V Německu se jel indoorový závod Pooltastic!

Wakeboardové závody v lednu jsou luxus, který se zatím u nás nekoná, ale něco o tom vědí sousedi v Německu. Možná si teď někdo říká, že tam to taky teď nejsou úplné tropy a má svatou pravdu. Právě tam se ale minulý víkend jel závod, a to hezky pod střechou a nesl název Pooltastic. V dnešním článku si ho představíme, tak čti dál.

Sezóna je sice ještě pro většinu z nás u ledu, ale v Německu si našli způsob, jak postavit na wake alespoň profíky a udělat z toho parádní závod. Pooltastic jak už název napovídá je závod, které se jel v bazéně, který vznikl k příležitosti veletrhu Boot Düsseldorf. Tento svátek všech nadšenců lodí, jachet a všeho co se kolem vody točí nabídnul krom jiného i možnost se podívat na několik vodních sportů. Na jednom místě se tak minulý víkend sešel skimboarding, paddleboarding, foil a náš oblíbený wakeboarding. 

Na 15 jezdců tam čekal bazén o délce 60 metrů a šířce 12 metrů s klasickým "malým" (2.0) vlekem. Samozřejmě by to byla nuda bez překážek, a proto si pro ně organizátoři společně u UNITem připravili "booter" neboli malý skok, který je z jedné strany kopnutý a z té druhé má transition. Druhý překážka byla novinka z Jersey Barrier Series, což si můžeš představit jako úzkou bednu inspirovanou skateboardingem. 

Foto - Chris Lehnert 

Co se týče formátu, tak se museli jezdci nejdřív prokousat páteční kvldou, která se jela formou 20minutového jamu. 8 statečných, co postoupilo dále bylo rozlosováno a jeli ve dvojicích proti sobě. Postoupil vždy ten lepší a postupně vzniklo superfinále o 3 jezdcích. Tam se formát změnil ještě naposledy a každý z nich dostal 100 vteřin na jejich jízdu. Rozhodně se taky nejelo o málo, protože krom dobrého pocitu si jezdci rozdělili 3000 euro.

Nakonec se o bednu porvali Nico von Lerchenfeld (GER), Max Milde (GER) a Guenther Oka (USA). Boj to byl velký, ale zlato si nakonec odnesl Max Milde, druhý byl Guenther Oka a třetí Nico von Lerchenfeld! Gratulace všem a přejeme si víc akcí jako je Pooltastic!

Všechny fotky v článku jsou od fotografa Chris Lehnert, kterého najdete na IG jako @chrislehnert.

Foto - Chris Lehnert 

V bazénu by si taky rád zajezdil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články