Report z Blackcomb.cz Community Wake Cupu 2021

Minulý víkend se ve Ski & Wake Parku Těrlicko jel jeden z největších závodů tuto sezónu. Samozřejmě není řeč o ničem jiném než Blackcomb.cz Community Wake Cupu 2021! Pojďme se podívat, jak letos tahle nabitá akce dopadla.

Na Těrlické přehradě bylo zase po roce hodně veselo! Vodní klub Lyžování a Wakeboardingu Havířov navázal na svůj povedený minulý ročník akce a uspořádal pokračování Blackcomb.cz Community Wake Cupu! Závod byl rozdělen do dvou dnů, a to do pátku 16. 7. a soboty 17. 7. Jezdci se ale začali do areálu sjíždět i dřív, aby měli dost času na trénink a přípravu své jízdy. To bylo rozhodně potřeba, protože letos se závodů zúčastnil rekordní počet jezdců. Dohromady jich bylo 78 což už je slušná konkurence. Akce takového rozměru přitáhla i zahraniční jezdce a není se čemu divit!

Střípky ze závodu | foto: Michal Raszka

Závod odstartovala páteční kvalifikace, ve které si jezdci rozebrali postupové příčky do sobotního finále a na ostro vyzkoušeli své závodní jízdy. Wake závodníci byli rozděleni do kategorií podle věku na U11, U14, U18, openmastersveterans. Na wakeskateu se jeli dvě kategorie, a to dámský a pánský open

Přišel jsem podpořit tuto skvělou akci na Těrlicko, tady jsem s wakeboardingem začínal a je to pro mne srdcová záležitost. Vždy tu byla skvělá atmosféra s nejlepšími lidmi a hodně se mi to líbilo. Těrlicko pro mne vždy znamenalo takové evropské CVC, který je nejlepší park na světě na Filipínách a tam vždy byla taková atmosféra jako je tady. Rád jsem se sem vrátil.
Rado Dubový, závodník | zdroj: TV Polar

Střípky ze závodu | foto: Michal Raszka

V sobotu došlo na lámání chleba. Kategorii se zmenšili jenom na ty nejlepší z nejlepších a diváci mohli celý den obdivovat neskutečné kousky na wakeboardu a wakeskateu! Nejlepší na tom celém ale stejně bylo to, že se po dlouhé době celá komunita sešla a společně si užila akci plnou ježdění a dobré nálady! Zároveň se opět ukázalo, jak se zvedá úroveň našich nejmladších zabijáků a že se rozhodně máme v následujících letech na co těšit!

Medailové příčky si nakonec rozebrala známá jména z našich končin, ale v nějakých kategoriích s výsledky zamíchali i závodníci ze zahraničí. Koukneme se na ty nejnabitější kategorie a na zbytek se můžete podívat ve výsledovce níže. Pravděpodobně tu nejsilnější kategorii open man obsadil tradičně Patrik Hanes, ale na záda mu nepříjemně dýchal mlaďák Patryk Łojek, který dostal jenom o necelé dva body méně. Dámskou kategorii open ladies obsadila zaslouženě zahraniční Julia Łupij. Na wakeskateu ovládl mužskou kategorii Dominik Matýsek a za dámy kralovala Martyna Andrzejczak. Co určitě ještě stojí za zmínku jsou kategorie veteránů a masters, které byly pořádně nabité a mohli jsme v nich sledovat neskutečný boj o bednu!

Střípky ze závodu | foto: Michal Raszka

Závody se velice povedly, hlavně počasí nám přálo, nebyly vlny. Chtěl bych poděkovat lidem, kteří nám pomohli, sponzorům, klubovým činovníkům. Organizace byla perfektní. U nás se jezdí wakeboarding asi dvacet let, přibývají nám děti, další generace a to je fajn. Měli jsme dneska rekordní účast 78 jezdců. Pamatuji roky, kdy nás bylo 25. Je to fajn a ten sport jde kupředu.
Lukáš Bystroň, hlavní organizátor | zdroj: TV Polar

Akci přálo i parádní počasí, které vykouzlilo klidnou hladinu bez vln a ideální teplo pro ježdění. Všechno tak krásně zapadlo do sebe a pečlivá příprava závodu se řádně vyplatila. Máme tak za sebou další ročník povedené akce a nezbývá nám nic jiného, než si počkat do příštího roku na její pokračování!

Oficiální listina s výsledky závodu

Report od televize Polar | zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000026650/terlicka-prehrada-opet-patrila-wakeboardistum-mezinarodni-zavody-si-vsichni-uzili

Napsal a publikoval

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

O víkendu přijedou na Wake Port Peacock Brothers!

Máme tady další možnost si zatrénovat a zajezdit si s Peacock Brothers v Česku! Tentokrát kluci pořádají svůj Progression Camp ve Wake Portu a to už tento prodloužený víkend. Vše vypukne v pátek 17. 5. od 16h a kemp bude končit v neděli 19. 5. v 18h. Ještě zbývá několik volných míst, tak na nic nečekej!

Tento víkend nás čekají poslední dvě premiéry filmu Riders Meeting

Máš poslední dvě šance se podívat na nejnovější český wake film na plátně! První příležitost bude v pátek 10. 5. na Wake Portu a druhá hned den potom v sobotu 11. 5. ve Wake Merkur. V dnešním článku shrneme všechny důležité informace.

Dlouho očekávaný závod LANGENFELD OPEN 2024 se jede už tuto sobotu!

LANGENFELD OPEN je jeden z těch závodů, který si nenechá ujít nikdo z nejlepších wake jezdců. Není se čemu divit, když krom prize money $15,000 se jede i o velkou prestiž na jednom z nejzajímavějších setupů roku! Závod nás čeká už tuhle sobotu 4. 5. a my pro tebe máme všechny důležité informace i s odkazem na livestream.