Čeští junioři byli vidět na Blue Tomato Plan P 2023

Naše omladina vyrazila na FIS Junior závody do rakouského Superparku Planai...

Poslední lednový víkend si tradičně pro sebe kradly zaoceánské X Games. Světová esa freeskiingu tak měly celkem jednoznačně nalajnovaný program. Ale ani v uvozovkách menší ryby nebo mladé naděje se neflinkaly a rozhodně neusnuly na vavřínech. Stačilo se třeba podívat na kalendář Mezinárodní lyžařské federace, kde na vás vykouknul zaběhlý závod Blue Tomato Plan P, který v neděli zapustil kořeny v rakouském Superparku ve středisku Schladming Planai. Celý podnik se totiž jel pod hlavičkou FISu jako juniorský závod. Pro nás zásadní informace vyskočila při pohledu do startovky. V ní se totiž tulilo hned pět českých jmen! Reprezentační juniorský freeski tým vyrazil nasbírat zkušenosti do rakouských Alp a to nemůžeme nechat bez odezvy.

Blue Tomato Plan P 2023 (foto Hannes Mautner)

Všichni jezdci bez rozdílu národnosti si brousili zuby na místní slopestylovou trať. Do závodu nakonec našlo odvahu vkročit hned celkově třicet čtyři kluků (dohromady men + groms). Nejprve bylo potřeba přelstít kvalifikační nástrahy. Do finále se totiž podívala jen nejlepší osmička a z našich uspěl Eliasz Kiszka. Smůla se očividně lepila na paty a hlavně lyže Kubovi Koulovi, který skončil jako první nepostupující (mezi groms 2. místo). Tomu se říká pešek. Mára Krčál pak v konečným součtu figuroval na šestnáctém místě a mladý Oliver Zouhar na třicáté první příčce (mezi groms 12. místo). Ve finálových jízdách se pak česká vlajka lepila na pódiové umístění, co to šlo, ale nakonec z toho pro Eliasze kápla nepopulární brambora. Nejlepší  jízdu vyšvihnul Hannes Baumhöfener z Německa. Na bedně mu pak dělal doprovod Andre Walkner a Mario Klötzl

čestí junioři na Planaii (foto Czech Freeski Team)

Dívčí startovka sice nabízela pouze tří jména, ale v konečným součtu určitě český partě vyloudila nejeden úsměv. Na zlatý stupínek totiž vystoupala naše Adéla Krčálová, která za sebou nechala domácí Wandu Švancer tedy mladší ségru aktuálně jednoho z nejsledovanějších freeskierů planety. Bronzovou dámou do party se pak stala další rakouská freeskierka Sarah Schönach. Našim juniorům samozřejmě posílám pochvalu za vzornou reprezentaci a příště jim budeme zase držet pařáty!

Závod najdeš na FIS webu zde. Live score zde.

vítězná Adéla Krčálová (foto Czech Freeski Team)

Blue Tomato Plan P 2023 freeski highlights:

reportáž zpytlíkoval

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Cody Wilder Ray potěší editem "Vader"

Troška backcountry srandy s Codym Wilder Rayem...

Máme tady našlapanou video rekapitulaci z Kimbo Sessions 2024

Dorazilo závěrečný ofiko video z letošní Kimbo Sessions...

Dan Hanka zve na Spring Thing 2024! Doraž tak na konci května na Mölltal

Dan Hanka chystá na rakouském Mölltalu novou jarní akcičku Spring Thing...