Wake Sport Park Česká Lípa roztočil kola

Další český areál, který hlásí zelenou je Wake sport park Česká Lípa. O víkendu jsme se tam byli podívat a přinášíme report o tom, jak to tam vypadá a jaké novinky nás čekají na letošní sezónu!

Sportovní areál v České Lípě zná asi každý. Místní vlek vládne wakeboardingu na severu a najdeš tam hned 4 dvousloupé vleky. Ty zaručují, že si na nich zajezdí každý od úplného začátečníka až pro léty prověřeného profíka. Krom wakeu v areálu také najdeš řadu dalších sportů a kamarádskou partu lidí.

V tuto chvíli jsou v provozu všechny vleky, ale překážky zatím najdeš jen na třech z nich. Na prvním vleku pro úplné začátečníky je pravý a levý kicker s malou easyduhou. Na druhém vleku je zatím jenom easybox a na velkém vleku najdeš bigdick, upbox a rooftop. Dohromady je tedy v areálu 7 překážek a na dalších se poctivě maká!

aktuální setup

Do finálního setupu na letošní sezónu se můžeme těšit ještě na oboustranný funbox, oboustranný kicker, pussybox a trubku. Dohromady tak bude v areálu 11 překážek odstupňovaných od nejlehčích po nejtěžší a tím bude moct člověk postupně růst a zlepšovat se. Vznikne i jeden vlek, který bude mít všechny překážky oboustranné, a tak budeš moct trénovat svoje triky na všechny strany a způsoby. Velké překážky navíc dostanou nové plasty, takže se budeš klouzat jako po másle a bude to i o to bezpečnější.

V areálů zůstává možnost kempování a přibude i nová chill zóna pro rodiny. Bude tam večerka v 10h a zákaz hlasité hudby. Oddělí se tak lidi, co se chtějí večer bavit a ty co se chtějí v klidu vyspat. Samozřejmostí je i bar, kde si dáš všechno od jídla až po pití a nově ti od pátku do neděle připraví i snídaně. Budeš se tam prostě mít jak v bavlnce a nemusíš se o nic starat.

Všechny nabízené sporty jako je beach volejbal, ping-pong nebo minigolf jsou v provozu a pokud bude volno, tak si můžeš zahrát i zdarma. Děti se navíc můžou vyřádit ve velkém 3D bludišti se skluzavkou.

Na co se můžeš těšit i v nové sezóně jsou akce, o které se postará vlek ve spolupráci s partou Bejk Roll. Ti mají na svědomí loňský povedený závod a letos to bude ještě zajímavější. Dočkáme se závodů, kempů a dalších akcí, na kterých bys neměl chybět! Komunita na vleku je zákeřná... Pohltí tě jako magnet a jenom těžko se ti bude chtít jinam.

Pokud si chceš zajezdit a nevíš kam, tak s Wake sport areálem v České Lípě neuděláš chybu. Před jízdou si nezapomeň udělat rezervaci přes jejich systém na webu, svolej partu a rovnou na vodu! Pokud tě o areálu zajímá víc informací, tak se podívej do naší mapy wakeparků, kde se dozvíš všechno potřebné.

Osobně testoval a napsal

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

RedBull WAKEDUEL se jede už za týden!

Další ročník našlápnutého závodu RedBull Wakeduel klepe na dveře! Historie se bude psát už za týden v termínu od 8. června do 11. června, tak si to zapiš. Čeká nás totiž souboj těch nejlepších z nejlepších na jednom z (překvapivě) nejlepších vleků vůbec, tak si pojďme říct, jak to celé bude vypadat.