Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Best Trick Jam Session na Karolince

Freeride.cz » Snowboard » Články » Best Trick Jam Session na Karolince

V září se na Karolince objevil sníh! Konala se totiž jibová akce Best Trick Jam Session a na tu si dnes posvítíme.

Pro některé jedince je čekání na sníh horší než kdyby přistihli svoje rodiče při milostném aktu. No a právě od tohoto utrpení jste se mohli lehce odprostit v druhé půlce září. José Kysučan se svoji crew totiž na beskydské Karolínce nachystal jibovací akci se sněhem nazvanou Best Trick Jam Session. Na svoje si tak přišli jak pro milovníci jednoho tak dvou prkýnek. No a protože my už byli z nedostatku sněhu značně podráždění, tak jsme se na druhý konec republiky vydali jakbysmet!

FOTOGALERIE OD HONZY KAŇŮRKA ZDE

Po strastiplné cestě přes nespočet okresů a krajů naší košaté republiky nás čekalo vřele moravské přivítání. V sobotu, na kterou akce spadala se počasí naštěstí pochlapilo a přineslo značnou dávku sluníčka. Všude tak byla taková pohodová atmosféra až se dala skoro krájet. To hlavní kvůli čemu všichni skieři a boardeři dorazili byl pak dvoupřekážkový setup, kde se na provizorních dřevěných schodech rochnila speed bedna a speed jekl, které byli perfektně připraveny na celodenní session. Nebyl čas, tak zbytečně ztrácet čas!

Aby si to všichni samozřejmě náležitě užili byl formát zcela triviální. Jak snb tak ski po pohodovém rozježdění měly na programu každý svoji hodinovou jam session, kde byl cíl jediný. Nasázet tam co nejvíce pekel a čekat jestli si byl zrovna ty ten největší pekelník. Aby se taky netvořili fronty jak za totáče na banány, tak byla session omezene vždy patnácti pozvanými jmény, což zaručovalo kvalitu, které se taky dostavila. Mezi snowboardisty jste tak mohli vidět v akci třeba Pavla Vyroubala, legendu Pavla Kupčíka, Matyho Hřivnu, Martina Kaňůrka, Martina Blaska, Mateje Dolnika, Romana Rötha, Jakuba Zalejskýho, Marka Víta nebo třeba Dominiku Králíkovou.

Freeskieři nezůstali samozřejmě pozadu a do beskydského kraje se sjel zajímavej koktejl. Počínaje domácími Martinem Horákem, Lukynem Mikulou, Michalem Novosadem, Štivákem, Martinem Bernardem, Kristýnou Kapounovou, Petrem Pituchou z dály pak dorazili Ondra Beneš, Vojta Břeský či Maty Vránek. No a nechyběla ani slovenská banda v sestavě Viliam Tomo, Juraj Durovčík, Juraj Bernát či Zuzička Stromková. Jezdecká grupa tak určitě slibovala zajímavou podívanou.

V obou dvou jamech, jak v prvním boardařským tak v druhým s přívlastkem freeskiingovým padalo tolik triků za vteřinu, že to byla vetší razance než má kulomet AK-47. Proto vypisovat všechny ty 270in, front bóra atd. by zkrátka přišlo na dlouho. Všichni se prostě bavili, a to jak jezdci tak přítomní diváci, kteří kromě sněhovým kreací mohli třeba taky odzkoušet opravdu mini minarampu. Nakonec porota vynesla ortel, který měl čtyři vítěze. Nejlepším snowboarďákem se stal Roman Röth a stejnou kategorii v něžném pohlaví ovládla jediná účastnice Dominika Králíková. To mezi freeskieři dominovali naši východní sousedé. Vítězství si totiž vyjibovali Viliam Tomo aka Vajda a Zuzička Stromková.

No a po takto vyvedeném dnu se samozřejmě musí také províst nějaká ta večerní kulišárna. Ta se odehrála v místní roztomilé hospůdce „U Vleku“ a jako hudební selektoři zde vystoupili opavští Bad Boyz Sound. Jak se sluší a patří, když se sejde masivní moravsko-česko-slovenská grupa zavání to lehce nepořádkem. A ten se zde strhl opravdu královský. Nemůžeme tak zazlívat místní servírce, že nás s velkou pravděpodobností díky večeru zapsala na čenou listinu. Zkrátka hardkórové zakončení jednoho vyvedeného jibingu.

FOTOGALERIE OD HONZY KAŇŮRKA ZDE

Video z Best Trick Jam Session od Dominika Křenka:     

Autoři článku:

Maty „SajRajt“ Vránek
Maty „SajRajt“ Vránek

Zažiješ chvilky krušný jak hory...

Kategorie: Report
Vydáno: 18. 10. 2012 v 12.00

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Představujeme vám nadějného slovenského ridera Martina Józsu
Představujeme vám nadějného slovenského ridera Martina Józsu

Martina Józsu jsme zaznamenali na letošních zastávkách Just Ride! tour, kde v rámci Horsefeathers Kids Contestu…

Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018
Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018

V Rokytnici nad Jizerou, v prostoru u Dvoraček a Štumpovky, proběhl již 9. ročník akce Never Summer, v rámci kterého…

Kluci z Třebíče a Sokolí ve Whistleru a okolí
Kluci z Třebíče a Sokolí ve Whistleru a okolí

Dan Janík, který nám každoročně posílá své cestovatelské zážitky, opět vyrazil za snowboardingem. A opět ho to…

Nejlépe hodnocené Články

Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018
Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018

V Rokytnici nad Jizerou, v prostoru u Dvoraček a Štumpovky, proběhl již 9. ročník akce Never Summer, v rámci kterého…

Disconnect - Full movie by Satellite Boardshop
Disconnect - Full movie by Satellite Boardshop

Satellite Boardshop dal dokupy záběry za posledních 15 let a vznikl tak film Disconnect. V něm nás čeká historie…

Splitboard camp pro začátečníky - Dolní Morava
Splitboard camp pro začátečníky - Dolní Morava

V druhé polovině února proběhl již druhý ročník splitboardového kempu pro začátečníky, který své účastníky…