Pohled zpět na Waterfest Aarhus 2021

Pojďme se společně podívat na akci Waterfest Aarhus, která proběhla již před měsícem v Dánsku. Waterfest totiž nebyl jenom o ježdění, ale přitáhl diváky i na soutěž ve Death Divingu a pomohl dobré věci.

Waterfest je akce, kterou si pod hlavičku vzal areál Aarhus Watersports Complex sídlící uprostřed města Århus. Hlavním cílem bylo ukázat na problém s plasty v oceánu a zároveň pozvat ty nejlepší wakeaře a ukázat místnímu městu, co všechno je na prkně možné! To se akci rozhodně povedlo. Spojila jak akční část ježdění a skákání se správným motem pro celé lidstvo. Aby šli příkladem, tak dokonce vysbírali okolí areálu a tím pomohli jak všem lidem ve městě, tak právě oceánu.

Samotný wake závod se jel na jednom ze dvou malých (2.0) vleků v Aarhus Watersports Complexu. Ten je slušně dlouhý a osazený jednou překážkou za druhou. Závodníci se tak rozhodně nenudili a dorazili i borci jako Liam Peacock, Viktor Salmon nebo Pedro Caldas, který nakonec bral první příčku. Akce tak byla hodně nabitá a místňáci mohli sledovat co všechno se dá na jejich domácím setupu vymyslet.

Aby Waterfest navíc nabral ještě trochu víc parády, tak se k závodu na wakeu přidala soutěž v Death Divingu. Kdo o téhle šílenosti ještě neslyšel, tak v death divingu skáčou lidi z 10-14 metrové platformy placáky a do toho dělají triky. Prostě mazec! Hodnotí se pak to, jak dlouho je člověk natažený, kam až doletí nebo co všechno při skoku stihne. Do finále se dokonce probojoval i námi známý wakeař Ryan Peacock, což je slušný výkon.

Na Waterfestu nechyběla ani trocha odreagování v podobě jízdy na čemkoliv, kde se klasicky dělala deska úplně ze všeho, co lidi doma našli! K takové akci samozřejmě nemůže chybět ani aftermovie, které si můžeš pohodlně vychutnat a nasát trochu místní atmosféry. Ta byla pro akci klíčová. Každý si ji chválil a je vidět, že všichni, kdo se Waterfestu zúčastnili, si to maximálně užili. Pokud tě akce zaujala a chtěl bys o ni vědět víc, tak si určitě dej povedený rozhovor s jejím organizátorem na Foundation Wake magu.

Vycucal si z levého palce

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Report z posledního závodu JWT na Merkuru!

V sobotu jsme se v Pasohlávkách dočkali vyvrcholení celé Junior Wake Tour 2021. Ve wakeparku Merkuru se totiž uskutečnil poslední závod letošní šňůry, kde si již tradičně děti popraly v několika kategoriích o bednu a tentokrát i titul cellového vítěze! Jak závody dopadly, kdo obsadil první příčky za celou Tour a jaká na vleku byla atmosféra se dozvíš v tomto článku!

Ohlédnutí za závodem JWT na Těrlu a info o poslední zastávce na Merkuru

Máme za sebou druhou zastávku Junior Wake Tour, která se tentokrát uskutečnila ve Ski & Wake Parku Těrlicko. Celý den byl ve znamení dobré nálady, ježdění a samozřejmě závodění! Co všechno se v sobotu na Těrlu stalo si připomeneme v dnešním článku a řekneme si na co se těšit na poslední zastávce ve Wakeparku Merkur.

Report ze závodu JWT ve WakePortu a pozvánka na Těrlo!

První zastávka Junior Wake Tour je úspěšně za námi! Pojďme se podívat na to, jak závod proběhl, fotogalerii a kdo si odveze první body do celé série. Další zastávka Tour nás čeká již tuto sobotu na Těrlicku, tak se rovnou i podíváme na to, co nás bude čekat!