Report z Blackcomb.cz Community Wake Cupu 2021

Minulý víkend se ve Ski & Wake Parku Těrlicko jel jeden z největších závodů tuto sezónu. Samozřejmě není řeč o ničem jiném než Blackcomb.cz Community Wake Cupu 2021! Pojďme se podívat, jak letos tahle nabitá akce dopadla.

Na Těrlické přehradě bylo zase po roce hodně veselo! Vodní klub Lyžování a Wakeboardingu Havířov navázal na svůj povedený minulý ročník akce a uspořádal pokračování Blackcomb.cz Community Wake Cupu! Závod byl rozdělen do dvou dnů, a to do pátku 16. 7. a soboty 17. 7. Jezdci se ale začali do areálu sjíždět i dřív, aby měli dost času na trénink a přípravu své jízdy. To bylo rozhodně potřeba, protože letos se závodů zúčastnil rekordní počet jezdců. Dohromady jich bylo 78 což už je slušná konkurence. Akce takového rozměru přitáhla i zahraniční jezdce a není se čemu divit!

Střípky ze závodu | foto: Michal Raszka

Závod odstartovala páteční kvalifikace, ve které si jezdci rozebrali postupové příčky do sobotního finále a na ostro vyzkoušeli své závodní jízdy. Wake závodníci byli rozděleni do kategorií podle věku na U11, U14, U18, openmastersveterans. Na wakeskateu se jeli dvě kategorie, a to dámský a pánský open

Přišel jsem podpořit tuto skvělou akci na Těrlicko, tady jsem s wakeboardingem začínal a je to pro mne srdcová záležitost. Vždy tu byla skvělá atmosféra s nejlepšími lidmi a hodně se mi to líbilo. Těrlicko pro mne vždy znamenalo takové evropské CVC, který je nejlepší park na světě na Filipínách a tam vždy byla taková atmosféra jako je tady. Rád jsem se sem vrátil.
Rado Dubový, závodník | zdroj: TV Polar

V sobotu došlo na lámání chleba. Kategorii se zmenšili jenom na ty nejlepší z nejlepších a diváci mohli celý den obdivovat neskutečné kousky na wakeboardu a wakeskateu! Nejlepší na tom celém ale stejně bylo to, že se po dlouhé době celá komunita sešla a společně si užila akci plnou ježdění a dobré nálady! Zároveň se opět ukázalo, jak se zvedá úroveň našich nejmladších zabijáků a že se rozhodně máme v následujících letech na co těšit!

Medailové příčky si nakonec rozebrala známá jména z našich končin, ale v nějakých kategoriích s výsledky zamíchali i závodníci ze zahraničí. Koukneme se na ty nejnabitější kategorie a na zbytek se můžete podívat ve výsledovce níže. Pravděpodobně tu nejsilnější kategorii open man obsadil tradičně Patrik Hanes, ale na záda mu nepříjemně dýchal mlaďák Patryk Łojek, který dostal jenom o necelé dva body méně. Dámskou kategorii open ladies obsadila zaslouženě zahraniční Julia Łupij. Na wakeskateu ovládl mužskou kategorii Dominik Matýsek a za dámy kralovala Martyna Andrzejczak. Co určitě ještě stojí za zmínku jsou kategorie veteránů a masters, které byly pořádně nabité a mohli jsme v nich sledovat neskutečný boj o bednu!

Závody se velice povedly, hlavně počasí nám přálo, nebyly vlny. Chtěl bych poděkovat lidem, kteří nám pomohli, sponzorům, klubovým činovníkům. Organizace byla perfektní. U nás se jezdí wakeboarding asi dvacet let, přibývají nám děti, další generace a to je fajn. Měli jsme dneska rekordní účast 78 jezdců. Pamatuji roky, kdy nás bylo 25. Je to fajn a ten sport jde kupředu.
Lukáš Bystroň, hlavní organizátor | zdroj: TV Polar

Akci přálo i parádní počasí, které vykouzlilo klidnou hladinu bez vln a ideální teplo pro ježdění. Všechno tak krásně zapadlo do sebe a pečlivá příprava závodu se řádně vyplatila. Máme tak za sebou další ročník povedené akce a nezbývá nám nic jiného, než si počkat do příštího roku na její pokračování!