Nové překážky v českých wakeparcích

Za posledních pár týdnů nám na českém rybníčku přibyla celá řada překážek. Dohromady jsme napočítali alespoň 7 nových kousků v zajetých areálech, které čekají na zdolání. Pojďme se podívat o jaké překážky jde a kde je najdeš.

Wake park Hradec Králové

Jeden z prvních areálů, který se letos pochlubil s novou překážkou byl Wake park Hradec Králové. První kousek, co se objevil na vodě, byl parádní celoplastový transition rail. Ten má nahoře úzkou trubku a z něho jde skoro až do vody ohnutý plast, který slouží hlavně jako dopad. Tahle překážka naučí wakeaře dopadat do transitionu a navíc se dá hezky kombinovat i s dalšími překážkami, když už jich má park hodně, takže tenhle kousek se rozhodně neztratí! 

Druhá překážka se objevila pár týdnů zpátky a je to pořádná bestie. Překážku si navrhl jeden z našich nejlepších jezdců Patrik Hanes a tak se nemůžeme divit tomu, že se na překážce dá vymyslet všechno možné. Double creeper, jak by se překážka údajně měla jmenovat, ocení spíš pokročilí jezdci, ale přejet jí dokáže i ten mírně pokročilý. Překážka je vážně velká a dá se jezdit spousty způsoby, protože na ni najdete jak trubku, tak boční ledge a zakončená je wallridem na obě strany.

Fotograf: Jan Novák | Video: Martin Ludvík

ki & Wake Park Těrlicko

Na Těrlu těsně před závody přibyly také dvě nové překážky. První z nich je trubka, která je ideální na naučení všech možný náskoků na překážky. Dobrý je u ní hlavně to, že se člověk nemusí bát žádné ostré hrany a když se to zrovna nepovede, tak se po ni sklouzne do vody. Hodní se i pro méně pokročilé jezdce pro zvládnutí rovnováhy. Dá se na ní hezky najet přes nájezd a pak už člověk musí balancovat.

Druhá nová překážka je poměrně zajímavá a rozhodně je taky zábavná. Vzhledově by se nejlíp dala přirovnat ke slonu, protože má na začátku jednu velkou bouli, po které navazuje kicker. Překážka je ale dostatečně široká, takže neodradí ani mírně pokročilé jezdce a zároveň se toho na ní dá dost vymyslet!

Zdroj: FB Ski & Wake Park Těrlicko

Wake Merkur

Jednu velkou potvoru přidali i ve Wake Merkur, kde se skoro divíme, že to mají ještě kam dávat! Na vlek přidali transition rail na steroidech, který je poměrně dost velký, a navíc horní trubka nekončí stejně s wallridem, ale pokračuje dál a láme se lehce dolu. Překážka se tak dá využívat jako klasický transition rail, ale navíc se dá jet i ten sakra dlouhý horní rail! Pro fajnšmekry pak jdou vymýšlet i další kombinace, ale to už necháme na vás.

Zdroj: FB Wake Merkur

Alfakite wakeboarding

Dalšího přírůstku se dočkal i areál Karvánky, kde přibyla zbrusu nová oboustranná bedna neboli pussybox. Tahle překážka je naprostá klasika, ale o to víc je důležitá. Většinou to bývá pevní překážka, kterou člověk na wakeu nebo wakeskateu zkusí, a proto je super mít možnost jí najet z obou stran. Bedna je navíc akorát vysoká, takže se na ni dá dobře naskočit i ze strany, a to i klidně na skateu!

Zdroj: FB Alfakite wakeboarding

Wake Jedovnice

Pozadu nezůstal ani wake park Jedovnice, kam dali na vodu taky oboustrannou pussynu a na druhou stranu kicker. Tahle kombinace je řadou let ozkoušená klasika na malém vleku a zaručeně zabaví všechny nadšence do klouzání po vodě.

Zdroj: FB Wake Jedovnice

WakePort

Ve WakePortu je nové úplně všechno, takže mi to nepřijde úplně fér dávat do stejného článku. To ale rozhodně neznamená, že byste tam neměli jezdit. Každý vlek je trochu jiný, a proto se strašně vyplatí zkoušet jich co nejvíc a ve WakePortu na tebe čeká celá řada nových překážek, které stojí za hecnutí! Najdeš tam pro představu kousky jako dva asymetrické kickery, trubku, pussybox, rooftop, vlnku, rakev a další. Hlavně tím se na letošní sezónu nekončí, takže o tomhle areálu si ještě chvíli bude slyšet!

Zdroj: FB WakePort


Snad jsme na něco nezapomněli a kdyby jo, tak nám o tom dej vědět a my to rádi doplníme! 

Vyzjistil a splácal dohromady

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Podívali jsme se pod pokličku značky Flamenell!

Flamenell je značka, kterou hrdě reprezentuje komunita holek, co milují všechny board sporty! Každou chvíli pořádají nějakou akci, kemp nebo minimálně fandí všem holkám co jezdí a podporují naši komunitu. Vždycky na sobě mají něco z jejich parádního oblečení, ale ani tam nezastavují. V článku jsme vyzpovídali zakladatelku Nelinou Veselou, tak si to dej!

Čekuj indoor wakepark v podání Rileyho Dillona a jeho edit "Free Agent"

Toronto uprostřed zimy rozhodně wakeboarding nekřičí, ale i tak se ho tam na konci ledna dočkali. V rámci výstavy lodí se tam totiž konal Indoor Wakeboard Canadian Championship! No a tam samozřejmě nesměl chybět ani Riley Dillon a Matt Bujok, kteří nám právě servírují jejich highlight video.

Sleduj v sobotu živě závody ze Siargao Wakeparku!

Závody uprostřed džungle! Přesně to si na sobotu připravil Siargao Wakepark a přijít o to nemusíme ani my, protože celou akci můžeš sledovat živě i z té naší betonové džungle. Čeká nás nabitý lineup světových jezdců a setup složený z betonového poolgapu, kickeru a trubky. Závod začíná v 7 hodin ráno našeho času, takže ideální záležitost na koukání z postele!