Podívali jsme se pod pokličku značky Flamenell!

Flamenell je značka, kterou hrdě reprezentuje komunita holek, co milují všechny board sporty! Každou chvíli pořádají nějakou akci, kemp nebo minimálně fandí všem holkám co jezdí a podporují naši komunitu. Vždycky na sobě mají něco z jejich parádního oblečení, ale ani tam nezastavují. V článku jsme vyzpovídali zakladatelku Nelinou Veselou, tak si to dej!

Růžového plameňáka na prkně nebo oblečení už z naší komunity postřehnul asi každý. Tahle rostoucí parta holek, vzala útokem všechny wakeparky, hory, skateparky a surfové spoty a my jsme za to strašně rádi! Daří se totiž přesně to, o co se holky snaží a roste nám tu parádní komunita holek, které se toho nebojí, navzájem se hecuje, učí se nové triky, jezdí na kempy a baví se všemi board sporty co existují.

Za těch několik let už mají za sebou řadu projektů, kolaborací a kempů, a proto jsme si řekli, že si Flamenell trochu představíme a zjistíme co plánují na tuhle sezónu.

Ahoj Nelo! Jak vnímáš Flamenell takhle po několika letech? Daří se to dělat podle tvých představ a jak sis ji na začátku vysnila? 

Ahoooj, hned na úvod bych ráda poděkovala za krásně napsaný a velmi vystihující úvod.  Jak vnímám Flamenell? Je to moje dítě a splněný sen. Povedlo se nám vytvořit komunitu, a když se na to kouknu zpětně, je neskutečná radost vidět, kolik holek díky Flamenellu začalo jezdit. Kolik šilených holek jsme poznaly a celkově jsem vděčná, že Flamenell není pouze brand, je to pro mě svým způsobem zábava, ale i zodpovědnost. Co se týče oblečení, někdy je to boj, ale láska v jednom. Často tvořím kolekce společně s mojí milovanou Vaga.art, která je v tom se mnou od začátku a díky mé představě a jejímu stylu malování z toho často vznikají malůvky, které nelze přehlednou :D Každá nová kolekce mi dodává pocit, že to celý dává smysl.

Právě jste vydaly novou kolekci oblečení na zimu, tak by mě zajímalo, z čeho máš největší radost a co máte v zimě ještě v plánu?

Radost? Popravdě letos je to kolekce, ze které mám největší radost ze všech…Myslím, že jsem trochu i pištěla, když přišly první vzorky z dílny (haha). Střih, kvalitu i materiál vnímám zatím jako největší Flamenell banger, určitě hraje roli první střih baggy kalhot, který buď miluješ nebo ne. A já je miluju :D Rok od roku se po krůčkách posouváme a těším se, kde to bude třeba za dalších 5 let. Co se týká dalších plánů na zimu, máme tam náš snb trip, který letos směřujeme do Nassfeldu, kde proběhne focení a nějaké natáčení s holkama. Dále se chceme ukázat na Spring session na Bukovce. Zajezdit si, navázat nové kontakty a večer si trochu vyletět z kopýtka. No a jinak určitě obletět pár parků, uvidíme jak nám bude přát počasí a jestli za chvíli nevyrazíme spíš na wake :D.

Jak v tuhle chvíli vnímáš holčičí komunitu kolem board sportů v Česku a co bys byla ráda, aby se zlepšilo/posunulo?

Komunita holek v česku mi příjde fajn. Já osobně si myslím, že by to chtělo víc supportu a rozhodně více závodů, kde by se holky mezi sebou dokázaly víc propojit a oživila se tak energie holčičích board sportů v Čr. Za co jsem teda ráda, že holek jezdí čím dál víc a je úplně jedno jak. Líbí se mi, že se holky přestávají stydět jet do parku, vyrazit na surf trip nebo na wake. Fandíme všem a doufám, že se nám jednou povedou Flamenell contesty a budeme moct ještě víc přispět téhle sweet and wild komunitě holčičích board sportů.

Když už jsme u té party, tak jak se vám daří držet jádro Flamenellu, máte čas se potkávat a co vás vlastně spojilo dřív prkna nebo značka

Naše jádro je poskládáné půl na půl. Jedna část holek je už z dob, kdy Flamenell ještě neexistoval a druhá část přišla náhodně do cesty, kde to zajiskřilo tak, že jsme spolu už 6 let. Myslím, že bych tyhle lidi potkala a měla je v top one, i kdyby Flamenell neexistoval. Je to přátelství. Co se týká většiny party, máme štěstí, že větší část bydlíme kousek od sebe, takže se vídáme skoro každý den, tím pádem není problém se v létě společně sbalit a vyrazit na poslední hodinku na wake. Jinak všechny větší události, ať už narozeniny nebo nově rozlučky, plánujeme a vždy vyrážíme společně někam divočit.

Krom oblečení se vám povedlo ve spojením se značkou CHOC vytvořit dva typy prken. Snowboard a wakeboard. Tak by mě zajímalo, jak k té spolupráci došlo a jestli se můžeme těšit i na další prkna?

Občas jsem si snila, jak by vypadal Flamenell wakeboard, kdybych měla příležitost vytvořit design podle svých představ...Jednoho dne jsem si sehnala číslo na Pepina z CHOC a zavolala jsem mu. Prostě jsem to riskla, víš jak to je, líná huba - holé neštěstí :D Věděla jsem, že jediný co se může stát, je odmítnutí. Tak jsem zvedla telefon a řekla “Ahoj, tady Nela Flamenell, mám pro vás nabídku” :D. Prošlo to! Klukům z CHOC se nápad líbil. Dostala jsem zelenou tvořit podle sebe. Myslela jsem, že štěstím odpadnu. První design splnil očekávání a prodalo se několik kusů, což otevřelo dveře tvorbě další desce.

Vzápětí přišla nabídka vymyslet Flamenell x CHOC snowboard a split. Tam mě teda nakopli, že by tahle deska mohla mít oboustranný design v momentě, kdy se rozpůlí. Byla to výzva a povedlo se. Za pomoci čmárání Vagy (Vaga ART), jsme to dotáhly do úspěšného konce! Jsem z toho nadšená a baví mě spolupracovat s locals. Letos budu dělat už 4.design wakeboardu, a to znamená, že se můžete těšit na další collab.

Léto se sice může zdát ještě daleko, ale vy už máte termíny wake kempů. Kdy budou a na co se můžou holky těšit?

Vzhledem k tomu, že je o tuhle akci čím dál větší zájem, tak jsme se rozhodly vyhodit dva termíny - 12. 7 - 14. 7. 2024 a 15. 7 - 17. 7. 2024 na Těrlicku. Jeden je účelně přes víkend a druhý přes týden. Letos posuneme naše kempy na další level. Nově budeme mít ubytování pro holky přímo naproti wakeparku v novém resortu, který bude rezervován pouze pro Flamenell kemp, a to znamená plno výhod. Jedna z nich je, že budeme mít k dispozici veliký sál s promítačkou, bednami pro dj, terasu pro vychutnání si krásných zapadů sluníčka a to vše s výhledem na vodu. Kemperky se můžou těšit na super trenéry, nové překážky a top vybavení od Snowboard Zezula. Letos máme nového sponzora Jägermeister, tak si to holky trochu okoření :D

Za mě je to krásná událost, kde se propojí spousta super holek, s podobným záměrem, a to umět si užívat života. Každoročně dorazí holky z různých koutů Čr. Každé z nás srdíčko zaplesá při pohledu na hladinku zalitou krásným výhledem na Beskydy, spousta úsměvů a unavených těl po kvalitním zápřahu. Místo, kde se věcí dějí a žije se život.

Plánujte ještě nějaké novinky, které můžete trochu nastínit?

HMMM jednu tady prásknu…Plánujeme nově snowboardové kempy, které měly být už letos, ale kvůli nejistotám s ubytováním jsme si řekly, že to pořádně vymazlíme a spustíme až příští rok. Kempy budou mimo Čr. Popravdě se nemůžu dočkat na to, až se tolik holek potká ve snowparku. Je to něco co u Flamenellu ještě nebylo a jsem sama zvědavá, jestli vše vyjde a splní se očekávání. No a samozřejmě se už vaří nová kolekce, která je teď v procesu a to je SPRING 2024! Chystáme pár úletů a jsem sama zvědavá, co z toho zase vyleze. :D

Díky moc za rozhovor a pokud máte ještě něco na srdci tak ven s tím

Já za celý Flamenell děkuji vám! Za to, že českou scénu podporujete. Ať se z toho malýho rybníčku, co tady máme, tvoří víc spoluprací a supportu a dělá to všem radost.

Ptal se a Flamenellu fandí

Martin Ludvík
Další články autora

Flamenell založila a odpovídala

Nelina Veselá
Další články autora

Další zajímavé články

Kuba Zalejsky a Roman Dlauhý posílají WAKE CZECH Road Trippin' 2023

Kuba Zalejsky a Roman Dlauhý toho stihnuli minulé léto opravdu hodně! Během týdne objeli 5 wakeparků, několik akcí, měst a celé to navíc natáčeli. Z původně zamýšleného reelska se postupně záběry nahromadily tak, že se Kuba rozhodl z toho udělat film! Dostal název "WAKE CZECH Road Trippin' 2023", ty si ho už teď můžeš pustit a k tomu si přečíst krátký rozhovor.