Wakeboardová sezóna zahájena! Kde si teď můžete zajezdit?

Máme skvělou zprávu pro všechny český ridery! České wakeparky pomalu zahajují svůj provoz. Momentálně je otevřený Džbán, Česká Lípa a vlek v Mnichově Hradišti. Jak wakeparky fungují pod vlivem vládních opatření, co je v nich nového a další info se dozvíte v článku níže!

Wakepark Džbán

Aktuálně jsou v provozu oba dva dvousloupé vleky a máte se na co těšit, protože se kluci přes zimu rozhodně neflákali! Jako novinku si pro nás připravili funbox, který na Vás už teď čeká na vodě. No a pokud jste víc na pořádný polety, tak tam máte i jeden kicker. Než se do areálu vydáte, tak je nutné si vytvořit rezervaci na jejich webu. Otevřeno je každý den od 11 do 19 a aktuální info zjistíte na jejich facebookových stránkách.

Zatím se budeme muset obejít bez půjčovny, v kádi se bohužel taky neohřejeme a zvládnout to budeme muset i bez sprchy a toalety. Pokud nejste členy jedné domácnosti, tak je do areálu možný vstup jenom ve dvojicích a je nutné si hlídat čas své rezervace. Samozřejmě stále platí dvoumetrový odstup a povinnost nosit roušku. Tu budete moct sundat až na vodě. Na vleku budou také zajištěny dezinfekční prostředky, takže s trochou opatrnosti a zdravým rozumem není co řešit.

Wake sport park Česká Lípa

Dalším českým wakeparkem, který už zahájil sezónu je Wake sport park Česká Lípa! Tady najdeme v provozu čtyři dvousloupé vleky a dohromady je na vodě sedm překážek! K dispozici jsou dva malé vleky, kde jsou malé kickery, duha a pussybox. Pro zkušenější jezdce jsou pak dva velké vleky s big dickem, kickerem a up-boxem. Před jízdou je potřeba si vytvořit rezervaci přes web vleku.

Omezení jsou pro Českou Lípu velice podobné. Vstup do areálu je možný jenom pro jezdce a na vleku mohou jezdit dva lidi, pokud se nejedná o rodinné příslušníky. Mimo ježdění je potřeba nosit roušku a dodržovat odstup.

V areálu není zatím kvůli omezením možné kempovat a v provozu jsou pouze vodní vleky. Na půjčovnu a další aktivity jako je paddleboard, minigolf a další si budeme muset ještě chvíli počkat. Aktuální informace najdete opět na facebooku vleku.

Wakepark Mnichovo Hradiště

Také vlek v Mnichově Hradišti zahájil svoji sezónu. V provozu jsou všechny čtyři dvousloupé vleky a na vodě na Vás čekají i některé překážky! Rezervace probíhají na telefonním čísle 605 236 039 kde se domluvíte na všech dalších podrobnostech. Pro aktuální informace sledujte facebookové stránky a web vleku.


S rostoucí venkovní teplotou roste i zájem odpálit letošní wakeboardovou sezónu! Situace teď není rozhodně jednoduchá ani pro wakeparky ani pro nás. Pokud se ale budeme chovat opatrně, tak je to ideální způsob, jak si vyčistit hlavu. Provoz je sice v rámci vládních restrikcí omezený, ale to nedočkavé ridery určitě neodradí!

Publikoval

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Banda z Hyperlite Wake a jejich SUNSET

Hyperlite Wakeboards nám přináší našlapaný třídílný vlog od jejich brazilské party! V ní jsou jména jako Nicolas Leduc, Daniel Castro, Luiz Batista nebo Pedro Caldas. Všem už je teď asi jasný, že to bude pecka, tak jdeme rovnou na věc.

OFF-SEASON: Rozhovor se Shaunem o výhodách balance boardu!

V dalším článku ze série OFF-SEASON si dáme rozhovor se Shaunem Wolfem. Kdo jiný by nám totiž měl něco říct o balance boardu než tenhle freestyler srdcem i duší!

Marko Gačić a jeho sezónní edit Border Control!

Marko Gačić celou sezónu na tajňáka makal na jeho sezónním editu Border Control a konečně ho máme tady! Za nás se jeho poctivá práce rozhodně vyplatila, tak se na samotný edit pojďme podívat.