Radko Hovadko posílá edit a rozhovor z Area 47

Radko je freestyler srdcem i duší. Věnuje se snad všem sporům (sportům) a baví se životem, jak to jenom jde. Tentokrát nám posílá edit z rakouského wakeparku Area 47. Rovnou jsme ho při té příležitosti vyzpovídali, tak si přečti, jak Radko žije, jak se mu tam jezdí a co má ještě všechno v plánu!

Čau Radko! Jak bys zatím shrnul letošní wake sezónu? Jak žiješ, kam ses stihl podívat a kde jsi jezdil nejvíc?

Čauko. Moja wake sezóna je žial len o občasnom jazdeni. Na wake sa dostanem len počas čerpania dovolenky, alebo počas víkendu, pretože žijem vo Švajci a tu žiadny vlek nemám. Najbližšie mám Area47 kde som si bol túto sezónu zajazdiť zatial len asi 4krat. Bol som pojazdit aj na Terlicku na akcii Blackcomb.cz kde som v kategorii masters obsadil 3.miesto. Dal som pár krát Merkur, Bratislavu, Pieštany a bol som čeknuť aj nový Wakeport pri Prahe. Chcem si koncom augusta dať dovolenku a isť zasa pojazdiť nejaké parky v CZ, SK a možno aj PL. 

Náhodou, stihl jsi toho hodně! Area 47 je pro hodně wakeařů na listu vleků, kam se chtějí podívat. Co na něj říkáš ty a jak se ti jezdilo v horách?

Area47 je taky môj homekable, pretože ho mám najbližšie. Asi 2,5h autom :D Je tam krásne čistá voda, super prekažky, dookola breh a hlavne príjemná atmosféra diky fajn parte ktorá tento park obsluhuje. Je to lavotočivý vlek a tiež kratši ako iné. Mne sa tam veľmi dobre jazdí a mám to miesto rád.

To se ti nedivíme! Máš nějaké tipy pro lidi, co by se do Area 47 taky chtěli podívat? Na co si dát pozor nebo kam se určitě podívat?

Area 47 je veľký areál kde okrem wakeboardingu môžeš jazdiť motocros, bike, liezť, skákať do vody z kickrov na lyžiach, snowboarde a rôznych veciach. Bungee jumping, rafting, canyoning… Takže ľudia čo tam vikendujú, majú o zábavu postarané!

Radko na Blackcomb.cz Community Wake Cupu 2021

Zkusil sis i ty v areálu krom wakeu i něco jiného nebo máš teď v plánu nějakou další šílenost?

Raz sme tam s kamarátom dali rafting a ak raz budem mať s kým, rád vyskúšam canyoning. Tiež som si tam bol zaskákať do vody a dal sa vystreliť z vodného ďela :D 

Kdo tě zná ten ví, že děláš snad všechny akční sporty a moc často doma na zadku nesedíš! Kde na to bereš energii a to nadšení? Jaký sport tě teď baví nejvíc a co by sis ještě chtěl zkusit?

Asi to bolo mojim detstvom. Mal som ho pekné, ale tiež jednoduché. Nemohol som robiť veci ktoré som robiť chcel, pretože som na to nemal peniaze. Tak si to celú dospelosť kým som sám, takto kompenzujem a užívam si športy na aké som nikdy nemal pokial som si na ne nešiel zarábať do zahraničia. Okrem snowboardu a wakeboardu ma mega baví paraglide. Tiez som si povedal, že túto sezónu musím zvýšiť svôj počet skydive zoskokov aspoň na 30. Bo mám takú vysnívanú drop zónu na Filipínach, kde si chcem dať zopár zoskokov nad oceanom a pristávať tam na krásnej pláži.

Díky moc za tenhle krátký rozhovor a parádní edit! Držíme palce ať dopadne tvůj cíl se skákáním, měj se nejlíp a ať to jezdí!

Aj ja ďakujem Vám! Všetkým rajdrom prajem takú veľkú lásku k wakeboardingu, aká je vo mne! :)

Ptal se a zveřejnil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Podívali jsme se pod pokličku značky Flamenell!

Flamenell je značka, kterou hrdě reprezentuje komunita holek, co milují všechny board sporty! Každou chvíli pořádají nějakou akci, kemp nebo minimálně fandí všem holkám co jezdí a podporují naši komunitu. Vždycky na sobě mají něco z jejich parádního oblečení, ale ani tam nezastavují. V článku jsme vyzpovídali zakladatelku Nelinou Veselou, tak si to dej!

Čekuj indoor wakepark v podání Rileyho Dillona a jeho edit "Free Agent"

Toronto uprostřed zimy rozhodně wakeboarding nekřičí, ale i tak se ho tam na konci ledna dočkali. V rámci výstavy lodí se tam totiž konal Indoor Wakeboard Canadian Championship! No a tam samozřejmě nesměl chybět ani Riley Dillon a Matt Bujok, kteří nám právě servírují jejich highlight video.

Sleduj v sobotu živě závody ze Siargao Wakeparku!

Závody uprostřed džungle! Přesně to si na sobotu připravil Siargao Wakepark a přijít o to nemusíme ani my, protože celou akci můžeš sledovat živě i z té naší betonové džungle. Čeká nás nabitý lineup světových jezdců a setup složený z betonového poolgapu, kickeru a trubky. Závod začíná v 7 hodin ráno našeho času, takže ideální záležitost na koukání z postele!