Wake The River potřebuje naši pomoc!

Letos to byl již pátý ročník, co se sjela celá naše komunita do Chocně na akci Wake The River. Akci kde se na den změní místní řeka Tichá Orlice na streetový wakepark a jezdí se až do tmy, kde zábavu plynule převezme pivo a dobrá hudba. V tuto chvíli ale vůbec není jisté, jestli to nebude poslední rok této už tradiční parády. Pomoct můžeš vyplněním krátkého dotazníku a tím dát městu najevo, že nám na místě taky záleží!

Akce Wake The River za těch pár let dokázala přitáhnout řadu nadšenců do wakeu, wakeskateu nebo jenom podobně naladěné lidi, kteří si chtějí užít zajímavý den u vody. Tradiční místo, kam se každý rok jezdilo, se ale postupně bude měnit. Město Choceň chce lokaci známou pod jménem „Ostrov“ nebo také „Herzánka“ upravit a zlepšit tak možnosti pro mísňáky, jak mohou trávit volný čas.

Jak prostor vypadá běhěm akce Wake The River

To je samozřejmě na první dobrou super zpráva, ale je dost možné, že na wakeaře a celou akci Wake The River se zapomene a nebude ji možné dál pořádat. Ruku na srdce, naši komunitu zná málo kdo a rozhodně to nebude priorita pro vedení města. Navíc všichni víme jak to je, procpat někam vlek je totální zázrak a většinou se spíš potkáváme s problémy než otevřenou náručí. Stále tam je ale možnost, jak dát lidem najevo, že o tento prostor máme zájem! Wake The River je zajímavá akce, které u nás nemá obdoby a rozhodně by byla velká škoda o ni přijít.

Víc informací o prostoru a budoucnosti Ostrova v Chocni najdeš na webu www.projektostrov.cz.

Jak můžu pomoct?

Pomoct by měli hlavně obyvatelé Chocně, pro které je anketa a samotný prostor určený. Pokud jsi to právě ty, tak na nic nečekej, otevři odkaz a poděl se o svůj názor. Další krok, pro nás občasné turisty, je zamyslet se, jestli známe někoho z Chocně nebo okolí, kdo by o projektu měl vědět a říct mu o tom! V poslední řadě můžeme anketu vyplnit sami i když přímo z Chocně nejsme, i pro nás totiž místo dost znamená a nevadí, že tam nejsem každý den. Určitě bychom ale měli v takovém případě napsat, že nejsem obyvatelé a jaký máme k místu reálný vztah.

Potom už stačí jen vyplnit krátkou anketu, která ti zabere zhruba 3-5min. V anketě se město snaží nasbírat názory lidí, kteří oblast využívají a do toho samozřejmě spadáme i my! Pro nás je klíčová možnost využívat místo a řeku k pořádání kulturních akcí jako je Wake The River, ale i řadě dalších zajímavých počinů. Chceme dát najevo, že podobné akce pro nás mají smysl a chceme pro ně místo uzpůsobit nebo je alespoň umožnit pořádat. K tomu samozřejmě patří i možnost festivaly nebo afterparty protáhnout a vy tyto speciální dny umožnit hudbu a noční život i po večerníčku.

Nemá smysl si něco vymýšlet a rozhodně nechceme mísňákům házet klacky pod nohy s rozvojem oblasti, ale pro nás místo taky hodně znamená a sloužit může krásně všem.

Střípky z minulých ročníků akce

Zjistil a napsal

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články