Závěrečný film o Riders Meetingu je skoro tady!

Je to už nějaké doba, co jsem se naposledy bavili o Riders Meetingu, ale v zákulisí se poctivě stříhal film, který už brzy začne rozjíždět své premiéry! V tomto článku film lehce odtajníme a zároveň si akci částečně připomeneme. Samozřejmě nebudou chybět ani postřehy samotných účastníků, tak si to nenech ujít.

Riders Meeting se po zimě vrací a spolu s novou sezónou se můžeš těšit i na premiéru nového Riders Meeting filmu! Akce si dala za cíl pozvat v jednom termínu nejlepší jezdce z Česka a Slovenska a dát jim prostor jezdit, navzájem se učit a natáčet. Zpětně můžeme říct, že se to rozhodně povedlo!

Seznam zúčastněných jezdců

Z původní soupisky 15 pozvaných jezdců nakonec bohužel vypadl Honza Gaží, který se před akcí zranil. Nicméně jinak dojeli všichni a početnou partu doplnila i část naší wake komunity, která v průběhu týdne přijížděla akci podpořit, zajezdit si a potkat se s kluky. Bylo vidět, že všichni si celou dobu užívali, že tentokrát se nemusí stresovat ze závodů, ale mají čas si pokecat, okoukat od sebe něco na vodě, hecovat se a pořádně si to užít!

Nejvíc se mi líbila atmosféra, kterou vytvářeli účastníci riders meetingu ❤️
Dominik Matýsek
Nejvíc se mi líbilo, že jsme se všichni sešli po dlouhé době mimo závody čistě za účelem společně poshredit
Vojta Vomáčka

Film Riders meeting se snaží celou akci vystihnou. Těšit se tak můžeš na nesmyslné triky, ale taky na crashe a všechno ostatní co k wakeboardingu patří! Hlavním bodem filmu je 15 samostatných editů. Každý jezdec měl za cíl posbírat za celou dobu co nejvíc záběrů, které nakonec vytvoří jeho part. Samozřejmě natočit edit za takhle krátkou dobu není nic jednoduchého, ale kluci se s tím poprali dobře a určitě je na co se těšit! Navíc film neskončí jenom u editů a svůj prostor dostanou i další situace a akce, které se během týdne staly. Dohromady to dalo lehce pod 50 minut, takže o zábavu bude náležitě postaráno.

Tento film je něco jako dokument a všeobecná rekapitulace průběhu eventu. Ve filmu jsou vidět naše pocity a snaha díky této jedinečné akci něčeho docílit. Myslím si, že podobných akcí by na našem českém rybníčku mělo být víc. Můžete čekat nálož triků, skvělých záběrů a motivaci pro neustálé se posouvání dopředu. Celá CZ/SK wakeboard scéna by si navzájem měla pomáhat. Ať už jste profík, začátečník nebo majitel areálu. Jeden bez druhého bychom nic nevytvořili. Važme si toho.
Autor akce: Patrik Hanes

Co určitě také stojí za zmínku, jsou skvělé fotky z akce v podání Zbyňka Blahutky aka Zbynala! Ten se ničeho nebál a hodně rychle implementoval jeho styl z focení snowboardingu a skateu a trápil kluky na milimetry s fisheye objektivem. Část galerie ti servírujeme právě tady, tak mrkej. 

Riders Meeting ale nebyl čistě jenom o ježdění a natáčení pozvaných jezdců. Každý den bylo naplánovaná něco jiného. Jeden den se tak v parku konal například dětský závod. Další velkou událostí bylo noční ježdění. Pomocí 3 velkých světel se nasvítila překážka, a i přes slabý déšť a vítr měli diváci na mole neskutečnou podívanou! Celý Riders Meeting pak zakončil velkolepý kicker contest spojený s cash for tricks, kde padala jedna pecka za druhou! Kluci se hecovali a po týdnu ježdění ze sebe dostali to nejlepší. Co všechno padlo nebudeme prozrazovat, protože na to se bude muset každý podívat sám, ale jenom napovíme, že na téhle akci padl nejeden ender clip partů!

Tak najviac som sa urcite tesil na to ranne jazdenie este pred vychodom slnka ale bohuzial pocasie nam to nedovolilo. Tym padom za mna najzaujimavejsi zazitok s Riders Meeting bolo uricte to vecerne jazdenie. Bolo to nieco nove v com nemam az tolko toho odjazdeneho ale po par kolach som sa na tej vode citil znova jak doma. Ale urcite si aj velmi vazim tie spolocne momenty kde sme vsetci spolu robili aktivity mimo wakeboardingu.
Aaron Tabak
Pro mě rozhodně nejzajímavější zážitek bylo natáčení v noci. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy neměl možnost si to vyzkoušet, tak to byla skvělá zkušenost. I přesto, že jsme měli osvětlovače, tak nás trochu omezovalo špatné počasí a občas nebylo vůbec jednoduché se správně na překážku trefit. Někdy to skončilo i pádem, ale naštěstí jsme všichni přežili a nikomu se nic nestalo. Bylo to Top!
Hubert Vaníček

V tuto chvíli se plánuje několik fyzických premiér. Zatím nemůžeme odkrýt ani kde ani kdy přesně budou, ale určitě můžeme slíbit, že se to včas dozvíte a že bude několik zastávek. Nejlepší přehled budeš mít, když budeš sledovat web a sociální sítě Freeride.cz a Instagram Riders Meetingu, kam se postupně bude uvolňovat další obsah a informace. Mezitím, co budeme čekat na premiéru si můžeš dát trailer filmu a nezapomeň si přečíst i jak kluci na Riders Meeting vzpomínají a co byly podle nich nejlepší momenty akce!

Nejlepší vzpomínka byla nejspíš hned první den, kdy kluci dojeli a ze mě spadl takový ten kámen příprav. Takový to, když celá parta kouká na set-up vleku a začíná vymýšlet, co by se na tom dalo dělat. Ještě k tomu jsme měli v ruce pivko a z mola jsme viděli největší zrcadlo na hladině se západem slunce. Výhledy jak z pohádky.
Autor akce: Patrik Hanes
Líbilo se mi, že tam nebyla žádná děvčata a díky tomu zavládla teplá atmosféra. Proto nám nebyla zima i přes horší počasí.
Tomáš Jadrný
Na Riders Meetingu se mi líbil pocit bezstarostnosti, kdy vím, že jediné, co za ten den musím nebo spíš chci, je stihnout si zajezdit s kámoši a k tomu natočit pár triků.
Kryštof Wlosok
Na Riders Meetingu mě nejvíc bavilo to, žě jsme se všichni rideři z Česka a Slovenska potkali na jednom místě a mohli se hecovat a navzájem si pomáhat
David Burmmel

Sponzoři akce: Kia, Synergy Club, Hitrádio Černá Hora, Jelínek interiér, Pitcha, Snowboard Zezula, Freeride.cz

Fotky v článku:  Zbyněk Blahutka

Totálně zaujatý

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Riders Meeting jde v neděli online!

Riders Meeting THE MOVIE má za sebou 4 vydařené premiéry a už tento víkend půjde online! Internetová premiéra proběhne v neděli 9. 6. ve 20h večer na YouTube kanálu Freeride.cz. Celý nejnovější český wake film si tak budeš moct pustit z klidu tvého gauče. Takže to můžou dohnat všichni, co to ještě nestihli nebo si můžeš znovu pustit tvojí oblíbenou část!