Česká omladina se neztratila na Shredlife Tour Gaunershred 2022 na Kaunertale

Na Kauneralu na Shredlife Tour naše mladá krav vyválčila hned dvě zlata...

Jakejkoliv větší ale i menší českej úspěch na poli freeskiingu by byla velká škoda spláchnout kamsi do odpadu zapomnění a nezmínit ho tady u nás na webu. A ještě když ho má na triku naše omladinu a budoucnost našeho sportu, kterou musíme řádně podporovat. Proto taky dneska necháme stranou velký závody, o kterých tady stejnak plkáme celou sezónu. Jukneme se na oblíbený rakouský ledovec Kaunertal, kde momentálně rezonuje každoroční jarní akcička Spring Classics 2022. Předposlední dubnový víkend se tady totiž uskutečnil pohodovej závod Shredlife Tour Gaunershed 2022 a české prapory na druhé zastávce série vlály na nejvyšším stupínku hned dvakrát!

Péťa Muller (foto Boris Nachbauer)

Do závodu naskočily více jak tři desítky těch nejmladších prcků, dětí a juniorů. Nás může těšit, že se mezi nimi neztratila hned dvě český jména, která ukázala, že mezi alpskými lokály rozhodně umí vytasit drábky. Radost nám udělala mostecká Terka Nečasová, která ovládla dívčí kategorii do dvanácti let. Nejcennější kov si pak z rakouských velehor veze taky Petr Muller, který nenašel přemožitele ve věkové kategorii kluků do patnácti let. Ukázal tak, že titul z letošní Czech Freeski Tour v nejmladší kategorii rozhodně nebyla žádná náhoda. Na bednu ho pak doprovodili parťáci Armin Gritsch a bronzový Maxi Moosbrugger. Abychom výsledky dodali komplet, tak ještě vyhlásíme Jakoba Schranze, který vévodil nejmladší klučičí kategorii U12. Pěkná práce...

Terka Nečasová (foto Boris Nachbauer)

Našemu freeski potěru samozřejmě posíláme velkou gratulaci a vy pokud jste ještě letos na Kaunoš nevytáhli paty, tak vězte, že máte čas až do 5. června, kdy Kaunertal Spring Classics 2022 definitivně zavře svoje brány. To byste ale mohli stihnout. Více informací o jarní klasice pak můžete nasát zde.

Web Shredlife Tour najdeš zde.

gratualci připojuje

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Isaac Simhon a Alexis Ghisleni se vyšvihli parkovou stylovkou "Lost Souls"

Šest minutek parkových stylovek servíruje duo Isaac Simhon a Alexis Ghisleni...

Video "Common Language" zaboduje u fandů streetů

Čtyři freeskieři ze čtyř zemí a týden na polských streetech. To je video "Common Language"....

Matěj Švancer se dočkal svýho promodelu u Faction Skis

Chceš jezdit jako Matěj Švancer? To asi moc nepůjde, každopádně můžeš si aspoň opatřit lyže s jeho jménem....