Slyšeli jste už o Rasta Crew? Jestli ne, tak byste měli!

S Rasta Crew jsem se potkal v Hradci na vleku a po tom, co jsme se chvilku bavili, jsem stejně chtěl vědět víc. Tak jsme se rozhodli, že to pojmeme formou rozhovoru ať se o tomhle super projektu dozví víc lidí.

Čau kluci, první otázka bude hodně velký klišé, ale za mě hrozně důležitá. Kdo nebo co je Rasta Crew? Jak byste se sami představili?

Tuhle otázku nám kladla spousta lidí. Po čase jsme si řekli, že odpověď je jednoduchá: Rasta Crew je otevřená komunita lidí, co se na sport dívá trochu jinak. To znamená, že pokud nejsi přehrocený atlet, ale máš sport spojený se super lidma, večírky a podobně, budeme si rozumět!

Kdo stojí za vznikem Rasta Crew, jak jste se k tomu vůbec dostali a kolik lidí na tom teď maká?

Rasta Crew vymyslel a založil Mira Tatiček, to je takový dredáč z Trutnova, který jezdí na paddlu. S kamarády si kdysi řekl, že si budou říkat Rasta Crew. Každý rok se vydalo pár triček a čepic pro jádro crew a kámoše kolem. Já poprvé Rasta Crew hadry viděl až u Vojty Zapletala, který reprezentuje ČR ve sjezdu na divoké vodě a taky raftingu. Rafting jezdím i já a tam jsme se i potkali, po pár pivech na loňském mistrovství Evropy se z nás stali fellas. Po karanténě jsme se sestěhovali na barák v Praze a padl nápad nasměrovat Rasta Crew novým fresh mladým směrem. Mira Tatiček nám dal zelenou a my na tom začali makat. Vydali jsme první kolekci a snažíme se ji dostat mezi lidi.

Mira Tatíček na paddlu | Vojta Zapletal při sprintu

Jak jste došli k názvu Rasta Crew?

Jak jsem říkal výš, název vymyslel Tatiček a jeho crew, ale když se podíváš na tuhle fotku, tak je motivace celkem jasná. :D

Motáte se hodně kolem boardových sportů, tak by mě zajímalo, jestli taky na něčem sami jezdíte?

Motáme se kolem všemožných sportů, ale původ značky je od vody… slalom a sjezd na divoké vodě, paddleboarding a extrémní kajaking na divokých řekách. To jsou stěžejní sporty a v jejich prostředí značka vznikla.

Po létě stráveném ve wakeparku, kdy jsem si wake neskutečně zamiloval, jsem si řekl, že by to chtělo nějakou fošnu a do sportů, které brand definují, přibral právě i wakeboarding. Celkově nás všechno, co má v názvu board baví, lítáme na longu, skatu, v zimě dělám shapera v Rakousku, takže od rána do večera na snowboardu a aby toho nebylo málo, jezdíme v zimě surfovat.

Matouš Beier na slalomce | Martin Šálek wake

Máte venku už nějakou kolekci oblečení? Co všechno v ní máte?

Vydali jsme prvních pár produktů a jsem celkem hrdý na to, jak jsme se s tím poprali. Budget na založení brandu nebyl kdovíjaký a museli jsme si s tím prostě vystačit. Shodou okolností Vojta i já zastáváme to, že holkám nejvíc sluší klučičí hadry, takže mikiny a tílka jsou unisex.

Pro chlapy máme triko, pro holky raglán a letní šaty (čti hodně dlouhý triko). Ani jeden z nás nesundá čepici z hlavy snad ani ve spánku, takže ty nesměly chybět. Dohady mezi tím, jestli bude pětipanelka nebo trucker skončily tak, že máme oboje.

Co je pro vás při tvorbě hadrů nejdůležitější a za čím si stojíte?

České brandy se v poslední době dostávají dost na světlo, kluci ze Surfr nebo Shredwear mají fakt povedené kousky, sám to nosím. Vy jste teď vydali taky supr kolekci. Všechno to jsou kvalitní hadry, takže vykročit na tuzemský trh s trikem z Ali, které po oprání změní barvu a velikost by nebylo zrovna ideální. U oblečení si potrpím na to, aby mi v tom bylo dobře a vydrželo to. Když nám dodavatel nabídl kvalitní biobavlnu anebo recyklovaný polyester, kývli jsme, protože hadry to byly vážně supr no a pokud to má šetřit životní prostředí? Sem s tím. Je jasný, že se u nás neoblíkají lidi z officu, ale dají jim zabrat, proto jsme u části kolekce zvolili cestu výšivek, ty totiž jen tak neopereš.

Designy si tvoříte sami nebo vám s tím někdo pomáhá?

Designy se rodí u nás, něco dokonce zvládnu nakreslit i já, složitější a propracovanější kousky ale posílám naší šikovné designérce. Do budoucna chci vytvořit kolekce s designy od různých lidí. Na sociální sítě nahodím téma a vibe, jaký by kolekce měla mít a to nejlepší vybereme.

Asi se zatím nejedná o žádnou obrovskou produkci, tak by mě zajímalo, kde si vaše oblečení můžou lidi vyzkoušet a koupit?

Jedem to hodně volně, o obchodních aspektech a bussinesu toho víme dohromady nula nula nic, protože nás to jen odtahuje od jezdění. Zatím fungujeme jen přes instagram @rastacrewshop ale jakmile nám skončí závodní sezona tak rozjedeme e-shop. Jinak věci posíláme, ale nejlíp předáme v Praze, klíďo na pivku.

Martin Šálek s první vyrobenou čepicí

Jakým směrem chcete brand dál směřovat? Máte už nějaký plán nebo jedete freestyle a rozhodujete se za pochodu?

Jedeme úplný freestyle. Měníme rozhodnutí ze dne na den a popravdě mě to docela baví. Takže bych to v tomto duchu chtěl držet dál. Zatím to ale vypadá tak, že budeme mít pár kousků jako stálou nabídku a do toho budeme házet limitky.

Existuje nějaký Rasta Crew team?

Ano, existuje, je to trochu s podivem, ale je to jeden z důvodů, proč jsem tohle chtěl vůbec vytvořit.

Jezdí pod náma mladý slalomář Matouš Beier, Honza Gaží nás zastupuje ve wakeboardingu a prozatím posledním členem týmu je pochopitelně Vojta, který krom sprintu na divoké vodě teď začal jezdit vraždy na plastovým kajaku po rakouských řekách. Jestli nás bude víc, nebo ne se uvidí, ale s těmahle klukama jsem fakt spokojený a mám radost, že jsou s náma.

Honza Gaží na wakeu v Hradci

Máte nějakou novinku, co plánujete a kterou byste nám mohli prozradit?

My jsme zatím jedna velká novinka, ale krom plánovaného e-shopu bude na podzim pár fakt zajímavých limitek, tak si to nenech ujít!

Sledujte Rasta Crew na sociální sítích


Ptal se a publikoval

Martin Ludvík
Další články autora

Za Rasta Crew odpovídal

Martin Šálek
Další články autora

Další zajímavé články

Závod Red Bull WakeDuel nás čeká už zítra!

Zítra proběhne jeden z prvních velkých závodů tuhle sezónu. Řeč samozřejmě není o ničem jiném než o akci Red Bull WakeDuel! Dnes si o ni řekneme všechno, co musíš vědět.

Již brzy otevře nový wakepark v blízkosti Prahy!

V minulosti museli Pražané a Středočeši jezdit za wakem mimo své kraje, ale to se zanedlouho změní. Vzniká totiž nový areál WakePort v Brandýse nad Labem, kde si už za chvíli bude moc zajezdit úplně každý. Pojďme se podívat, co nás všechno na vleku čeká.

Lisa Baloo a její wake vlog z Ruska

To, že holky umí taky jezdit už víme všichni, co od nich ale moc často nevidíme jsou edity! To se rozhodla napravit Lisa Baloo s videem z Ruska.