Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Krom Wars - epizoda II.

Freeride.cz » Ski » Články » Krom Wars - epizoda II.

Třicátého prvního dne osmého měsíce světelného roku 2013 se na modré planetě ve vzdálené galaxii odehrálo drama, které hnulo osou celého vesmíru: KROM WARS – epizoda II.

Jako správný rytíř Jedi se svého světelného meče chopil všem známý Jirka „Dědek“ Volák a zorganizoval na hulínském koupališti bigair, o jakém se nezdálo ani Georgi Lucasovi. Spolu s Jirkou „Fredym“ Klabalem pevně sevřeli do rukou kormidlo událostí a za podpory svojí kroměřížské partičky HDF crew a dalších přátel se jim dílo vydařilo. Dablózní kikr a spektakulární cannon rail byly tahákem nejen pro freeski komunitu.

Hulín, je moravské město, ježto se nachází na hranici olomouckého a zlínského kraje. Právě tam se po roční odmlce přestěhoval závod KROM WARS. Ten má svůj původ v rodišti Jirky Voláka, Kroměříži. Již podruhé se tak na konci léta zastavila česká freeski planetární soustava, když pozvání přijala takřka kompletní česká špička včetně mnoha jmen ze zahraničí. Dorazili taky skieři ze Slovinska, Rakouska, Německa nebo ze Švédska. Z letošních Soldiers známý doubleflipař Oskar Pedersen nezaváhal a stejně jako Andy Matthew sedl na letadlo a přiletěl vyzvat domácí ridery. Oproti Oskarovi se však Andy ujal žezla veledůležitého a předsedl „komisi“ judges, kterou kromě něj tvořili Fanda Jetmar a nuceně pauzírující Šimon Bartík.

Jejich nelehkým úkolem bylo oddělit po kvalifikaci pouhých 8 jezdců, kteří měli zvednout diváctvo ze země. V tom jim pomáhali spíkři Vločka a Egy. Ostatně nebyla to žádná habaďůra, protože již v kvalifikaci nebylo jediného bojovníka, který by neposlal do vody doubla. Postupivšími byli od posledního: Up-and-comer Patrik Kříž, lokál z Ga-Pa Thomas Trifonitchev, z šetého fleku šel dál freejumper Michal Peč, dále Hrozenkovsko – Laaxovské stylduo Ondra Beneš a Martin Horák. Z trojky Innsbručan Christian Jenny, druhý v kvaldě byl skorozélandský kiwi Robin Holub a nejvyššího kvaldastupínku se po právu radoval Dan Hanka.

V průběhu dne bylo k vidění spousta dalšího. Reprezentanti na trampolíně z Rožnovského klubu, wakeboardová exhibice pod vedením Honzy „Kaňůsa“ Kaňůrka nebo taky pořádná nálož crossfitu, kde si kluci pohazovali se šedesátikilovýma činkami, že by se z toho mistr Yoda pos...

K páté hodině se spustilo finále. Každé kolo měli finalisti dva skoky, lepší se počítal a kdo měl „nejhorší lepší“ trik, šel z kola ven a sežral ho Jabba Hutt. Jako první padl na temnou stranu Thomas Trifonitchev s cork 7 tail. Druhé finálové kolo vyneslo mimo gravitační pole Patrika Kříže, kdy nejhorším-lepším trikem byl jeho cork 900 mute to poke. Následně se s myšlenkou na superfinále musel rozloučit Michal Peč a hned po něm Christian Jenny díky nepovedenému doublecorku 12 mute. Snad nejdéle se rozhodčí radili v posledním finálovém kole. Zbývali jim čtyři jezdci, kteří naložili vskutku skvostným způsobem, a o který nelze čtenáře ochudit: Dan Hankadub 12 mute, Robin Holubrightside cork 9 tail, štýlař Martin Horák - dub 12 mute, Ondra Beneš cork 12 tail. Koho pošlete dál Vy? Rozhodčí se rozhodli pro Dana, Horáce a k nim přidali Robíse. Každý z jezdců měl k rozvášnění davů k dispozici svou hostesku oděnou do skromných plavek a jmenovkové cedule. Holky hecovaly davy a s neúspěchem jejich jezdce se vrhaly do modrých hlubin bazénu. Poslední finálovou slečnou, kterou doprovodil její jezdec k trošku nedobrovolné koupeli, tedy byla právě ta Ondrova.

Samotný superfinálový souboj byl několikanásobnou přehlídkou doublů 12 s mutem a šlo o to, kdo bude, výš, dál, čistější a protaženější. Styl still matters! Všichni tři jezdci si ve svých třech pokusech odjeli alespoň jeden skvostný kousek. Podle rozhodčích bylo pořadí rozděleno následovně:
1. Martin Horák
2. Dan Hanka
3. Robin Holub

Po slavnostním vyhlášení se osazenstvo bazénu přesunulo do partystanu, kde rozhýbali podstatu noční galaxie všem známí DJ Akvamen a DJ Nobodylisten. Kdo poctivě doplňoval tekutiny na baru, dočkal se na konci párty i shlédnutí nového editu Jirky Voláka. Za Dědkovu poctivě provedenou práci na, nebojíme se říct, nejlepším eventu ski komunity letošního léta mu patří respekt a smeknout klobouk. Ostatně jako všem, kdo mu byli k ruce. Tak doufáme, že opět po roce, či dvou, se setkáme na KROM WARS – epizoda III. Díky, čau!!!

“Anonym”

Hodnocení: 0

lukin“ 6. 9. 2013 v 13.56 napsal:

Reakci na Maty „SajRajt“ Vránek: z toho se nevykecas

 

Hodnocení: 0

Maty „SajRajt“ Vránek 4. 9. 2013 v 20.14 napsal:

Johny žůžo report...jebe mě že koleno mi překazilo účast...!!

 

Autoři článku:

Kategorie: Report
Vydáno: 4. 9. 2013 v 20.00

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Pozvánka na Czech Freeski Camps by Snowpanic
Pozvánka na Czech Freeski Camps by Snowpanic

Léto je ideální čas potrénovat nějaký ty polety do vody. Jednou z možností jsou Czech Freeski Camps by Snowpanic. Co…

Pět významných událostí českýho freeskiingu  uplynulý sezóny
Pět významných událostí českýho freeskiingu uplynulý sezóny

Českej freeskiing a čeští freeskieři v uplynulý sezóně opět o sobě dali párkrát slušně vědět! Pojďme juknout…

„S K I M A N“ movie s Magnusem Granérem
„S K I M A N“ movie s Magnusem Granérem

Jeden z nejoriginálnějších jezdců poslední doby severskej šílenec Magnus Granér se dočkal svýho movie „S K I M A…

Nejlépe hodnocené Články

X Games Norway 2018
X Games Norway 2018

Netradičně v květnu hostila norská metropole Oslo letošní X Games Norway. Freeskiing díky big airu nechyběl v…

„Cavemen“ minimovie
„Cavemen“ minimovie

Zajímavý minimovie „Cavemen“ od tří německých freerideřů, kteří tří noci v uvozovkách kempovali v…

„S K I M A N“ movie s Magnusem Granérem
„S K I M A N“ movie s Magnusem Granérem

Jeden z nejoriginálnějších jezdců poslední doby severskej šílenec Magnus Granér se dočkal svýho movie „S K I M A…