Report z posledního závodu JWT na Merkuru!

V sobotu jsme se v Pasohlávkách dočkali vyvrcholení celé Junior Wake Tour 2021. Ve wakeparku Merkuru se totiž uskutečnil poslední závod letošní šňůry, kde si již tradičně děti popraly v několika kategoriích o bednu a tentokrát i titul cellového vítěze! Jak závody dopadly, kdo obsadil první příčky za celou Tour a jaká na vleku byla atmosféra se dozvíš v tomto článku!

Stejně jako na minulých závodech se začínalo už poměrně brzy ráno. Na plánu byla registrace a pak se šlo pomalu jezdit. V posledním závodě Tour se mezi sebou závodilo dohromady 31 dětí rozdělených do 6 kategorií. Na vodě se tak proháněli jak mlaďáci, tak i ostřílení borci a borky! Krom parádní účasti byly i kategorii hezky vyrovnané, takže o to byl samotný závod napínavější.

Harmonogram jel v ozkoušených kolejích a hned po registraci děti čekala hodinka na trénink. Po něm následoval jako vždy riders meeting a od 9:30 až do 13:30 se závodilo! Ani po třetí v řadě nezklamalo objednané počasí. Celý závod krásně svítilo slunce, od kterého foukal jen lehký vítr. Lepší podmínky na zakončení Tour jsme si snad nemohli ani přát!

Jak je nás více na vleku, tak se moc nebojím. Hlavně mám taktiku, pozoruju ostatní, co dělají a podle toho to taky hecnu!
Rozárka | závodnice

Samotné závody probíhaly podobně, jak je již známe z minulých zastávek. Zase byla vidět parádní atmosféra, a to jak mezi závodícími dětmi, tak i u rodičů a fanoušků. Každý závodník cítil ze břehu pořádnou podporu, a tak byl vidět jeden dobrý trik za druhým! Závodilo se po celé rovince u břehu a samozřejmě se počítaly i kickery za prvním sloupem. Fandilo se proto jak z mola, tak z celé pláže a i baru. Celou akcí nás provázel Mates Blahovec, který děti namotivoval ještě k lepším výkonům, než sami čekaly!

Po startu jsem byl nervózní, pak jsem spadl a doběhl na start, tak ze mně spadla nervozita a už jsem jel v klidu????
Vojta | závodník

Trio rozhodčích ve složení Veja, Jirka Hladík a Bogi, tak neměli vůbec lehkou úlohu! Každý z dětí ukázal svůj vlastní styl a ty nejlepší triky co umí. Díky dobrému rozdělení dětí v kategoriích se navíc závod obešel i bez LCQ, a tak byla jedna 10minutová kvalifikační jízda a pak jedna finálová. Byly vidět emoce jak u dětí, tak u rodičů, ale nakonec stejně vyhrála dobrá nálada a to, že se děti jeli potkat, společně se vyhecovat a zkusit něco nového!

No bylo by fajn kdyby zaznělo, že se snažíme, aby závody byly jine než ty ostatní a cílem je, aby si to děti užily a něco se naučily a ne aby řešily, jestli ten nebo ten mel byt první nebo poslední. Není to pro nás jednoduché a nejradši bychom aby byly první všechny děti, ale to nejde tak ať si to užívají a vždycky si z teto super akce odnesou jen to pozitivní a ať je to motivuje pro další trénovaní ????
Veja | rozhodčí

Po závodech bylo na programu vyhlášení výsledků a ocenění jak za sobotní závod, tak za celou Tour. Máme velkou radost z toho, kolik dětí se závodů zúčastnilo a jak se na vodě všichni snažily. Bylo nám proto naprosto jasné, že chceme odměnit každého kdo se závodů zúčastnil a dal do nich všechno. Každý závodník si tak odnesl na památku vlastní diplom se jménem a medaili! 

Hlavní pozornost se pak ale přesunula na vítěze samotných kategorií. Děti ze všech závodů sbíraly body, které se sčítaly, a nakonec až poslední závod rozhodl o úplných vítězích Junior Wake Tour 2021! Ještě jednou moc gratulujeme všem vítězům! Rozhodně to ale neměli jednoduché, takže chválíme i ty, kterým to letos na první místo nevyšlo.

Vítězové jednotlivých kategorií JWT 2021

Young Blood Girls:
Young Blood Boys:
Intermediate Girls:
Intermediate Boys:
Advanced Boys:
Professional:

Eliška Ramíková
Karel Procházka
Lucie Hendrychová
Filip Kratochvíl
Jan Rasel
Šimon Skřivánek

Máme za sebou sice poslední závod letošní JWT, ale to neznamená, že to celé zabalíme! Moc nás bavilo, jak si děti pomáhaly, hecovaly se a věříme, že si každý závod užily stejně jako my! Celkově se od závodů přihlásilo 79 dětí, a ještě víc fandících rodičů. Zatím ještě nevíme, jakým stylem a kdy budou probíhat další závody v roce 2022, ale máme radost, že jste letos u toho byli s námi. Pomohli jste nám udělat pro děti parádní akce, které jsme si moc užili a věříme, že vy také! Děkujeme moc všem, co se akcí zúčastnili a určitě sledujte sociální sítě Junior Wake Tour, až vám neuteče cokoliv, co se na vás pro další sezónu chystá!

Já děkuji že jsem mohl být součástí za mě nejlepší závody ???? Předem bych chtěl poděkovat organizátorům za mega top akci ???? Z pohledu Jury to bylo někdy hodně těsně mít 4 jezdce na vodě a všecko stihnout, ale všecko jde ???? Nic to nemění, že tyhle formy závodu jsou vždy zajímavější pro všechny jak jezdce i diváky ???? Ještě jednou děkuji, že jsem mohl být součástí a mega dík všem zúčastněným, děkujeme
Bogi | rozhodčí

Slova složil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

O víkendu přijedou na Wake Port Peacock Brothers!

Máme tady další možnost si zatrénovat a zajezdit si s Peacock Brothers v Česku! Tentokrát kluci pořádají svůj Progression Camp ve Wake Portu a to už tento prodloužený víkend. Vše vypukne v pátek 17. 5. od 16h a kemp bude končit v neděli 19. 5. v 18h. Ještě zbývá několik volných míst, tak na nic nečekej!

Tento víkend nás čekají poslední dvě premiéry filmu Riders Meeting

Máš poslední dvě šance se podívat na nejnovější český wake film na plátně! První příležitost bude v pátek 10. 5. na Wake Portu a druhá hned den potom v sobotu 11. 5. ve Wake Merkur. V dnešním článku shrneme všechny důležité informace.

Dlouho očekávaný závod LANGENFELD OPEN 2024 se jede už tuto sobotu!

LANGENFELD OPEN je jeden z těch závodů, který si nenechá ujít nikdo z nejlepších wake jezdců. Není se čemu divit, když krom prize money $15,000 se jede i o velkou prestiž na jednom z nejzajímavějších setupů roku! Závod nás čeká už tuhle sobotu 4. 5. a my pro tebe máme všechny důležité informace i s odkazem na livestream.