Český juniorský výběr vyrazil na Evropský pohár do Prato Nevoso

O víkendu pokračoval v krasojízdě Evropský pohár a v Itálii nechyběli čeští freeskieři...

Světový pohár v těchto dnech sbírá síly, aby se mohl nadechnut na závěrečné dvě zastávky v Tignes a Silvaplaně, které nás čekají v březnu. Po volným okně v kalendáři tak skočil Evropský pohár, který uplynulý víkend počítal svojí pátou odjetou zastávku sezóny. Lyžaři, dychtící po FISáckej bodech, se sešikovali v italském resortu Prato Nevoso, kde v místním snowparku vyrostla slopestylová trať. Z našeho českýho pohledu pak vypadala rozhodně zajímavě startovní listina mužů, kde mezi třiceti čtyřmi borci kromě všudypřítomných Švýcarů, Francouzů, Rakušanů, jednoho Němce, Nora a domácích Talošů, figuroval taky kvartet našich juniorských reprezentantů. Kluky tak po lednovém Les Arcs čekalo druhé letošní poměřování s evropskou elitou.
Nejen na naší partu pak číhala trať s dvěma jibovými platformami a stejným počtem kickerů. Chleba se začal lámat v sobotu, kdy se vlítlo na kvaldu, která do finále pustila nejlepší čtrnáctku. Z naší čtveřice bohužel nikdo kvalifikační prokletí nedokázal odčarovat a v nedělní klání tak české barvy chyběly. Nejvýše nakonec našel svoje jméno Péťa Müller, kterej za jízdu k-fed na speedrailu, bs 630 z vystřelováku, rightside dub cork 1080 a závěrečnej leftside dub cork 1080 uzavíral druhou desítku. Jen o místečko za ním na 21. pozici byl klasifikován Eliasz Kiszka, který si ta zopakoval umístění z Francie. Kuba Koula pak opanoval 28. flek a Mára Krčál závod dokončil na 32. příčce.     

čeští junioři v Itálii (foto: Czech Freeski Tour) 

Největší gejzír radosti určitě tryskal ve švýcarském táboře. Triumf totiž slavil Fadri Rhyner, kterej si tak po předchozí výhře v Davosu zapsal druhý letošní zlato na evropských svazích. I stříbro mířilo do rukou helvétského kříže, když se o to postaral Nicola Bolinger. Na reprezentačního kolegu ztratil míň než půlbodíku. Od třetího až do šestýho místa se pak vyskládali hned čtyři francouzští chlapáci. Bronz z nich ale mohl třímat v rukou jen jeden a to Vincent Maharavo. Nesmíme pak zapomenout ani na dámy. Těch se v oblasti Piemonte sešlo na startu celkem sedm a nejlepší triky nakonec zvládla namrskat Amelie Cancel. Francouzska si tady tak zopákla loňskou výhru. Na bednu jí doprovodila Švýcarka Michelle Rageth a aspoň dílčí domácí úspěch zařídila bronzem Alessia Ambrosi. FIS Evropský pohár pak pokračuje po víkendu ve francouzských Pyrenejích konkrétně slopestylem i big airem v resortu Font Romeu.  

Výsledky FSi Evropského poháru v Prato Nevoso:

Muži:

1. Fadri Rhyner (SUI)
2. Nicola Bolinger (SUI)
3. Vincent Maharavo (FRA)
4. Remy Collomby (FRA)
5. Suwan Martin (FRA)
6. Charles Vrain (FRA)
7. Viktor A. Maksyagin (SUI)
8. Hannes Rudigier (AUT)
9. Thierry Wili (SUI)
10. Adrien Vaudaux (SUI)
11. Julian Caillet (FRA)
12. Sven Peillex (FRA)
13. Julius Forer (AUT)
14. Noa Roche (FRA)

20. Petr Müller (CZE)
21. Eliasz Kiszka (CZE)
28 Jakub Koula (CZE)
32. Marek Krčál (CZE)

nejlepší kluci (foto: Facebook)

Ženy:

1.Amelie Cancel (FRA)
2. Michelle Rageth (SUI)
3. Alessia Ambrosi (ITA)
4. Maria Gasslitter (ITA)
5. Anouk Andraska (SUI)
6. Elsa Sjoestedt (SUI)
7. Victoire Tillier (FRA)

Kompletní výsledky: muži, ženy

s Pečákovou pomocí sesmlolil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Buldozlife pustili ven street video "Egal"

Švýcarští shreďáci Buldozlife crew mají venku zase jednu streetovou pohodičku...

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...