Ohlédnutí za začátkem Junior Wake Tour 2022

Čas letí jako voda a už za sebou máme první a druhou zastávku série Junior Wake Tour. Podíváme se na to, jak závody proběhly, komu se z dětí dařilo nejvíc a několik střípků z fotek!

První zastávka - Györ

Od první zastávky už uteklo několik týdnů, tak se pojďme připomenout, co se vlastně stalo. Letošní Junior Wake Tour startovala v maďarském Györu a začalo se hned zostra! Závodu se zúčastnilo přes 40 dětí a ve všech kategoriích tak bylo potřeba ze sebe dostat to nejlepší. Jak už je u této série pravidlem, tak stejně šlo hlavně o samotné ježdění a radost, ale i tak se děti o vítězství rvaly zuby nehty. Děti z našich končin navíc mohli nakouknout, jak vypadá zahraniční park a zároveň něco odkoukat od místních riderů a riderek. A že byla konkurence pořádná! Od některých závodníků padaly triky, na které si často netroufnou ani dospěláci natož to pak odjet jako jsme viděli v závodě. Stále ale byla cítit zdravá soutěživost a děti měly dost času si na vleku zajezdit a předvést to nejlepší v nich.

Závod běžel jak po másle, počasí přálo a krátce po 15h byly všechny kategorie odježděné. Hned jak se dojezdilo přišlo na řadu vyhlášení a předávání cen. Smíšenou kategorie Beginnner si vybojoval Antonín Procházka, druhý skočil Varga Dustin a třetí místo brala Terezka Seberová. Kategorie Intermediate Girls dopadla následovně: 1. Hana Miznerová, 2. Ella Görcsösová a 3. Emma Konštanská. Intermediate Boys ovládl Kristof Szabo Sopov, druhý byl Filip Kratochvíl a třetí Aron Solymosi. V kategorie Advanced Girls byla nejlepší Ella Belis, druhá Sofia Lara Banášová a třetí Andrea Smolinska. Kategorie Advanced Boys skončila: 1. Róbert Kiss, 2. Jakub Lukačko, 3. Dominik Budínský. Nejvyšší kategorie Expert Boys bral David Nemes, druhý byl Peter Kuzsner a třetí Vojta Vomáčka.


Druhá zastávka - Těrlicko

Další zastávka se jela čtrnáct dní po prvním závodě a tentokrát na Těrlicku. Zase máme na co vzpomínat, protože se celý den moc povedl! Vše se neslo v podobném duchu, na který jsem od JWT již zvyklí. Dohromady se zastávky zúčastnilo 32 dětí a zaplnilo se 7 kategorií. Počasí ani tentokrát nezklamalo a krásně celý den svítilo slunce. Rodiče a další diváci se tak mohli v klidu opalovat a koukat na děti, kteří jim ukazovaly ty nejlepší triky co umí a že bylo na co koukat! Bylo skvělé sledovat, že nakonec ani rodiče nezůstali sedět a krom fandění i oni pomáhali a nosili děti zpátky na start. Zkrátka a dobře atmosféra a nálada na Těrlicku byla naprosto skvělá a šlo vidět, že si to děti užívají a baví se.

Vše šlo podle plánu a už ve 14h bylo všechno doježděné a zbývalo jen vyhlásit vítěze. Nesmíme také zapomínat na děti, které poctivě jezdí na všechny zastávky a plánují závodit i dál. Organizátoři o nich moc dobře vědí a rádi by takové závodníky ocenili za vytrvalost a věrnost! Proto se rozhodně vyplatí jezdit na všechny zastávky a vůbec nevadí, když se zrovna nepovede vyhrát. Body z jednotlivých zastávek se navíc sčítají a na konci se vyhlásí úplní vítězové kategorií, kteří dostanou putovní dres. To ale předbíháme... Další zastávka bude 28. 8. ve WakePortu v Brandýse, tak si hlavně udělejte volno a kdo ještě není registrovaný, tak to napravte na tomto odkaze.

Výsledky závodu

Beginner Girls: 1. Karolina Dian, 2.Rozálie Mynaříková, 3.Tereza Seberová
Beginner Boys: 1. Matěj Havránek, 2. Antonín Procházka, 3. Lukáš Hadra
Intermediate Girls: 1.Anna Kamenická, 2. Emma Konštacká, 3. Amélie Mynaříková
Intermediate Boys: 1. Matěj Popelka, 2. Karel Procházka, 3. Matyáš Vrbica
Advanced Girls:  1. Ella Belis, 2. Karolína Kuncová, 3. Sofia Lara Banášová
Advanced Boys: 1. Dominik Budinský, 2. Jan Rasel, 3. Lukáš Šimíček
Expert Boys: 1. Tymofii Bebeshko, 2. Ilia Kaniuka, 3. Jakub Vilém Dian

Mezi sérií se koukněte i na další akce, protože závodů nás tuto sezónu čeká ještě dost! Mrknout můžete na náš kalendář wakeboard akcí, kde určitě program na víkend najdete.

Závody přiblížil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články