Riders Meeting 2019: rozhovory + fotky + video

O projektu Riders Meeting jste u nás už tuhle sezónu mohli slyšet. Stojí za ním Patrik Hanes, který se rozhodl v jeden termín dostat nejlepší české cable ridery na jedno místo do Cable Wake Parku Stráž a vytvořit tak prostor pro společný progres, ale i focení a natáčení. My jsme s Patrikem a dalšími vybranými ridery udělali krátké rozhovory, doplněné o fotky a závěrečné video.

Patrik Hanes

Čau Patriku! Řekni nám na úvod, jak jsi přišel na myšlenku celého RIDERS MEETING projektu? Inspiroval jsi se v zahraničí?

Čau! Nad touto myšlenkou jsem přemýšlel už nějakou dobu, více méně jsem se nechal inspirovat Danny Davisem. Danny Davis je americká snowboardová legenda, který za pomoci sponzorů vytvořil jedinečnou akci jménem Peace Park. Myšlenku jsem okopíroval a udělal ji podle svých představ. Největší zlom ovšem přišel v roce 2018 v Bratislavě, kdy jsme já, Michal Zub, Tomáš jadrný a Vojta Krčmář seděli u stolu po obědě a já jim tuto myšlenku sdělil. Klukům se nápad okamžitě velice líbil a probírali jsme celkový formát akce. Pak už jsem jen celou zimu strávil přípravami a mordováním se o to, aby akce pro jezdce vyšla co nejlépe.

Jaká je hlavní myšlenka celého projektu? Myslíš, že se jí při prvním ročníku podařilo naplnit?

Hlavní myšlenka byla, aby se jezdci, kteří se kromě závodů nepotkají, mohli sejít na několik dní v jednom parku a bez stresu se mohli od sebe učit, chillovat a předávat si zkušenosti. Myslím si že se to určitě povedlo, ze strany jezdců jsem měl obrovské ohlasy. Myslím, že každý se tam něčemu přiučil. 

Z čeho máš v rámci RIDERS MEETINGU největší radost? Odjel někdo nějaký trik, který bys třeba vyzdvihl?

Největší radost mám, že se celá akce obešla bez zranění. Taky jsem rád za to, jak si to všichni užili. Já se upřímně nic nového nenaučil, protože jsem měl plnou hlavu organizace, správného průběhu akce, natáčení a samotného trénování ostatních. Sice jsem se nic nového nenaučil, ale zato jsem odjel několik ze svých highlight triků, do kterých bych se bez kluků nevyhecoval.

Jak to vidíš dál? Bude druhý ročník?

Riders Meeting vol.2 už je v jednání. S největší pravděpodobností se přesuneme na jiný vlek, aby i ostatní jezdci, co jezdí jen pro zábavu měli větší možnost se s námi setkat a zajezdit si. Letošní ročník byl testovací a i přes nějaké drobnosti vyše dobře, ale už víme na čem zapracovat. Věřím, že další ročník bude úplný nářez!

Martin Ludvík

Čus Martine! Byl jsi vyhlášen za nejlepšího kempera RIDERS MEETINGU. V čem se ti na vodě dařilo nejvíc a co ti přišlo celkově nejlepší?

Zdarec, povedlo se mi konečně zlepšit blind, tak jsem tam začal posílat mexicanroll do blindu. Sice to nějaký pokusy chtělo, ale dovolím si říct, že ho teď umím! Nejlepší byla určitě možnost potkat se s ostatními, kouknout jak jezdí, co na překážkách vymýšlí a učit se od nich.

Josef Vaculík

Ahoj Josefe! Na RIDERS MEETINGU jsi byl nejstarším riderem. Jaký pro tebe bylo jezdit s mladýma namotivovanýma zabijákama?

Bylo pro mne inspirativní sdílet veškeré aktivity, kde formálnost jde stranou. Právě věkový rozdíl neznamená odlišnost v přístupu, či nasazení a vzájemný respekt posílí sebevědomí každého jezdce. Nedělají se rozdíly. Možnost přiučit se něčemu novému od takto technicky zdatných borců je velkým přínosem a korespoduje s lidskou touhou získávání dovedností, bez ohledu na věk. Jezdilo se mi jako starýmu namotivovanýmu zabijákovi.

Adam Lejsek

Čau Adame! Ty jsi byl naopak nejmladším riderem. Co jsi se během RIDERS MEETINGU od starších riderů a riderek přiučil?

Líbilo se mi na Riders Meetingu to, že jsme se sešli jako parta i mimo závody a byla tam dobrá atmosféra. Naučil jsem se spoustu nových věcí na překážkách a měl sem se kým inspirovat.

Vojta Krčmář

Nazdar Vojto! Ze světa wakeboardingu máš už mraky zkušeností. Jak hodnotíš první ročník Patrikova RIDERS MEETINGU?

Myšlenka, s kterou přišel Patrik, je parádní. Riders meeting, kde se top jezdci ČR učí jeden od druhého, je něco, co u nás ještě nebylo. To vše ještě ozvláštnil různými soutěžemi a zábavou. Vedle tréninku a hecování se s kamarády na vodě, jsem si ještě zahráli například fotbal, vybíjenou nebo dali souboj při kicker contestu. Meeting měl však i stinné stránky. Ráno po nás chtěl třeba, abychom chodili běhat a z toho jsem já už vyrostl. I přesto jsem si akci velmi užil a když mi do toho nic nevleze a opět si vysloužím pozvánku, tak nebudu váhat a znova se zúčastním. Velké díky Patrikovi a jeho pomocníkům. Stay STREJSY!

FINAL VIDEO:

Zveřejnila redakc

Freeride.cz WAKE
Další články autora

Další zajímavé články

Riders Meeting jde v neděli online!

Riders Meeting THE MOVIE má za sebou 4 vydařené premiéry a už tento víkend půjde online! Internetová premiéra proběhne v neděli 9. 6. ve 20h večer na YouTube kanálu Freeride.cz. Celý nejnovější český wake film si tak budeš moct pustit z klidu tvého gauče. Takže to můžou dohnat všichni, co to ještě nestihli nebo si můžeš znovu pustit tvojí oblíbenou část!