Report ze závodu JWT ve WakePortu a pozvánka na Těrlo!

První zastávka Junior Wake Tour je úspěšně za námi! Pojďme se podívat na to, jak závod proběhl, fotogalerii a kdo si odveze první body do celé série. Další zastávka Tour nás čeká již tuto sobotu na Těrlicku, tak se rovnou i podíváme na to, co nás bude čekat!

Junior Wake Tour - WakePort

Neděle byla na Proboštských jezerech ve znamení hecování, nervů, dobré nálady a závodění. Vše začalo již v brzkých ranních hodinách, kdy se děti za doprovodů rodičů začali scházet, aby stihli registraci a riders meeting. Za to zaslouží respekt hlavně rodiče, protože vytáhnout rozespalá děcka z postele a takhle brzo je někam vozit, by samotné mělo být za medaili!

Jakmile byly děti registrované a měly rozdělené závodní kategorii, tak se šlo rovnou na kvalifikační kola. Specialitou Junior Wake Tour (JWT) je to, že se jede pomocí Jamu. Na vodě tak vždy byly čtyři děti z jedné kategorii a měly 10 minut na to, ukázat co všechno umí! Závodilo se na přední části vleku, kde byly překážky pro rozhodčí dobře vidět a pokud někdo spadnul, tak měl ještě šanci zpátky naskočit na vlek a ve své krasojízdě pokračovat! Díky tomuto formátu a parádní atmosféře, se tak děti hecovaly i do náročnějších triků a rozhodně bylo na co koukat. Už v jedné z nejmenších klučičích kategoriích padnul od devítiletého Matyáše tantrum nebo Dejvák v profi kategorii vyslal crow mob. Přece jenom pár triků se odjet nepovedlo i přes šílejíce molo fanoušků. V tom je ale krása wake Tour, že už tuhle sobotu máme další zastávku na Těrlicku, kde se všechno dá dohnat nebo zvrátit, ale hlavně si užít další parádní závodní den.

Několikrát tady již padla informace o "skvělé atmosféře". Ta se sice hodně špatně popisuje v několika řádcích, ale stejně tomu musím věnovat ještě pár vět! Kdo se závodu zúčastnil, tak ví nejlíp. Bylo něco neskutečného sledovat děti z jiných kategorií, jak běhají pro své kamarády, kteří plavou k molu, aby se dostali zpátky do závodu! Dokonce pak děti napadlo tahat své kámoše na prknech po mole, aby mu ušetřily čas a závodník si nemusel vyzouvat vázání! Naprosto geniální taktika, která určitě nějaké vteřiny zachránila. Zapomenout nesmíme ani na rodiče, kteří své děti rovnou s prknem na nohách nosili až na molo nebo jim minimálně pomáhali s deskou! Ve zkratce šlo prostě vidět to, že si to děti i rodiče užívají, závodníci chtějí ukázat co v nich je a zároveň kolem sebe mají super partu, co jim v tom chce za každou cenu pomoct!

Upřímně gratulujeme všem vítězům, protože předvedli parádní jízdy a své umístění si zaslouží! Chvála ale patří i ostatním dětem, které se praly o bednu, a nakonec to nevyšlo... Další šance je totiž za rohem a určitě stojí za to to zkusit znovu! Velké díky si zaslouží i areál WakePort.cz, kde se závod jel a samozřejmě i sponzorům akce Wakeguru.cz, Soöruz, DUP. Double Up Wakeboards Europe, bez kterých by to prostě nešlo!

Junior Wake Tour - Ski & Wake Park Těrlicko

Další zastávka Junior Wake Tour nás čeká na všemi velmi známém a oblíbeném vleku Ski & Wake Parku Těrlicko. Závod se jede už tuto sobotu 4. 9. 2021, tak to nepropásněte. Na Těrlu je pro děti připravená celá lajna překážek, ze které si budou moct vybírat, takže si každý najde to své! Navíc je hned u břehu, takže i když někdo spadne, tak bude mít ještě šanci všechno dohnat.

Formát závodu bude zase wake Jam, kde děti budou rozděleny do kategorií podle věku, pohlaví a hlavně výkonnosti. Od minulého závodu se ale může ještě něco změnit a doladit. Stále se ještě Tour vyvíjí a snaží se pro děti vymyslet co nejlepší formát. Na Těrlu se tak ve velkých skupinách dočkáme i LCQ kola, kde bude ještě jedna poslední šance na postup do finále! Také se pro mladší kategorie upraví pravidla a budou se jim počítat i triky na vodě. To znamená, že všechny klouzané 360, olíčka a další triky se budou do celkového bodování také počítat.

Celá Junior Wake Tour se ještě upravuje, aby vytvořila pro všechny děti co nejlepší závody a akci, kde se budou moct zlepšovat a potkávat se svými kamarády. Nikdy se asi nepovede splnit všechna přání a prosby, ale tyto změny určitě pomůžou k lepšímu závodu!

Vše ostatní bude probíhat stejně jak jsme zvyklí z WakePortu. Registrace bude probíhat na Facebookovém profilu Junior Wake Tour a na místě se ráno dokončí platbou startovného. Pak proběhne samotný závod a na konci pro ty nejlepší budou čekat hodnotné ceny od sponzora závodu SNOWBOARD ZEZULA. Spolupořadatelem závodu na Těrlu jsou navíc Sněhuláci Zárubek, takže se máme rozhodně na co těšit. V sobotu se vidíme na závodech a na závěr si dejte ještě část galerky fotek z minulé zastávky ve WakePortu! Všechny fotky pak najdete na Facebooku JWT.

Místo: Ski & Wake Park Těrlicko
Termín: 4. 9. 2021
Formát: Wakeboard Jam
Startovné: 500Kč (v ceně je zahrnuté i celodenní ježdení)
Kategorie:   Young Blood, Intermediate, Advanced, Professional
Registrace do závodu: Facebook Junior Wake Tour

Na vlastní oči viděl, fotil a napsal

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Nenech si v sobotu ujít závod RedBull WakeDuel 2022!

Máme před námi další závodní „svěťák“. Tentokrát se wakeboard špička sjela v jednom z nejlepších wakeparků vůbec a to do 313 Cable Parku v Litvě. Tam se totiž jede již tradiční RedBull WakeDuel! Těšit se můžeme opět na nervydrásající klání s jedním vítězem, kde proti sobě budou stát ti nejlepší z nejlepších. Tak se na to pojďme podívat pořádně.

JUNIOR WAKE TOUR v Györu se jede již příští sobotu

Je to tady, letošní první závod JUNIOR WAKE TOUR se pojede v sobotu 11. června ve Westside Cable Park, Györ. Máme se na co těšit, ale určitě bychom si měli i k první zastávce něco říct, ať víme, co nás čeká.