním vítězem, kde proti sobě budou stát ti nejlepší z nejlepších. Tak se na to pojďme podívat pořádně.

Je to tady. Další ročník velkolepého závodu RedBull WakeDuel 2022 nám odstartoval úterní kvaldou a finále se jede už v sobotu 11.6.. Pokud jsi o téhle akci ještě neslyšel, tak se sice dost divím, ale neboj, v tomhle článku se dozvíš to nejdůležitější. Závod se jede v areálu 313 Cable Parku, kde stojí dohromady 3 velké vleky a 50 UNIT překážek. Jestli tohle není ráj, tak už nevím, co je. Navíc jedna z posledních překážek je vážně něco. Neskutečně velký bazén, který obletěl celý wake vesmír už viděl každý a přesně i na něm se závod jede. Zbytek překážek je podobně šílený, a proto se máme vážně na co těšit.

Jestli někdo umí dělat akce, tak je to RedBull a když se navíc spojí s takovým areálem, tak je zaděláno na slušné peklo! Možná i poroto se tam každoročně sjíždí celá smetánka wakeboardingu aby si urvala první místo. Ani letos tomu není jinak a přes kvaldu se nám do finále dostali lidi jako Trent Stuckey (který btw nedávno urval první místo v LAO), Victor Salmon nebo třeba Joe Battleday. Nechybí ani silné zastoupení od holek a z těch se do finále dostala třeba Anita Leina nebo Melanie Staf. Další banda super hvězd se nominovala již z minulého ročníku. Dohromady se tak do finále dostalo 16 mužů + 8 žen z kvalifikace a dalších 16 mužů + 8 žen s pozvánkou přímo. Celý lineup na sobotu tak zjistíš z webu RedBullu a připoj lidi z výsledků kvaldy. Do finále se taky určitě dostanou ti nejlepší z místních Litevců, ale to je pravidlo, které nám dává smysl.

výsledky kvalifikace

Bystřejší už spočítali, že finále pojede v jedné kategorii 32 mužů a v druhé 16 holek. Průběh bude vypadat stejně jako minulý rok. To znamená, že si všichni náhodně vylosují protivníka a pak se už pojede duel jeden proti jednomu. Následuje klasický pavouk a první bere věčnou slávu a prize money. Každý bude mít vždy dvě jízdy a počítat se mu bude ta lepší. Hodnocení funguje tak, že závodní dráha je rozdělená do 3 sekcí, kterou vždy hodnotí jeden rozhodčí. V každé sekci se rozhodne, kdo byl lepší a za to dostane závodník jeden bod a pak už je to jednoduchá matika. Kdo má víc bodů vyhrál a jde do dalšího kola.

Jak už bylo řečeno, tak celé to vypukne v sobotu 11. června. Přesný časový harmonogram zatím jasný není, ale určitě uděláš dobře, když budeš sledovat Instagram @313cablepark a @redbullltu, kde tě budou vydatně informovat. Celé to navíc můžeš sledovat na livestreamu, který najdeš pod tímhle textem. Stream by měl začít v 10h, tak si to pohlídej.

Zábavu na sobotu zařídil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Závěrečný film o Riders Meetingu je skoro tady!

Je to už nějaké doba, co jsem se naposledy bavili o Riders Meetingu, ale v zákulisí se poctivě stříhal film, který už brzy začne rozjíždět své premiéry! V tomto článku film lehce odtajníme a zároveň si akci částečně připomeneme. Samozřejmě nebudou chybět ani postřehy samotných účastníků, tak si to nenech ujít.