Všechno důležité o Blackcomb.cz Community Wake Cupu 2022

Blíží se další ročník jednoho z největších závodů v Česku! Řeč samozřejmě není o ničem jiném než Blackcomb.cz Community Wake Cupu 2022. Doufám, že už všichni máte nahlášený volno na pátek 15. a sobotu 16. 7., protože o tohle vážně přijít nechceš. V tomto článku si shrneme všechno, co o závodu víme a na co se můžeme těšit, tak čti dál.

Ani tento rok nebude chybět velkolepý závod Blackcomb.cz Community wake cup 2022 a ani tento rok se nezmění místo konání. Všechno se odehraje ve Ski & Wake Parku Těrlicko. Těrlo už je s tímto závodem dobře spojené a za nás je to jenom dobře. Atmosféra je tam vždycky skvělá a každý rok navíc přibyde nějaká nová překážka pro zpestření. O organizaci se zase stará klub Vodního Lyžování a Wakeboardingu Havířov, pro které už to také není ani zdaleka první akce, takže všechno nám předpovídá parádní závod!

Blackcomb.cz community wake cup 2021

Závod je stejně jako minulý rok dvoudenní. Všechno odstartuje registrací v pátek 15. 7. od 10h a vše ukončíme v sobotu 16.7. večer vyhlášením a následnou párty. Určitě se ale vyplatí do areálu dojet dřív, něco si ještě v parku natrénovat, a hlavně si zabrat místo na spaní. K tomu můžeš využít několik okolních penzionů nebo si domluvit spaní ve stanu.

Informace o závodu

Závodit se bude jak na wakeboardu, tak i na wakeskateu. Jezdit se bude podle pravidel IWWF, na které jsme všichni zvyklí z jiných závodů, a i tady jízdy budou hodnotit certifikovaní rozhodčí. Závodníci budou rozděleni do několika kategorií, a to do U11 - Boys & Girls, U14 - Boys & Girls, U18 - Junior Men & Woman, Open Men, Open Women, +30: Master Men & Women a +40: Veterans Men & Women. Kategorie na wakeskate jsou jednodušší – Open Men a Open Women.

Do závodu se registruj pomocí emailu bcwc2020@seznam.cz, kam uveď svoje jméno, datum narození, národnost a závodní kategorii. Online registrace probíhá do 13. 7., tak to radši udělej co nejdřív! Startovné je 800,- Kč + si nezapomeň vzít 500,- Kč na zálohu dresu. Taky pozor na to, že můžeš PLATIT POUZE V HOTOVOSTI!

Blackcomb.cz community wake cup 2021

Pokud ale budeš dost dobrej, tak se ti můžou všechny peníze za startovné vrátit a to několikrát! Jede se totiž o prize money 20 000,- Kč. Nebudou chybět ani ceny od sponzorů a medaile, ale ta nejlepší odměna bude stejně v závodu samotném. Kdy jindy zase potkáš pohromadě celou naší wake komunitu, zajezdíš si s nimi a večer všechno náležitě oslavíš!

Na závodní trať se můžeš podívat na plánku. Ta se od minulého roku lehce změnila a prodloužila. Taky se objevily nové překážky, takže se můžeme těšit na slušné pekla!

Harmonogram:

pátek 15. července 2022
10:00 - 12:00 - registrace
11:30 - 13:30 - oficiální trénink
13:45 - 13:55 - riders meeting
14:00 - 19:00 - kvalifikace a LCQ

sobota 16. července 2022
08:00 - 19:30 - LCQ, finálové jízdy
19:30 - 20:00 - vyhlášení

Oficiální bulletin závodu

Závod si nenechá ujít

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Už za týden nás čeká otvíračka Wake Ejpovice!

Parto, je to tady! Příští sobotu 25.3. se v Ejpovicích roztočí vlek a zahájíme letošní sezónu. Zima není špatná, ale je čas jí hezky zamávat a začít si užívat u vody. Zjistili jsme pro tebe, jak otvíračka proběhne a co tě čeká a nemine, tak čti dál.