Už tento pátek roztáčí kola wakepark v Hradci!

Tento víkend se rozjede už třetí velký vlek v Česku! Řeč je samozřejmě o Wake parku Hradec Králové. Jaké novinky nás v areálu čekají, jaké překážky mají na vodě a jak bude vlek otevřený se dozvíš v tomto článku.

Opatření pomalu padají a naše sezóna začíná startovat ve velkém. Jedním z vleků, které čeká otvíračka je Wake park Hradec Králové, který první jezdce sveze už od tohoto pátku. Areál bude otevřený celý víkend a za nás není rozhodně co řešit! Pro ty, co to ještě neudělali, tak je čas konečně oprášit desky a odpálit wakeovou sezónu!

V parku je hned několik novinek, ale začneme hezky od začátku. Na vodě je v tuhle chvíli stejný set-up, který znáš z minulého léta. To znamená, že na vodě je dohromady 9 překážek v následujícím složení: malý slider, funbox, levý kicker, rooftop, asymetrický kicker, rail, vlnka, pussybox a up-rail. Rozmístění překážek je stejné s jediným rozdílem. Asymetr šel vedle rooftopu za druhý sloup. Důvod je takový, že se co nevidět můžeš těšit na dvě nové překážky. Nemůžeme ještě moc prozradit, ale bude to velký! O první můžeme říct, že je 15 metrů dlouhá a nenajdeš ji nikde v Česku. Všechny překážky jsou také zkontrolované a opravené, aby vše bylo bezpečné a jelo jak po másle.

Novinkou na léto bude bazar, kam budeš moct dát své staré vybavení a tím ho hodit na oči všem lidem, co si půjdou zajezdit. Z té druhé strany, tam půjde koupit všechno co k wakeu potřebuješ za rozumné peníze. Renovace se dočkaly i sprchy, které po ježdění ocení snad úplně každý. V létě tě čeká i možnost úschovy vybavení přímo v areálu, takže nebudeš muset tahat desku pokaždé dom.

Velkou změnou prošlo gastro. V areálu se můžeš těšit na nového kuchaře, díky kterému se nebudeš muset o jídlo vůbec starat. Na menu budou dobroty jako pečená žebra, křídla, steak, burger, ale i saláty nebo hotovky s polévkou, které se budou měnit. Samozřejmostí je i různorodá nabídka pití a nově budeš moct ochutnat i pivní speciálky! O víkendu tě po ránu čekají snídaně a na své si přijdou i milovníci kávy, protože na vleku přibyl profi pákový kávovar. Nově v areálu vznikne i grill place, kde si bude moct každý v příjemném zázemí připravit to svoje.

Foto: Jan Novák

V letošní sezóně nás čeká i několik testovaček a kempů, tak to sleduj, ať ti nic neuteče! Stálá otvíračka se ještě ladí, ale s jistotou ti můžeme říct, že se jede od pátku 21.5. od 14h do 20h a víkend od 10h do 20h. Příští týden bude ještě zavřeno, ale svézt se můžeš zase od pátka do neděle. Pro všechny další změny sleduj FB vleku. Jízdné na den o víkendu pro dospělého tě vyjde na 890,- Kč. S tím, že pokud je celý den moc, tak si zajezdíš i za míň.

Z našeho úvodního reportu je to vše a my už se teď těšíme, až se potkáme někde u vody!

Zjistil a sepsal

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Ohlédnutí za závodem JWT na Těrlu a info o poslední zastávce na Merkuru

Máme za sebou druhou zastávku Junior Wake Tour, která se tentokrát uskutečnila ve Ski & Wake Parku Těrlicko. Celý den byl ve znamení dobré nálady, ježdění a samozřejmě závodění! Co všechno se v sobotu na Těrlu stalo si připomeneme v dnešním článku a řekneme si na co se těšit na poslední zastávce ve Wakeparku Merkur.

Report ze závodu JWT ve WakePortu a pozvánka na Těrlo!

První zastávka Junior Wake Tour je úspěšně za námi! Pojďme se podívat na to, jak závod proběhl, fotogalerii a kdo si odveze první body do celé série. Další zastávka Tour nás čeká již tuto sobotu na Těrlicku, tak se rovnou i podíváme na to, co nás bude čekat!

Čeká nás BejkRoll Challenge 2021 & WakeGang NightRide

Další zajímavá akce klepe na dveře! Příští sobotu se pojede druhý ročník BejkRoll Challenge 2021 a letos přibude i noční ježdění WakeGang NightRide! Všechno, co potřebuješ vědět se dozvíš v našem článku.