Report ze závodního víkendu na Těrlu

Ve Ski & Wake Parku Těrlicko se uskutečnily minulý víkend hned dva závody. Na ně se sjeli jezdci z celé republiky i okolních států, aby poměřili své síly na vodě a po nějaké době se zase viděli. Pojďme se společně podívat na to, jak závody probíhali a kdo je nakonec vyhrál.

Na Těrlu si na sebe vzali nelehký úkol, uspořádat společně s Vodním klubem Lyžování a Wakeboarding Havířov tři dny plné závodění. Nakonec se ale vše povedlo a už od pátku mohli diváci sledovat ty nejlepší jezdce na vodě.

První ze dvou závodů byl Blackcomb.cz Community Wake Cup 2020, který byl otevřený jezdcům z celého světa a závodit mohli i neregistrovaní jezdci. Do závodu se nakonec přihlásilo kolem 60 závodníků, a to z Česka, Slovenska a Polska. Závod jako takový byl naplánovaný na dva dny. V pátek byli na programu tréninky, kvalifikace a LCQ (Last Chance Qualifier). V sobotu pak šlo do tuhého, protože se jeli finálové jízdy a bojovalo se o vítězství! Výsledky najdete v následujících fotkách.

Na závody jsme se připravovali asi půl roku. Celou dobu jsme nevěděli, jestli závod bude, ale nakonec se nám to povedlo dotáhnout do úspěšného konce. Ze strany organizátorů bych chtěl všem moc poděkovat za obětavou práci, kde zabrali úplně na maximum. Vlek vydržel, šlapal nám krásně a bylo skvělé počasí, které dělá vždycky 50 % celých závodů, tak si myslím, že to vyšlo tak, jak jsme si představovali. Nemohli jsme si víc přát, všechno dopadlo na jedničku.
Martin - Ski & Wake Park Těrlicko

Průběh celého závodu byl bezproblémový a večer si stihla zajezdit i veřejnost. Počasí závodům přálo až na vítr a občasné vlny od lodí. Úroveň všech jezdců byla naprosto skvělá a diváci tak mohli obdivovat ty nejlepší triky na wakeu i wakeskateu. Za zmínku stojí i transfer na wakeskateu v podání Martyny Andrzejczak, který se na skateu jen ta nevidí a nikdo další si na něj netroufl.

Z organizačního hlediska se závod povedl, jsme rádi že dojelo tolik jezdců, komunita se sjela češi, slováci a poláci. Je to hodně o tom kamarádství a jsme rádi že se nikdo nezranil. Po sportovní stránce úplně super, máme nové podhoubí jezdců v kategorii U11. Počasí nám vyšlo, všechno vyšlo prostě paráda!
Lukáš Bystroň - orgaizátor závodů

V neděli se jelo Mistrovství ČR ve wakeboardingu a wakeskatingu 2020, kde se o medaile přišli poprat už jen registrovaní závodníci z Česka. Přesto byla účast dobrá a na start se postavilo kolem 40 jezdců. Zaplnili se kategorie od dětí až po veterány a prostor ukázat své schopnosti tak dostal úplně každý. Bez luxusu dvou dnů se vše muselo stihnout v neděli, ale i tak se závod krásně stihl. Počasí bylo opět parádní a atmosféra od diváků hecovala jezdce do každého skoku. Nechyběla ani dobrá hudba a spousta dobré nálady. Oficiální výsledky MČR najdete na stránkách IWWF cablewakeboard.net.

Tento víkend bych popsal velice náročně a přitom nenáročně. Super závod, organizace, všechno běželo rychle, ale bylo to náročné kvůli větru, vlnám od člunu, což vadilo na wakeskate ale i na wake. Chtěl bych poděkovat všem organizátorům a jezdcům, protože ten progress se strašně zlepšil, jako hodně, nečekal jsem, že to bude letos takhle těžké. Vlek nám kvůli velkému množství vody taky nepomáhal, ale poprali jsme se s tím.
Patrik Hanes - vítěz kategorie Open Man a Wakeskate open m

Za nás se celá akce velmi vydařila a děkujeme všem organizátorům za skvěle odvedenou práci, fotografům a kameramanům za vytvoření vzpomínek a celé wake partě za užitý víkend. Už teď se moc těšíme na další podobné akce!

Fotky - Michal Raszka

Publikoval

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

O víkendu se jede MČR a Blackcomb 2024

Tento víkend se na Těrlu pojede již tradiční Blackcomb.cz Community Wake Cup 2024 a v neděli to zakončí mistrovství České republiky. Od pátku 26. do neděle 28. července, tak můžeš sledovat ty nejlepší výkony jak našich jezdců, tak těch zahraničních. V dnešním článku si shrneme, co můžeš od víkendu čekat.

Kuba Zalejsky a Roman Dlauhý posílají WAKE CZECH Road Trippin' 2023

Kuba Zalejsky a Roman Dlauhý toho stihnuli minulé léto opravdu hodně! Během týdne objeli 5 wakeparků, několik akcí, měst a celé to navíc natáčeli. Z původně zamýšleného reelska se postupně záběry nahromadily tak, že se Kuba rozhodl z toho udělat film! Dostal název "WAKE CZECH Road Trippin' 2023", ty si ho už teď můžeš pustit a k tomu si přečíst krátký rozhovor.