OverNight Wake Camp 2018

Od party ze Snowboard Zezula k nám dorazil report z jejich OverNight Wake Campu 2018, který proběhl před dvěma týdny v areálu Wake Merkuru. Jak celá akce proběhla se dozvíte přímo od organizátorů z reportu, fotek a videa. Enjoy!

Minulý týden proběhl v jednom z nejlepších wakeparků v České republice Wake Merkur SNOWBOARD ZEZULA Overnight Wakeboard Camp 2018, kde jsme si užili dva dny plné pohody a wakeboardového progresu.

Testcentrum Ronix a Hyperlite
Začátek kempu byl v devět hodin ráno, kdy jsme se společně s kempery potkali u vleku ve stanu s naším testcentrem. Proběhlo oficiální zahájení kempu, seznámení se s organizačním týmem a celkovým programem kempu. Ti co chtěli, měli možnost si vyzkoušet to nejnovější wake vybavení od firem RonixHyperlite.

Trénink pod vedením trenérů z Wake Team Academy
Nebyl důvod se jakkoliv zdržovat, kolem desáté jsme šli na malý vlek, kde se kemperům věnovali licencovaní trenéři z Wake Team Academy - Tomáš JadrnýHonza Klusáček. Koučové zmapovali dovednosti jednotlivých kemperů a podle úrovně se rozdělili do dvou skupinek, kde pak jedna trénovala jízdu na překážkách a druhá hecovala air triky.

Sleduj video z campu:

Wakeboarding, paddleboarding, relax & chill
Následovala obědová pauza, po které jsme se přesunili na velký vlek, kde jsme jezdili další dvě hodiny pod dohledem trenérů. Navečer byla vyhlášena volná zábava, kde někteří využili možnosti zapůjčení paddleboardů z našeho testcentra, jiní zase neslezli z vleku a ostatní si užívali zaslouženou chvilku volna a relaxovali.

Večer proběhl videocoaching, kde jsme si ukázali pořízené záběry z uplynulého dne, trenéři z WTA opět probrali techniku jízdy a vysvětlili, jak se vyvarovat zbytečným chybám. Následovala společná BBQ párty, rozdali se drobné balíčky s věcnými cenami za celodenní progress a přišel čas na další volnou zábavu.

Zdokonalení triků díky videocoachingu
Druhý den jsme se potkali zase u vleku ve stanu SNOWBOARD ZEZULA, kde někteří vyzkoušeli opět jiné modely wakeboardů z našeho testcentra a šly se odstranit zmíněné chyby v rámci videocoachingu v technice jízdy a provedení airtriku na rezervovaný dvousloupý vlek. Po obědě jsme se automaticky přesunuli na velký vlek, kde kempery čekala poslední dvouhodinová lekce od koučů z WTA. Ve čtyři hodiny proběhlo oficiální ukončení kempu, kde se většina rozloučila a rozjela domů, někteří nadšenci ovšem zůstali viset na vleku až do poslední možné minuty. Zkrátka hladký průběh kempu od začátku až do konce a to hlavně díky super partě!

Díky kemperz a WTA coaches, brzy naviděnou!

Další zajímavé články

Co se stalo a co bude s Freestyle Kolbenkou?

V pátek 9. listopadu zasáhl areál pražského trampolínového a tréninkového centra Freestyle Kolbenka ničivý požár, který způsobil kompletní devastaci celé haly včetně veškerého vybavení. Po zjištění situace se veřejnost včetně nás začala ptát, jak k požáru došlo a kdo je za něj případně zodpovědný. Pravděpodobnost, že by šlo o nehodu či náhodu je totiž v uzamčené hale dost nízká. V článku vám teď přinášíme objektivní souhrn dostupných informací.

Legendární skejtr Adam Čeladín potřebuje vaší pomoc

Adam Čeladín sice se sporty, o kterých vás na Freeride.cz informuje zdánlivě nesouvisí, ale my věříme, že český rybníček snowboaridngu, skateboardingu a dalších akčních sportů je natolik malý, že ho dost z vás, kteří jste se narodili řekněme před rokem 2000, bude znát. Adam nyní potřebuje vaši pomoc, kterou mu můžete poskytnout přes portál Gofundme.com.

EDIT: William Klang v CWC

William Klang nabízí prohlídku aktuálního set-upu ve filipínském Camsur Watersports Complexu a k tomu slušnou porci technického ježdění. Enjoy!