Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Krom Wars - epizoda II.

Freeride.cz » Ski » Články » Krom Wars - epizoda II.

Třicátého prvního dne osmého měsíce světelného roku 2013 se na modré planetě ve vzdálené galaxii odehrálo drama, které hnulo osou celého vesmíru: KROM WARS – epizoda II.

Jako správný rytíř Jedi se svého světelného meče chopil všem známý Jirka „Dědek“ Volák a zorganizoval na hulínském koupališti bigair, o jakém se nezdálo ani Georgi Lucasovi. Spolu s Jirkou „Fredym“ Klabalem pevně sevřeli do rukou kormidlo událostí a za podpory svojí kroměřížské partičky HDF crew a dalších přátel se jim dílo vydařilo. Dablózní kikr a spektakulární cannon rail byly tahákem nejen pro freeski komunitu.

Hulín, je moravské město, ježto se nachází na hranici olomouckého a zlínského kraje. Právě tam se po roční odmlce přestěhoval závod KROM WARS. Ten má svůj původ v rodišti Jirky Voláka, Kroměříži. Již podruhé se tak na konci léta zastavila česká freeski planetární soustava, když pozvání přijala takřka kompletní česká špička včetně mnoha jmen ze zahraničí. Dorazili taky skieři ze Slovinska, Rakouska, Německa nebo ze Švédska. Z letošních Soldiers známý doubleflipař Oskar Pedersen nezaváhal a stejně jako Andy Matthew sedl na letadlo a přiletěl vyzvat domácí ridery. Oproti Oskarovi se však Andy ujal žezla veledůležitého a předsedl „komisi“ judges, kterou kromě něj tvořili Fanda Jetmar a nuceně pauzírující Šimon Bartík.

Jejich nelehkým úkolem bylo oddělit po kvalifikaci pouhých 8 jezdců, kteří měli zvednout diváctvo ze země. V tom jim pomáhali spíkři Vločka a Egy. Ostatně nebyla to žádná habaďůra, protože již v kvalifikaci nebylo jediného bojovníka, který by neposlal do vody doubla. Postupivšími byli od posledního: Up-and-comer Patrik Kříž, lokál z Ga-Pa Thomas Trifonitchev, z šetého fleku šel dál freejumper Michal Peč, dále Hrozenkovsko – Laaxovské stylduo Ondra Beneš a Martin Horák. Z trojky Innsbručan Christian Jenny, druhý v kvaldě byl skorozélandský kiwi Robin Holub a nejvyššího kvaldastupínku se po právu radoval Dan Hanka.

V průběhu dne bylo k vidění spousta dalšího. Reprezentanti na trampolíně z Rožnovského klubu, wakeboardová exhibice pod vedením Honzy „Kaňůsa“ Kaňůrka nebo taky pořádná nálož crossfitu, kde si kluci pohazovali se šedesátikilovýma činkami, že by se z toho mistr Yoda pos...

K páté hodině se spustilo finále. Každé kolo měli finalisti dva skoky, lepší se počítal a kdo měl „nejhorší lepší“ trik, šel z kola ven a sežral ho Jabba Hutt. Jako první padl na temnou stranu Thomas Trifonitchev s cork 7 tail. Druhé finálové kolo vyneslo mimo gravitační pole Patrika Kříže, kdy nejhorším-lepším trikem byl jeho cork 900 mute to poke. Následně se s myšlenkou na superfinále musel rozloučit Michal Peč a hned po něm Christian Jenny díky nepovedenému doublecorku 12 mute. Snad nejdéle se rozhodčí radili v posledním finálovém kole. Zbývali jim čtyři jezdci, kteří naložili vskutku skvostným způsobem, a o který nelze čtenáře ochudit: Dan Hankadub 12 mute, Robin Holubrightside cork 9 tail, štýlař Martin Horák - dub 12 mute, Ondra Beneš cork 12 tail. Koho pošlete dál Vy? Rozhodčí se rozhodli pro Dana, Horáce a k nim přidali Robíse. Každý z jezdců měl k rozvášnění davů k dispozici svou hostesku oděnou do skromných plavek a jmenovkové cedule. Holky hecovaly davy a s neúspěchem jejich jezdce se vrhaly do modrých hlubin bazénu. Poslední finálovou slečnou, kterou doprovodil její jezdec k trošku nedobrovolné koupeli, tedy byla právě ta Ondrova.

Samotný superfinálový souboj byl několikanásobnou přehlídkou doublů 12 s mutem a šlo o to, kdo bude, výš, dál, čistější a protaženější. Styl still matters! Všichni tři jezdci si ve svých třech pokusech odjeli alespoň jeden skvostný kousek. Podle rozhodčích bylo pořadí rozděleno následovně:
1. Martin Horák
2. Dan Hanka
3. Robin Holub

Po slavnostním vyhlášení se osazenstvo bazénu přesunulo do partystanu, kde rozhýbali podstatu noční galaxie všem známí DJ Akvamen a DJ Nobodylisten. Kdo poctivě doplňoval tekutiny na baru, dočkal se na konci párty i shlédnutí nového editu Jirky Voláka. Za Dědkovu poctivě provedenou práci na, nebojíme se říct, nejlepším eventu ski komunity letošního léta mu patří respekt a smeknout klobouk. Ostatně jako všem, kdo mu byli k ruce. Tak doufáme, že opět po roce, či dvou, se setkáme na KROM WARS – epizoda III. Díky, čau!!!

“Anonym”

Hodnocení: 0

lukin“ 6. 9. 2013 v 13.56 napsal:

Reakci na Maty „SajRajt“ Vránek: z toho se nevykecas

 

Hodnocení: 0

Maty „SajRajt“ Vránek 4. 9. 2013 v 20.14 napsal:

Johny žůžo report...jebe mě že koleno mi překazilo účast...!!

 

Autoři článku:

Kategorie: Report
Vydáno: 4. 9. 2013 v 20.00

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Volcom store Prague
Volcom store Prague

Koncem září 2017 se všichni čeští milovníci americké kultovní značky Volcom dočkali otevření nové prémiové…

Chomutovský pohár 2017
Chomutovský pohár 2017

Poslední zářijový den jsme vyrazili na Chomutovský pohár lyží a snowboardu, kde se jibovalo o sto šest! Jak jsme si…

Kaya Turski a její úspěšná kariéra
Kaya Turski a její úspěšná kariéra

Na začátku týdne oznámila jedna z nejúspěšnějších freeskierek ve slopestylu posledních deseti let Kaya Turski…

Nejlépe hodnocené Články

Volcom store Prague
Volcom store Prague

Koncem září 2017 se všichni čeští milovníci americké kultovní značky Volcom dočkali otevření nové prémiové…

Chomutovský pohár 2017
Chomutovský pohár 2017

Poslední zářijový den jsme vyrazili na Chomutovský pohár lyží a snowboardu, kde se jibovalo o sto šest! Jak jsme si…

„Free Will“ teaser od Alternativa Media
„Free Will“ teaser od Alternativa Media

Z dílny Alternativa Media dorazí česko-kanadský prašanový video „Free Will“! Zatím se navnadíme teaserem...