Birk Ruud a Johanne Killi si podmanili slopesyle na FIS Světovém poháru v Mammothu

Víkendový program na FIS Světovém poháru v Mammothu zakončilo finále slopestyle...

FIS Světový pohár si nejspíš nazul sedmimílové boty. Pro letošní rok už totiž máme sfouknutý jak komplet big air tak rampu, a už se budeme vyžívat jen ve slopestylu. A právě náročný víkend v kalifornském Mammothu nejen vyluštil tajenku v podobě nových držitelů křišťálových glóbů v halfpipe, ale taky přihodil do placu třetí závod sezóny odehrávající se na železech a skocích. Za oceánem jsme měli i my želízko v ohni, ale jak už jsme psali, Štěpán Hudeček spořádal pořádnej pekáč smůly. Padesátý první místo rozhodně není něco, čím by se jednou chlubil vnoučatům. Každopádně držíme palce do zbytku sezóny! My se teď tedy jukneme, jak ve finálovém klání obstála šestnáctka nejlepších chlapáků a osmička žen. Nutno ale podotknout, že to opět byla loterie. Počasí se totiž opět postavila na špatnou stranu barikády.

Cody LaPlante (foto U.S. Ski & Snowboard)

Už za páteční chování při finále rampy by si vítr zasloužil poslat na hanbu. Očividně ho ale darebáctví nepřešlo ani v sobotu, na což doplatili zejména dámy. Holky prostě opět hrály vabank s rychlostí na skocích. Vůbec nešlo o to, která lyžařka dá nejlepší jízdu, tak vyhraje. Jediný cíl? Dostat se domů se zdravým kejhákem. Nepříjemnej fučák tak nakonec zařídil, že ze šestnácti finálových jízd se holkám na sto procent povedly jen dvě!! Pouze vítězná Johanne Killi a stříbrná Kirsty Muir si mohli odfajfknout splněno. Vydělala na tom určitě Ruby Andrews. Osmnáctileté Novozélanďance se ještě podařilo ochočit si všechny překážky, i když na posledním skoku byla ráda, že ho přežila se zdravou kůží. Díky tomu zapsala svoje první podium na Svěťáku. Fakt si nepamatuju podobný závod. Nejdůležitější ale je, že všechny ženy vyvázly bez zranění. Vítr nechť si dá za mě facku.

Vítězná Johanne Killi:

Stříbro pro Kirsty Muir:

První placka pro Ruby Andrews:

Pánská delegace se naštěstí s povětrnostními podmínkami popasovala daleko lépe a my jsme si opět mohli vychutnat některé neskutečné jízdy. Finálová vřava se nakonec smrskla na čtrnáct jmen. Nepopulární zkratka DNS svítila u Christiana Nummedala a Fabiana Bösche. Už podruhé v sezóně nebezpečně vystrčil drábky Amík Konnor Ralph. Sedmým flekem si vylepšil svoje maximum. Kanadskej blondýn Max Moffatt okouzlil handplantem přes duhu. Kdyby se trošku víc rozparádil na skocích, tak z toho mohl vymáčknut lepší než šestej flek. Ke kvalitám závodů pak mluví fakt, že všichni z nejlepší pětky pokořili devadesáti bodovou hranici. Nejvíc z toho koulel oči Noah Porter MacLennan. Kanaďan po dojetí vůbec nemohl pochopit, proč mu rozhodčí tolik nasypali. Celkem vtipnej moment.

Mac Forehand (foto U.S. Ski & Snowboard)

Na každej pád už v prvním kole norská dvojka Birk Ruud a Sebastian Schjerve jasně demonstrovala, komu nejvíc svědčí trať v Unbound Parku. V druhých jízdách nejprve přitvrdil domácí Mac Forehand, který všechno zakonči luxusním dub corkem 1620 cuban a dostal se ke klukům severskejm na dostřel. Placku si ale nakonec neodvezl. Švýcarská mašina Andri Ragetti na to vlítla jak bejk, když mu zamáváte rudou látkou před xichtem. Oproti první jízdě ještě upgrejdoval svoje skoky a americkýho soupeře odsoudil k bramborový svačince. Vedoucí dvojku ale už nikdo ohrozit nedokázal. Mammoth si tak podmanili Norové. FIS Světový pohár si teď dá pohov, protože nás čeká vrchol sezóny. Mistrovství světa v Gruzii. World Cup ve slopestylu bude pokračovat až v půlce března ve francouzském Tignes

Král Birk Ruud:

Stříbro jde za Sebastianem Schjervem:

Bronzovej Andri Ragettli:

Výsledky finále FIS Světového poháru ve slopestylu v Mammothu:

Muži:

1. Birk Ruud (NOR)
2. Sebastian Schjerve (NOR)
3. Andri Ragettli (SUI)
4. Mac Forehand (USA)
5. Noah Porter MacLennan (CAN)
6. Max Moffatt (CAN)
7. Konnor Ralph (USA)
8. Mark Hendrickson (CAN)
9. Cody LaPlante (USA)
10. Alex Hall (USA)
11. Colby Stevenson (USA)
12. Ben Barcley (NZL)
13. Etienne Geoffroy Gagnon (CAN)
14. Luca Harrington (NZL)
15. Christian Nummedal (NOR)
16. Fabian Bösch (SUI)

vítězní pánové (foto U.S. Ski & Snowboard)

Ženy:

1. Johanne Killi (NOR)
2. Kirsty Muir (GBR)
3. Ruby Andrews (NZL)
4. Ruyi Yang (CHN)
5. Sandra Eie (NOR)
6. Sarah Hoefflin (SUI)
7. Mathilde Gremaud (SUI)
8. Megan Oldham (CAN)

Kompletní výsledky: muži, ženy

nejlepší dámy (foto U.S. Ski & Snowboard)

reportáž vypustil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...

Třeskutá půlhodinka s Capeesh partou

Ferdinand Dahl a jeho týmový grupa od značky Capeesh má venku pohodovou půlhodinku "capeesh worldwide"...

Krapet jarního prášení s Valentinem Rainerem

Valentin Rainer a jeho jarní ježdění na oblíbeným Kitzsteinhornu...