RedBull WAKEDUEL se jede už za týden!

Další ročník našlápnutého závodu RedBull Wakeduel klepe na dveře! Historie se bude psát už za týden v termínu od 8. června do 11. června, tak si to zapiš. Čeká nás totiž souboj těch nejlepších z nejlepších na jednom z (překvapivě) nejlepších vleků vůbec, tak si pojďme říct, jak to celé bude vypadat.

Závod RedBull Wakeduel si již stihl vybudovat slušnou reklamu ve světě wakeboardingu a není se čemu divit! Na tuhle akci se pokaždé sjede celá profi wake scéna a předvádějí to nejlepší co tenhle sport nabízí. Brutální triky na vodě, a ještě lepší kousky večer na baru, což přiláká i kdejakého fanouška sportu.

Závod se jede v termínu 8. června až 11. června. Kvalifikační závod připadl právě na 8. 6., pak budou probíhat tréninky a finále nás čeká v sobotu 10. června. Finále i kvalda se pojede v Litvě v 313 Cable parku, takže setup překážek bude zase hodně vymazlený!

Foto: Vytautas Dranginis / Red Bull Content Pool

Celou tuhle palbu budeš moct sledovat i online! Nalaď si livestream od The Cable Magu na tomhle odkaze, ať ti nic neuteče. Začínat se bude v 10h a na přibližné časy se můžeš podívat tady. Nejlepší je ale stejně sledovat sociální sítě, kde bude info nejaktuálnější.

  • 10:00: Začátek livestramu
  • 10:05: Ženy
  • 12:00: Muži
  • 16:00: Finále žen
  • 16:15: Finále mužů
  • 17:00: Vyhlášení výsledků

Formát závodu zůstává stejný, takže kvalifikace nabídne několik skupin jezdců, ze kterých vždy část postoupí a část vypadne. Takhle se to bude točit až do chvíle, kdy z původního počtu zbyde 16 mužů a 8 žen. Ty do finále doplní stejný počet pozvaných jezdců, kteří se dobře umístili minulý rok a tím pádem do kvalifikace nemusí. Tam najdeš jména jako bratry Stuckey, kteří brali například první a druhé místo na LAO open pár dní zpátky, Liam Peacock, Pedro Caldas a další střely. Za holky nesmí chybět například Jamie Lopina nebo Rivers Hedrick, ale jedny z hlavních favoritek Anna Nikstad ani Julia Rick v závodu bohužel neuvidíme. Nicméně všichni, kdo v závodě pojedou, mají co předvést a bude to nabitá akce po všech stánkách!

Foto: Vytautas Dranginis / Red Bull Content Pool

Finále se jede v klasickém systému duelu, kde se náhodně vylosují dvojice, které se pak poměří na vodě a lepší postoupí. Tak to pokračuje až do finále, kdy si někdo odnese parádní prize money 3000 euro. Možná ještě ale větší odměna je vyhrát na takhle prestižním závodě a jestli nevíš co přesně od něj čekat, tak se podívej na video z minulého roku.

Závod si nenechá ujít

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články