Wake Sport Park Česká Lípa roztočil kola

Další český areál, který hlásí zelenou je Wake sport park Česká Lípa. O víkendu jsme se tam byli podívat a přinášíme report o tom, jak to tam vypadá a jaké novinky nás čekají na letošní sezónu!

Sportovní areál v České Lípě zná asi každý. Místní vlek vládne wakeboardingu na severu a najdeš tam hned 4 dvousloupé vleky. Ty zaručují, že si na nich zajezdí každý od úplného začátečníka až pro léty prověřeného profíka. Krom wakeu v areálu také najdeš řadu dalších sportů a kamarádskou partu lidí.

V tuto chvíli jsou v provozu všechny vleky, ale překážky zatím najdeš jen na třech z nich. Na prvním vleku pro úplné začátečníky je pravý a levý kicker s malou easyduhou. Na druhém vleku je zatím jenom easybox a na velkém vleku najdeš bigdick, upbox a rooftop. Dohromady je tedy v areálu 7 překážek a na dalších se poctivě maká!

aktuální setup

Do finálního setupu na letošní sezónu se můžeme těšit ještě na oboustranný funbox, oboustranný kicker, pussybox a trubku. Dohromady tak bude v areálu 11 překážek odstupňovaných od nejlehčích po nejtěžší a tím bude moct člověk postupně růst a zlepšovat se. Vznikne i jeden vlek, který bude mít všechny překážky oboustranné, a tak budeš moct trénovat svoje triky na všechny strany a způsoby. Velké překážky navíc dostanou nové plasty, takže se budeš klouzat jako po másle a bude to i o to bezpečnější.

V areálů zůstává možnost kempování a přibude i nová chill zóna pro rodiny. Bude tam večerka v 10h a zákaz hlasité hudby. Oddělí se tak lidi, co se chtějí večer bavit a ty co se chtějí v klidu vyspat. Samozřejmostí je i bar, kde si dáš všechno od jídla až po pití a nově ti od pátku do neděle připraví i snídaně. Budeš se tam prostě mít jak v bavlnce a nemusíš se o nic starat.

Všechny nabízené sporty jako je beach volejbal, ping-pong nebo minigolf jsou v provozu a pokud bude volno, tak si můžeš zahrát i zdarma. Děti se navíc můžou vyřádit ve velkém 3D bludišti se skluzavkou.

Na co se můžeš těšit i v nové sezóně jsou akce, o které se postará vlek ve spolupráci s partou Bejk Roll. Ti mají na svědomí loňský povedený závod a letos to bude ještě zajímavější. Dočkáme se závodů, kempů a dalších akcí, na kterých bys neměl chybět! Komunita na vleku je zákeřná... Pohltí tě jako magnet a jenom těžko se ti bude chtít jinam.

Pokud si chceš zajezdit a nevíš kam, tak s Wake sport areálem v České Lípě neuděláš chybu. Před jízdou si nezapomeň udělat rezervaci přes jejich systém na webu, svolej partu a rovnou na vodu! Pokud tě o areálu zajímá víc informací, tak se podívej do naší mapy wakeparků, kde se dozvíš všechno potřebné.

Osobně testoval a napsal

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Závod Red Bull WakeDuel nás čeká už zítra!

Zítra proběhne jeden z prvních velkých závodů tuhle sezónu. Řeč samozřejmě není o ničem jiném než o akci Red Bull WakeDuel! Dnes si o ni řekneme všechno, co musíš vědět.

Již brzy otevře nový wakepark v blízkosti Prahy!

V minulosti museli Pražané a Středočeši jezdit za wakem mimo své kraje, ale to se zanedlouho změní. Vzniká totiž nový areál WakePort v Brandýse nad Labem, kde si už za chvíli bude moc zajezdit úplně každý. Pojďme se podívat, co nás všechno na vleku čeká.

Lisa Baloo a její wake vlog z Ruska

To, že holky umí taky jezdit už víme všichni, co od nich ale moc často nevidíme jsou edity! To se rozhodla napravit Lisa Baloo s videem z Ruska.