Víme, co nás zítra čeká od LANGENFELD OPEN a kde to sledovat!

LANGENFELD OPEN je jeden z největších světových závodů, které nás letošní sezónu čekají. Koná se v sobotu 21. 5. 2022, kde jinde než ve Wasserski Langenfeld v Německu. Na akci se už netrpělivě klepe 49 chlapů, 15 žen a poperou se o prize money 10 000 dolarů. Dalším velkým tahákem je i šíleně upravený setup, na kterým budou padat neskutečné věci! Tenhle závod by měl vidět každý koho wake alespoň trochu zajímá, tak čti dál, ať víš, nás čeká.

Zítra je pro wakeboardovou smetánku velký den! Jede se totiž další ročník světově známého závodu LANGENFELD OPEN pod hlavičkou Liquid Force a my se taky máme na co těšit. Nejenom, že se sjede totální špička, ale dostaneme unikátní pohled na zajímavé "hacknuté" překážeky a krom technických věcí to bude hodně i o kreativitě každého z jezdců. Ty navíc bude motivovat balík pro vítěze v celkové částce 10 000 dolarů!

Závody můžeš sledovat buď na místě, ale to s příjemnou cestou 7 hodin v autě asi moc lidí nezvolí, nebo přes livestream. Ten začne ve 14:30 a akcí tě bude provázet Matt Crowhurst z Anglie. Na tohle si určitě nastav budíčka, protože o to přijít vážně nechceš!

Žádné velké překvapení v kategoriích nás nečeká a jediné dělení je na muže a ženy. Chlapů je na startovce plný počet 49 a těšit se můžeme na jména jako je Felix GeorgiiMax Milde nebo mladé pušky Trent Stuckey a Loic Deschaux + řada dalších. Dokonce v závodě máme i slovenské želízko v ohni Marka Kříže (@krizaty), takže krom hokeje teď budeme fandit i u wakeu! Holek je na line-upu dohromady 15 a zase to je našlapané. Nebude chybět například Anna Nikstad, Claudia Pagnini nebo Jamie Lopina. Celý list najdeš na webu langenfeldopen.com/riders.

Formát bude vypadat tak, že se nejdřív pojedou heaty po 7 lidech. Z nich postoupí pokaždé 2 nejlepší jezdci a ze všech ostatních je doplní další dva za celkový dojem. U chlapů se tak dostaneme na 16 lidí a u žen na 8. Dál se bude pokračovat ve formátu 1v1 až do superfinále o 4 lidech, kde se nakonec rozhodne o vítězi celého závodu. Rozhodčí budou CK Koester, Andy KolbMaurizio Marassi a koukat budou na klasiku jako provedení, čistou, náročnost, ale velkou část budou přikládat i právě kreativitě.

Setup pro rok 2022

Velkou bombou je v tomto závodě setup překážek, se kterou pomohla parta přímo z UNIT Parktech a společně vytvořili věci, ze kterých jde hlava kolem. Co je ale hlavní je to, že se na nich dá vymyslet nekonečné množství triků a o to bude zítřejší závod zajímavější! Unit tak dohromady hacknul několik překážek, až vzniklo 6 unikátních sekcí. Navíc kolem překážek nasázeli wave breakery, aby bylo všechno v totálním stropu!

1. Sekce

Začínáme hned zostra s tímto drobečkem! Jde o otočený bazén, na který je na začátku přidaný transition curb a malý skok + má na konci další překážku. Určitě je také potřeba zmínit, že překážka je přímo pod lanem.

2. Sekce

V druhé sekci se bude lítat, protože nás čekají dva L Unit kickery.

3. Sekce

Sekce 3 dává jezdcům na výběr z místa na air trick vlevo nebo na pyramidu s dopadem na duhu. Tady se dost pravděpodobně budou lítat i flipy na překážky!

4. Sekce

Další sekce přináší už normálně dvě možnosti na každé straně a výběr to bude vskutku zajímavý. Vlevo máme otočený signiture Felix Georgii 2, před kterým je kicker a vpravo podle slov organizátorů "Creeper Incline Hack".

5. Sekce

Předposlední sekce přinese obrovskou trubku s kickerem na levé straně a slušně hacknutý A-frame na té pravé.

6. Sekce

Vše zakončí šestá sekce, kde se dočkáme hodně trasferování, gapování a obecně slušných šíleností.

Jestli tě tohle nechalo chladným/ou, tak už nevím! Zítřejší LANGENFELD OPEN 2022 se rýsuje jako akci, na kterou chceš koukat a kde se budou dít velké věci. Takže ještě jednou pro zopakování zítra ve 14:30 koukej na livestream pod tímto odkazem a já už jenom popřeju hezké pokoukání!

Ke streamu bude nalepený

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články