Už zítra nás čeká Red Bull Wake Capital!

Příznivci mokré stopy dávejte bacha, protože se blíží další velkolepý závod, a to Red Bull Wake Capital. Red Bull už dávno není jenom o plechovkách a všichni adrenalinový nadšenci vědí, že dělají jedny z nejlepších akcí vůbec! Wake Capital nás vezme do centra Hamburku, kde se nejlepší wakeaři svezou v kanále mezi kontejnery a raily! Všechno důležité si řekneme v tomto článku, tak čti dál.

Jedno je jasné, tahle akce by žádnému nadšenci do wakeu nebo akčních sportů neměla uniknout. Není to každý den, co se sjede elita wakeařů a jezdí uprostřed města na naprosto nesmyslné trati. Ze závodu nebude chybět ani live steam, takže v sobotu 7. 8. od 18h hezky naladit RedBullTV a chytat inspiraci!

Zdroj: Inside Wake 

Na samotné trati makalo nespočet lidí a stavba probíhala několik týdnů. Pokud bychom k tomu ještě počítali plánovací fázi, tak určitě i měsíců. Aby ne, závod se pojede v centru města Hamburk přímo pod dominantou Labská filharmonie. Tam se připravily dvě velké platformy a dohromady 11 UNIT překážek. Postavil se malý 2.0 vlek s výškou lan 9m a k tomu jezdci budou skákat po startu z horní vyvýšené platformy! V samotné trati je pak čekají 4 různé vodní hladiny a nespočet možností, jak dráhu projet.

Jak už to tak bývá, tak Red Bull akce mívají přehnaný setup a Red Bull Wake Capital není výjimkou. Celá trať je dlouhá 240 metrů a překážky jsou lehce okořeněné umístěním nebo tím, jak na sebe navazují. Jednou ze zapamatovatelných překážek bude určitě hned ta první. Vše začne s dvěma raily nad polovičním stair setem, který ústí v nemalý drop do vody. Další bomby můžeš čekat na velkém wallrideu z kontejneru nebo velké trubce, která je zvednutá bagrem do nesmyslné výšky!

Zdroj: Red Bull

Každý jezdec bude mít dvě jízdy s tím, že vždy jede tam a zpátky. První vyřazovací kolo se pojede s 16 jezdci ze kterých budou vytvořeny dva heaty po 8. Z každého heatu postoupí 5 nejlepších, kteří půjdou hned proti sobě v head to head fázi. Z té nám vypadne dalších 5 jezdců a úspěšnější pětice se popere ve finále! Počítá se vždy lepší jízda a borci můžou nasbírat od 0b až po 100b. Hodnocení je klasické, takže se kouká na kreativitu jízdy, technické triky a samozřejmě také míru rizika, výšku a obecnou nesmyslnost triků!

Zdroj: Red Bull

Akci podobného rázu si nenechal ujít skoro nikdo z wake elity. Můžeš se těšit na silná jména reprezentující domácí Německo jako Felix GeorgiiDominik Gührs nebo Nico Lerchenfeld. Doma ale nezůstali ani zahraniční střelci jako Daniel GrantSam De HaanPedro Caldas nebo John Dreiling. Kompletní seznam jezdců najdeš tady.

Zjistil a zveřejnil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Jak na wake: 12. Ukončení jízdy na velkém vleku

V našem zatím posledním díle série Jak na wake jsme sice už zvládli to nejdůležitější, ale ještě nevíme, jak správně svou jízdu ukončit. Navíc wakeboarding není sport, kde by učení někdy skončilo. Vždycky je v čem se zlepšovat a to je na tom to hezké.

Jak na wake: 11. Zatáčka na velkém vleku

Máme za sebou rozjezd na velkém vleku, ale před námi se rychle blíží další záludnost. Tou je zatáčka, na kterou si musíme dobře najet, nenechat si prověsit lano ani se zbytečně nechat vynést. Zkrátka a dobře, je na čase si v 11 díle říct pár tipů k zatáčkám na velkém vleku.

Jak na wake: 10. Jízda a start na velkém vleku

Jde do tuhého. Čeká nás první jízda na velkém vleku, a to znamená i první start. Velký vlek nám v tomhle neodpustí tolik jako ten malý, protože se rozjíždíme rovnou na 30km/h, ale i tak to není žádná věda, tak se na to pojďme podívat.