Už tento pátek roztáčí kola wakepark v Hradci!

Tento víkend se rozjede už třetí velký vlek v Česku! Řeč je samozřejmě o Wake parku Hradec Králové. Jaké novinky nás v areálu čekají, jaké překážky mají na vodě a jak bude vlek otevřený se dozvíš v tomto článku.

Opatření pomalu padají a naše sezóna začíná startovat ve velkém. Jedním z vleků, které čeká otvíračka je Wake park Hradec Králové, který první jezdce sveze už od tohoto pátku. Areál bude otevřený celý víkend a za nás není rozhodně co řešit! Pro ty, co to ještě neudělali, tak je čas konečně oprášit desky a odpálit wakeovou sezónu!

V parku je hned několik novinek, ale začneme hezky od začátku. Na vodě je v tuhle chvíli stejný set-up, který znáš z minulého léta. To znamená, že na vodě je dohromady 9 překážek v následujícím složení: malý slider, funbox, levý kicker, rooftop, asymetrický kicker, rail, vlnka, pussybox a up-rail. Rozmístění překážek je stejné s jediným rozdílem. Asymetr šel vedle rooftopu za druhý sloup. Důvod je takový, že se co nevidět můžeš těšit na dvě nové překážky. Nemůžeme ještě moc prozradit, ale bude to velký! O první můžeme říct, že je 15 metrů dlouhá a nenajdeš ji nikde v Česku. Všechny překážky jsou také zkontrolované a opravené, aby vše bylo bezpečné a jelo jak po másle.

Novinkou na léto bude bazar, kam budeš moct dát své staré vybavení a tím ho hodit na oči všem lidem, co si půjdou zajezdit. Z té druhé strany, tam půjde koupit všechno co k wakeu potřebuješ za rozumné peníze. Renovace se dočkaly i sprchy, které po ježdění ocení snad úplně každý. V létě tě čeká i možnost úschovy vybavení přímo v areálu, takže nebudeš muset tahat desku pokaždé dom.

Velkou změnou prošlo gastro. V areálu se můžeš těšit na nového kuchaře, díky kterému se nebudeš muset o jídlo vůbec starat. Na menu budou dobroty jako pečená žebra, křídla, steak, burger, ale i saláty nebo hotovky s polévkou, které se budou měnit. Samozřejmostí je i různorodá nabídka pití a nově budeš moct ochutnat i pivní speciálky! O víkendu tě po ránu čekají snídaně a na své si přijdou i milovníci kávy, protože na vleku přibyl profi pákový kávovar. Nově v areálu vznikne i grill place, kde si bude moct každý v příjemném zázemí připravit to svoje.

Foto: Jan Novák

V letošní sezóně nás čeká i několik testovaček a kempů, tak to sleduj, ať ti nic neuteče! Stálá otvíračka se ještě ladí, ale s jistotou ti můžeme říct, že se jede od pátku 21.5. od 14h do 20h a víkend od 10h do 20h. Příští týden bude ještě zavřeno, ale svézt se můžeš zase od pátka do neděle. Pro všechny další změny sleduj FB vleku. Jízdné na den o víkendu pro dospělého tě vyjde na 890,- Kč. S tím, že pokud je celý den moc, tak si zajezdíš i za míň.

Z našeho úvodního reportu je to vše a my už se teď těšíme, až se potkáme někde u vody!

Zjistil a sepsal

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

O víkendu přijedou na Wake Port Peacock Brothers!

Máme tady další možnost si zatrénovat a zajezdit si s Peacock Brothers v Česku! Tentokrát kluci pořádají svůj Progression Camp ve Wake Portu a to už tento prodloužený víkend. Vše vypukne v pátek 17. 5. od 16h a kemp bude končit v neděli 19. 5. v 18h. Ještě zbývá několik volných míst, tak na nic nečekej!

Tento víkend nás čekají poslední dvě premiéry filmu Riders Meeting

Máš poslední dvě šance se podívat na nejnovější český wake film na plátně! První příležitost bude v pátek 10. 5. na Wake Portu a druhá hned den potom v sobotu 11. 5. ve Wake Merkur. V dnešním článku shrneme všechny důležité informace.

Dlouho očekávaný závod LANGENFELD OPEN 2024 se jede už tuto sobotu!

LANGENFELD OPEN je jeden z těch závodů, který si nenechá ujít nikdo z nejlepších wake jezdců. Není se čemu divit, když krom prize money $15,000 se jede i o velkou prestiž na jednom z nejzajímavějších setupů roku! Závod nás čeká už tuhle sobotu 4. 5. a my pro tebe máme všechny důležité informace i s odkazem na livestream.