Utečte do ráje s editem a rozhovorem od Kuby & Kasi!

Rok 2021 začínáme s velkou parádou! Máme pro vás nabitý edit od Kuby Zalejského a jeho přítelkyně Kasi. Tyhle dva je vážně radost sledovat, neskutečně dávají, a hlavně to je všechno ve stylu! Těšit se můžete i na krátký rozhovor ve kterém nám Kuba prozradil, jak se má a co všechno zažil!

Kasia & Kuba - CWC REUNION

Čau Kubo, dlouho jsme o tobě neslyšeli. Jak sis užil léto?

Ahoj! Léto jsem si užil perfektně. Trávím ho už poněkolikáté na polském poloostrově Hel, kde moje přítelkyně Kasia má školu Kitecrew.pl a jsou tam perfektní podmínky na naučení kiteboardingu, wakeboardingu a nejen toho. Postavil jsem si tam taky tři překážky, takže mám vlastně takový vlastní kite/wake park na pláži přímo za karavanem! :D Máme tam taky blízko 2.0 systém Wakeprojekt.pl kde zase mrskám čas na wakeboardu, maj tam super překážky, zázemí a partu, také je tam spousta skateparků a spotů. Jelikož jsem dalším rokem rozjel Rajdrs Kemp, kde učíme, jak začátečníky, tak už i pokročilejší ridery na wakeboardu nebo třeba máme kombinovaný kemp s kiteboardingem a jinými boardy či jógou, tak jsem to měl trošku nabité, ale i v tomhle divném pandemickém čase, to léto bylo prostě skvělé a zajezdil jsem si báječně jak u nás na Těrlicku nebo v Hradci, tak i na vlecích v Polsku jako třeba Central wakepark, který vřele doporučuju! Celé léto a vlastně i přes zimu se kemp rozjíždí dál a dál, za což jsem mega vděčný, nabíjí mě to energií pokračovat v tom a vracet wakeboardingu vše co mi dal a kam mě až dostal! Proto rád pomůžu každému, kdo by chtěl tento životní styl zkusit na vlastní kůži, či prostě zlepšit své ježdení, fakt, stačí mi jen napsat nebo přihlásit se na Rajdrs Kemp, budu se těšit!

Kukám, že teď hodně času trávíš v CWC, jak se ti tam líbí?

Na CWC už jsem strávil pár měsíců, a moc bych si přál, abych tam byl zase zpět co nejdřív, ale momentálně jsem v Brazílii na Kite&Surf kempu, kde celé dny fouká a jsou libové vlny v oceánu na klasik surf nebo laguny na kite. Tento video edit z Filipín je z výletu v lednu a únoru na začátku toho zajímavýho roku 2020, takže jak jsme se vraceli, to vypuklo u nás a vlastně všude. Celý ten chaos ohledně korony... Ale jen jak zase otevřou Filipíny tak sedám na letadlo a letím, protože pro mě je CWC prostě ráj na zemi! Překážky všech úrovní, super betonová plaza s kovovými raily, takže se cítíš jak na snowboardu, zázemí s bazénem, skateparkem, masážemi s výhledem na park, tropickými plážemi a s těmi snad nejhodnějšími lidmi, které jsem na světě potkal! Je to destinace, kterou 100% doporučuji každému wakeboarderovi navštívit, určitě nebude litovat! Je to paradise, fakt!!! To místo si ihned zamilujete!

Kasia vypadá na wakeu jako doma! Jezdí často i na wakeu nebo takhle dává díky kiteu?

Ta je doma na obojím! Zrovna před pár dny skončila sedmá na Světovém poháru ve freestyle kiteboardingu tady v Brazílii! A ty dvě desky jsou tak propojený, že si navzájem pomáhaj, a jak to celé funguje to se učíme právě na našich kempech, kdy třeba máme v Polsku na Helu termíny v kombinaci Wake&Kite, celý týden jezdíme na jednom nebo druhém a ukazujeme si, jak je to podobné.

No ale jinak taky samozřejmě když žiješ s wakeboarderem, tak ten progress na waku jde nahoru sám, že jo! :D

Tebe je taky dost vidět s kitem v ruce. Přijde ti, že ti to pomáhá i na wakeu nebo je to prostě další sport co tě baví a rád ho děláš?

Určitě pomáhá! Hodně rychle jsem se do té svobody na vodě zamiloval. Základy jízdy na desce od wakeu i kiteu jsou fakt skoro stejné, takže po pár dnech, co jsem se naučil s drakem, jsem hned postavil rail a jezdil ho stejně jak na wakeboardu, jenom s tím rozdílem, že jsem byl svojím vlastním operátorem vleku! :D Samozřejmě mě to nesmírně baví, jsem celý rok na desce a užívám si na maxa každý výlet!

Odpovídal

Kuba Zalejsky
Další články autora

Ptal se a publikoval

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Už za týden nás čeká otvíračka Wake Ejpovice!

Parto, je to tady! Příští sobotu 25.3. se v Ejpovicích roztočí vlek a zahájíme letošní sezónu. Zima není špatná, ale je čas jí hezky zamávat a začít si užívat u vody. Zjistili jsme pro tebe, jak otvíračka proběhne a co tě čeká a nemine, tak čti dál.