V Německu se jel indoorový závod Pooltastic!

Wakeboardové závody v lednu jsou luxus, který se zatím u nás nekoná, ale něco o tom vědí sousedi v Německu. Možná si teď někdo říká, že tam to taky teď nejsou úplné tropy a má svatou pravdu. Právě tam se ale minulý víkend jel závod, a to hezky pod střechou a nesl název Pooltastic. V dnešním článku si ho představíme, tak čti dál.

Sezóna je sice ještě pro většinu z nás u ledu, ale v Německu si našli způsob, jak postavit na wake alespoň profíky a udělat z toho parádní závod. Pooltastic jak už název napovídá je závod, které se jel v bazéně, který vznikl k příležitosti veletrhu Boot Düsseldorf. Tento svátek všech nadšenců lodí, jachet a všeho co se kolem vody točí nabídnul krom jiného i možnost se podívat na několik vodních sportů. Na jednom místě se tak minulý víkend sešel skimboarding, paddleboarding, foil a náš oblíbený wakeboarding. 

Na 15 jezdců tam čekal bazén o délce 60 metrů a šířce 12 metrů s klasickým "malým" (2.0) vlekem. Samozřejmě by to byla nuda bez překážek, a proto si pro ně organizátoři společně u UNITem připravili "booter" neboli malý skok, který je z jedné strany kopnutý a z té druhé má transition. Druhý překážka byla novinka z Jersey Barrier Series, což si můžeš představit jako úzkou bednu inspirovanou skateboardingem. 

Foto - Chris Lehnert 

Co se týče formátu, tak se museli jezdci nejdřív prokousat páteční kvldou, která se jela formou 20minutového jamu. 8 statečných, co postoupilo dále bylo rozlosováno a jeli ve dvojicích proti sobě. Postoupil vždy ten lepší a postupně vzniklo superfinále o 3 jezdcích. Tam se formát změnil ještě naposledy a každý z nich dostal 100 vteřin na jejich jízdu. Rozhodně se taky nejelo o málo, protože krom dobrého pocitu si jezdci rozdělili 3000 euro.

Nakonec se o bednu porvali Nico von Lerchenfeld (GER), Max Milde (GER) a Guenther Oka (USA). Boj to byl velký, ale zlato si nakonec odnesl Max Milde, druhý byl Guenther Oka a třetí Nico von Lerchenfeld! Gratulace všem a přejeme si víc akcí jako je Pooltastic!

Všechny fotky v článku jsou od fotografa Chris Lehnert, kterého najdete na IG jako @chrislehnert.

Foto - Chris Lehnert 

V bazénu by si taky rád zajezdil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

O víkendu přijedou na Wake Port Peacock Brothers!

Máme tady další možnost si zatrénovat a zajezdit si s Peacock Brothers v Česku! Tentokrát kluci pořádají svůj Progression Camp ve Wake Portu a to už tento prodloužený víkend. Vše vypukne v pátek 17. 5. od 16h a kemp bude končit v neděli 19. 5. v 18h. Ještě zbývá několik volných míst, tak na nic nečekej!

Tento víkend nás čekají poslední dvě premiéry filmu Riders Meeting

Máš poslední dvě šance se podívat na nejnovější český wake film na plátně! První příležitost bude v pátek 10. 5. na Wake Portu a druhá hned den potom v sobotu 11. 5. ve Wake Merkur. V dnešním článku shrneme všechny důležité informace.

Dlouho očekávaný závod LANGENFELD OPEN 2024 se jede už tuto sobotu!

LANGENFELD OPEN je jeden z těch závodů, který si nenechá ujít nikdo z nejlepších wake jezdců. Není se čemu divit, když krom prize money $15,000 se jede i o velkou prestiž na jednom z nejzajímavějších setupů roku! Závod nás čeká už tuhle sobotu 4. 5. a my pro tebe máme všechny důležité informace i s odkazem na livestream.