Radko Hovadko posílá edit a rozhovor z Area 47

Radko je freestyler srdcem i duší. Věnuje se snad všem sporům (sportům) a baví se životem, jak to jenom jde. Tentokrát nám posílá edit z rakouského wakeparku Area 47. Rovnou jsme ho při té příležitosti vyzpovídali, tak si přečti, jak Radko žije, jak se mu tam jezdí a co má ještě všechno v plánu!

Čau Radko! Jak bys zatím shrnul letošní wake sezónu? Jak žiješ, kam ses stihl podívat a kde jsi jezdil nejvíc?

Čauko. Moja wake sezóna je žial len o občasnom jazdeni. Na wake sa dostanem len počas čerpania dovolenky, alebo počas víkendu, pretože žijem vo Švajci a tu žiadny vlek nemám. Najbližšie mám Area47 kde som si bol túto sezónu zajazdiť zatial len asi 4krat. Bol som pojazdit aj na Terlicku na akcii Blackcomb.cz kde som v kategorii masters obsadil 3.miesto. Dal som pár krát Merkur, Bratislavu, Pieštany a bol som čeknuť aj nový Wakeport pri Prahe. Chcem si koncom augusta dať dovolenku a isť zasa pojazdiť nejaké parky v CZ, SK a možno aj PL. 

Náhodou, stihl jsi toho hodně! Area 47 je pro hodně wakeařů na listu vleků, kam se chtějí podívat. Co na něj říkáš ty a jak se ti jezdilo v horách?

Area47 je taky môj homekable, pretože ho mám najbližšie. Asi 2,5h autom :D Je tam krásne čistá voda, super prekažky, dookola breh a hlavne príjemná atmosféra diky fajn parte ktorá tento park obsluhuje. Je to lavotočivý vlek a tiež kratši ako iné. Mne sa tam veľmi dobre jazdí a mám to miesto rád.

To se ti nedivíme! Máš nějaké tipy pro lidi, co by se do Area 47 taky chtěli podívat? Na co si dát pozor nebo kam se určitě podívat?

Area 47 je veľký areál kde okrem wakeboardingu môžeš jazdiť motocros, bike, liezť, skákať do vody z kickrov na lyžiach, snowboarde a rôznych veciach. Bungee jumping, rafting, canyoning… Takže ľudia čo tam vikendujú, majú o zábavu postarané!

Radko na Blackcomb.cz Community Wake Cupu 2021

Zkusil sis i ty v areálu krom wakeu i něco jiného nebo máš teď v plánu nějakou další šílenost?

Raz sme tam s kamarátom dali rafting a ak raz budem mať s kým, rád vyskúšam canyoning. Tiež som si tam bol zaskákať do vody a dal sa vystreliť z vodného ďela :D 

Kdo tě zná ten ví, že děláš snad všechny akční sporty a moc často doma na zadku nesedíš! Kde na to bereš energii a to nadšení? Jaký sport tě teď baví nejvíc a co by sis ještě chtěl zkusit?

Asi to bolo mojim detstvom. Mal som ho pekné, ale tiež jednoduché. Nemohol som robiť veci ktoré som robiť chcel, pretože som na to nemal peniaze. Tak si to celú dospelosť kým som sám, takto kompenzujem a užívam si športy na aké som nikdy nemal pokial som si na ne nešiel zarábať do zahraničia. Okrem snowboardu a wakeboardu ma mega baví paraglide. Tiez som si povedal, že túto sezónu musím zvýšiť svôj počet skydive zoskokov aspoň na 30. Bo mám takú vysnívanú drop zónu na Filipínach, kde si chcem dať zopár zoskokov nad oceanom a pristávať tam na krásnej pláži.

Díky moc za tenhle krátký rozhovor a parádní edit! Držíme palce ať dopadne tvůj cíl se skákáním, měj se nejlíp a ať to jezdí!

Aj ja ďakujem Vám! Všetkým rajdrom prajem takú veľkú lásku k wakeboardingu, aká je vo mne! :)

Ptal se a zveřejnil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Nenech si v sobotu ujít závod RedBull WakeDuel 2022!

Máme před námi další závodní „svěťák“. Tentokrát se wakeboard špička sjela v jednom z nejlepších wakeparků vůbec a to do 313 Cable Parku v Litvě. Tam se totiž jede již tradiční RedBull WakeDuel! Těšit se můžeme opět na nervydrásající klání s jedním vítězem, kde proti sobě budou stát ti nejlepší z nejlepších. Tak se na to pojďme podívat pořádně.

JUNIOR WAKE TOUR v Györu se jede již příští sobotu

Je to tady, letošní první závod JUNIOR WAKE TOUR se pojede v sobotu 11. června ve Westside Cable Park, Györ. Máme se na co těšit, ale určitě bychom si měli i k první zastávce něco říct, ať víme, co nás čeká.