Ohlédnutí za závodem JWT na Těrlu a info o poslední zastávce na Merkuru

Máme za sebou druhou zastávku Junior Wake Tour, která se tentokrát uskutečnila ve Ski & Wake Parku Těrlicko. Celý den byl ve znamení dobré nálady, ježdění a samozřejmě závodění! Co všechno se v sobotu na Těrlu stalo si připomeneme v dnešním článku a řekneme si na co se těšit na poslední zastávce ve Wakeparku Merkur.

Junior Wake Tour - Ski & Wake Park Těrlicko

Těrlická přehrada v sobotu ožila jako to známe při každém závodě! Lavičky u mola se zaplnili rodiči a fanoušky z okolí. Vše začalo klasicky už v ranních hodinách, kdy byly na programu registrace. Jakmile byly děti oficiálně zapsány, tak rovnou skákaly na vodu, aby si stihly před závodem ještě natrénovat a připomenout všechny triky. Molo v tu chvíli skoro praskalo ve švech, když se na něj vyřítilo kolem 30 nedočkavých dětí! Všichni se ale nakonec na vodu dostaly a závod mohl pomalu začít.

Samotný závod se pak vyvíjel podobně jako jsme ho znali z WakePortu. Závodilo se skoro na všech překážkách na první rovince vleku, takže si děti mohly vybrat co jim sedí! Nejlepší taktika stejně byla ukázat toho rozhodčím co nejvíc, a proto děti lítali na kickerech a jezdili bedny všech tvarů a velikostí. Oproti minulé zastávce navíc pro prcky v kategorii Young Blood přibyla i možnost dělat triky na vodě. Mohli jsme tak sledovat klouzané 360 nebo oblíbený touch water a nechyběly ani mávačky pro rodiče a rozhodčí!

Pochvalu si opět zaslouží všechny děti, protože do závodu daly všechno. Dávaly ověřené klasiky, zkoušely nové triky, padaly, ale vždycky doběhly zpátky na molo, aby stihnuly ještě minimálně jeden trik odjet. Zase se ukázala i dobrá parta, která z mola všechny hecovala a rodiče je v tom taky nenechali samotné! Padal tak jeden parádní trik za druhým a bylo celou dobu na co koukat. Respekt si zaslouží i holky, které museli jet v klučičí kategorii, protože zadarmo jim to rozhodně nedaly!

Vše završilo již klasické vyhlášení výsledků a ocenění těch nejlepších závodníků! Ceny pro vítěze na Těrlu zařídil obchod SNOWBOARD ZEZULA a celou akci pomohli organizovat a komentovat Sněhuláci Zárubek! Shrnuto podtrženo byl to parádní závod a musíme poděkovat všem co se na něm podíleli a samozřejmě i rodičům a dětem! Byla to jízda! Na fotkách se ještě maká, tak si zatím vychutnejte pár snímků v článku a v nejbližší době čekejte všechny na Facebooku JWT.


Junior Wake Tour - Wake Merkur

Třetí a poslední zastávka celé Junior Wake Tour se pojede již tuto sobotu 11. 09. 2021. Poslední závod pohostí všemi moc dobře známý wakepark Merkur. Závod se pojede již podle docela hezky zažitých pravidel z minulé zastávky. Klasicky budou děti rozděleny do kategorií a pojede se formou Jamu. V parku se vyhradí několik bodovaných překážek a děti budou mít stanovený čas na bodované ježdění.

Nebude chybět ani LCQ, které se v minulém závodě hezky ověřilo a otestovalo! Zůstane i hodnocení triků na vodě pro kategorii Young Blood. Je ale pořád nutné mít na paměti, že formát závodu se neustále vyvíjí, aby závody byly pro všechny co možná nejlepší!

Velkým tahákem poslední zastávky je i fakt, že se jedná o finální závod, kde se vyhlásí totální vítězové celé Tour! Už teď můžeme slíbit, že každý ze závodníků si odnese něco na památku a nebudou chybět ani ceny od sponzora SNOWBOARD ZEZULA. Nicméně stejně se na hlavní myšlence závodu se nic nemění a na prvním místě je pořád užít si společný den na wakeu! Můžete se tak těšit na spoustu ježdění, hecování a parádní atmosféru od rodičů, dětí a všech fanoušků! 

Místo: Wake Merkur
Termín: 11. 9. 2021
Formát: Wakeboard Jam
Startovné: 500Kč (v ceně je zahrnuté i celodenní ježdení)
Kategorie:   Young Blood, Intermediate, Advanced, Professional
Registrace do závodu: Facebook Junior Wake Tour
Harmonogram:
do 08:00 Registrace a startovné
08:00 - 09:00 Trénink
09:00 - 13:00 Závody
13:30 - Vyhlášení + volné ježdění

Další zajímavé články

Kuba Zalejsky a Roman Dlauhý posílají WAKE CZECH Road Trippin' 2023

Kuba Zalejsky a Roman Dlauhý toho stihnuli minulé léto opravdu hodně! Během týdne objeli 5 wakeparků, několik akcí, měst a celé to navíc natáčeli. Z původně zamýšleného reelska se postupně záběry nahromadily tak, že se Kuba rozhodl z toho udělat film! Dostal název "WAKE CZECH Road Trippin' 2023", ty si ho už teď můžeš pustit a k tomu si přečíst krátký rozhovor.