One Day with DAREK BERGMANN

Po nějaké době oprašujeme oblíbenou video rubriku “One Day”, která vždy zachycuje jeden den vybraného sportovce. Tentokrát jsme si s kameramanem Kubou Křenem v rakouském Zillertalu posvítili na to, jak trénuje na Olympiádu pod dohledem svého trenéra naše velká naděje Darek Bergmann.

Darek Bergmann, rodák z Příchovic na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, je už delší dobu jednou ze zářících hvězd českého snowboardového nebe a je podporován sponzory Horsefeathers, Nitro, Monster Energy, Vans a Oakley. My jsme se vydali s kamerou do rakouského Zillertalu, kde se Darek několik týdnů společně se svým trenérem Radomírem Županičem pilně věnoval tréninku freestylu pro Olympijské hry v roce 2022, které proběhnou ve Špindlerově Mlýně.

Darek Bergmann se už dříve nechal slyšet, že Olympiádu v ruském Sochi 2014 a korejském Pchjongjangu 2018 v rámci svým teamem nastavené strategie vynechá a bude se soustředit právě na rozhodující rok 2022, kdy se Olympiáda bude konat v tuzemském Špindlerově Mlýně - Svatém Petru. Přestože v kuloárech koluje informace, že Darek Bergmann vynechává dvě nejbližší destinace Olympijských her z důvodu panického strachu z létání, on i jeho trenér tyto spekulace vyvrací.

"Je to nesmysl, který si vymysleli novináři z bulvárních časopisů. Darek Bergmann je špičkový snowboardista, který leckdy tráví na skocích ve vzduchu až 20vteřinový air-time, a už z toho je přeci jasné, že se nemůže bát létání," říká v reakci na tyto dohady jeho trenér Radomír Županič a dále dodává: "Darek rozhodně má na to, aby se na Olympiádě za deset let předvedl v tom nejlepším světle a byl jedním z aspirantů na medailovou pozici. Jsem si jistý, že do té doby společně s týmem psychologů vychytáme i mouchy týkající se jeho disciplíny, která občas lehce pokulhává."

My Darkovi především přejeme, aby se během desetileté přípravy na OH nezranil, vše šlo podle nastaveného plánu a pevně věříme, že olympijskou medaili pro naši vlast ve Špindlu 2022 získá!

P.S.: Veškeré novinky kolem Darka Bergmanna a jeho cesty na Olympijské hry můžete sledovat na jeho Facebookové fan page.

P.S.2: Chtěli bychom tímto poděkovat za support firmám GoHD.cz (oficiálnímu distributorovi POV kamer GoPro) za poskytnutí kamery GoPro HD Hero 3 a "jiné cestovní kanceláři" Playgroundtravel.cz za skvělé zázemí a tréninkové prostředí ubytovacího zařízení v rakouském Zillertalu. Bez těchto partnerů by se projekt "One Day with Darek Bergmann" těžko uskutečnil.

P.S.3: Ač se to ze záběrů nezdá, video bylo točeno v den, kdy silně foukalo, a tak jsme nemohli využít k natáčení a tréninku velký skok ve snowparku Kaltenbach, na kterém Darek jinak trénuje běžně.

Text: Petr Pravda / Freeride.cz
Video: Jakub Křen / Freeride.cz

Další zajímavé články

Víkend 13.-15. března patří akci sezóny - Bukovka Winter Fest 2026!

Bukovka Winter Fest 2026 je víkendový zimní festival v Horském resortu Buková hora, který spojuje snowboarding, contesty, testování vybavení a silný hudební line-up do jednoho nabitého víkendu. Z původní lokální session vyrostl event s evropským přesahem, kde se na jednom místě potkávají amatéři i PRO rideři. Přes den tě čekají závody a doprovodný program zdarma, večer pak velké party nights s výraznými jmény domácí i zahraniční scény. Pokud hledáš kombinaci ježdění, progresu a festivalové atmosféry, tohle je jeden z vrcholů zimní sezóny 2026.

V sobotu 21.2. se vrátí Sněžné Děvky do Perninku! Tak doraž taky!

Pernink je zpátky ve hře. V sobotu 21. 2. 2026 se po 40 letech vrací závody tam, kde český snowboarding začal!

Horsefeathers holčičí crew ve videu Different Roots, Same Stoke!

Takhle to vypadá, když se tři riderky z různých koutů naší planety sejdou na jednom místě a několik dní si naplno užívají společný snowboarding. Plzeňský brand Horsefeathers pozval Slovenku Tinku Droppovou, Japonku Uki Sagu a Belgičanku Anne-Sophie Lechon do Penken Parku, aby spolu strávily pár dnů na kopci a vzniklo z toho plnohodnotné video "Different Roots, Same Stoke"!