Závod Red Bull WakeDuel nás čeká už zítra!

Zítra proběhne jeden z prvních velkých závodů tuhle sezónu. Řeč samozřejmě není o ničem jiném než o akci Red Bull WakeDuel! Dnes si o ni řekneme všechno, co musíš vědět.

Event Red Bull WakeDuel není pro nás ostřílené borce žádná novinka. Letos se pojede již několikátý ročník a z předešlých let víme, že se máme na co těšit! Za tu dobu si akce nabrala na oblibě, a proto sem dorazí ty nejlepší z nejlepších a poperou se o vítěze a hezké prize money k tomu.

Letošní akce byla rozdělena na dva závody. První z nich byl kvalifikační, který proběhl minulou sobotu v areálu Wake Way v Litvě. Tam se vybralo 24 riderů (16 mužů a 8 žen), kteří postoupili do finále. Mezi nimi najdete jména jako Ryan Peacock, Max Milde nebo Jamie Lopina.

Postupující z kvaldy ze závodu ve Wake Way

Hlavní a finálový event se uskuteční v 313 Cable Parku, který pohostí dohromady 32 mužů a 16 žen. Lidi, co si vybojovali své místo v kvalifikaci tam doplní finalisté z roku 2019 a divoké karty. Můžeme se tak těšit na hezkou sebranku, která dá do závodů úplně všechno!

Závod se pojede již zítra v sobotu 12. 6. 2021 od 10h. Průběh závodu můžeš sledovat na Facebookové stránce Wakeboarding, tak si to nenech ujít! Závod je zajímavý v jeho formátu, kdy se vylosují vždy dva jezdci, kteří se mezi sebou utkají a jeden z nich postoupí dál. Tento proces se opakuje až do chvíle, kdy zbude jen finálová čtyřka, která se popere o bednu. Závodní část bude rozdělena do 3 sekcí, o které bude vždy rozhodovat jeden rozhodčí. Ten, kdo v jednotlivé části zazáří víc od něj dostane bod a ten kdo bude mít dohromady víc hlasů postupuje.

Rozhodně se máme na co těšit, protože na závodu nechybí jména jako Felix Georgii, Sam De Haan, Pedro Caldas, Dominik Hernler a další legendy! Tohle by nemělo utéct nikomu, kdo se o wake zajímá, a proto žádné dlouhé vyspávání zítra a naladit live stream.

Hezkou sobotu zaručil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Již brzy otevře nový wakepark v blízkosti Prahy!

V minulosti museli Pražané a Středočeši jezdit za wakem mimo své kraje, ale to se zanedlouho změní. Vzniká totiž nový areál WakePort v Brandýse nad Labem, kde si už za chvíli bude moc zajezdit úplně každý. Pojďme se podívat, co nás všechno na vleku čeká.

Lisa Baloo a její wake vlog z Ruska

To, že holky umí taky jezdit už víme všichni, co od nich ale moc často nevidíme jsou edity! To se rozhodla napravit Lisa Baloo s videem z Ruska.

LOW GRAVITY | Wakeboarding on the moon

Lunar Cable Park se stal přes zimu naprostým epicentrem všeho dění a není se čemu divit! Teplo, dobré překážky a neskutečná parta jsou jedny z nejlepších přísad na dobrý vlek. PushProduction ve spojení s LunarTV přinášejí nabité shrnutí v podobě editu LOW GRAVITY, tak si ho pojďme společně dát.