Sleduj v sobotu živě závody ze Siargao Wakeparku!

Závody uprostřed džungle! Přesně to si na sobotu připravil Siargao Wakepark a přijít o to nemusíme ani my, protože celou akci můžeš sledovat živě i z té naší betonové džungle. Čeká nás nabitý lineup světových jezdců a setup složený z betonového poolgapu, kickeru a trubky. Závod začíná v 7 hodin ráno našeho času, takže ideální záležitost na koukání z postele!

Siargao Wakepark je nádherný areál schovaný uprostřed džungle na Filipínách. Kolem parku najdeš jenom palmy a o kousek dál krásné pláže plné surf spotů. Co víc si přát. Posledních několik let se areál zlepšoval, rostly v něm nové překážky a v sobotu 10. 2. tam proběhne závod Siargao Wakepark Live!

Hlavním tahákem závodu je určitě poolgap, který je oproti jiným parkům plný betonových překážek. Samotný gap je dlouhý 15 metrů a je vysoký dva metry, takže na tuhle záležitost si troufne fakt jenom někdo! Ve spodní části vleku to završuje oboustranný kicker a Unit trubka.

Takovou akci si nenechá ujít kdejaký profík, a proto na startu uvidíme známá jména jako Dominik Hernler, Jules Charraud nebo Liam Peacock. Nebude chybět ani zastoupení lokálů v čele s Raphael Trinidad.

Celou akci bude možné sledovat online a zdarma. Přenos má na starosti slušný mediální tým, který slibuje několik kamer, drona a nebude chybět ani duo komentátorů Tom Soupart a Carlo De La Torre. Kde bude livestream dostupný není zatím zveřejněno, ale můžeme předpokládat, že ho najdeš buď na webu Siargao Wakepark nebo na jejich YouTube, kde si už teď můžete dát tenhle teaser!

Pozvaní jezdci:

  • Dominik Hernler (AUST)
  • Jules Charraud (FR)
  • Camille Charraud (FR)
  • Liam Peacock (UK)
  • Matty Muncey (UK)
  • Raphael Trinidad (PH)
  • Carlo De La Torre (PH)
  • Louis Eggerickx (BE)
  • Glenn Vandenberghe (BE) 
  • Guy Vanryckeghem (BE)

Harmonogram akce:

(čas jsem upravil pro naši časovou zónu)

07:00 - 07:30 - Začátek a trénink, představuje Siargao Wakepark a Homies Approved
07:30 - 08:00 - Best Kicker Jam Session, představuje Unit Parktech a Prime Mates Boardsclub Store
08:00 - 09:00 - Best Line Jam Session, představuje System 2.0 a Lakeside Paradise
09:00 - 10:00 - Best Wall Jam Session, představuje Siargao Island Villas a Siargao Watersports
10:00 - 11:00 - Airtrick show s lokálními jezdci, představuje GOMO
11:00 - 12:00 - Noční dvojlana, představuje TBC
12:00 - 12:30 - Slavnostní předávání cen a závěrečný ohňostroj

Jestli tě zajímá, jak areál vypadal dřív nebo co všechno se na místním setupu dá vymyslet, tak mrkni na naše dva dřívější články z Siargao Wakeparku.

Foto v článku: Steffen Vollert a Kaikoa Official

Kokos v lehátku by si dal

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Wakelake v Bratislavě otevírá sezónu už tento víkend!

Wakelake roztáčí vlek už první víkend v březnu! Zeptali jsem se, jak bude otvíračka vypadat, jaký bude provoz dál a taky jaké jsou novinky a plány na léto. Tak čti dál, ať jsi o obraze!

Podívali jsme se pod pokličku značky Flamenell!

Flamenell je značka, kterou hrdě reprezentuje komunita holek, co milují všechny board sporty! Každou chvíli pořádají nějakou akci, kemp nebo minimálně fandí všem holkám co jezdí a podporují naši komunitu. Vždycky na sobě mají něco z jejich parádního oblečení, ale ani tam nezastavují. V článku jsme vyzpovídali zakladatelku Nelinou Veselou, tak si to dej!

Čekuj indoor wakepark v podání Rileyho Dillona a jeho edit "Free Agent"

Toronto uprostřed zimy rozhodně wakeboarding nekřičí, ale i tak se ho tam na konci ledna dočkali. V rámci výstavy lodí se tam totiž konal Indoor Wakeboard Canadian Championship! No a tam samozřejmě nesměl chybět ani Riley Dillon a Matt Bujok, kteří nám právě servírují jejich highlight video.