Čeští junioři byli vidět na Blue Tomato Plan P 2023

Naše omladina vyrazila na FIS Junior závody do rakouského Superparku Planai...

Poslední lednový víkend si tradičně pro sebe kradly zaoceánské X Games. Světová esa freeskiingu tak měly celkem jednoznačně nalajnovaný program. Ale ani v uvozovkách menší ryby nebo mladé naděje se neflinkaly a rozhodně neusnuly na vavřínech. Stačilo se třeba podívat na kalendář Mezinárodní lyžařské federace, kde na vás vykouknul zaběhlý závod Blue Tomato Plan P, který v neděli zapustil kořeny v rakouském Superparku ve středisku Schladming Planai. Celý podnik se totiž jel pod hlavičkou FISu jako juniorský závod. Pro nás zásadní informace vyskočila při pohledu do startovky. V ní se totiž tulilo hned pět českých jmen! Reprezentační juniorský freeski tým vyrazil nasbírat zkušenosti do rakouských Alp a to nemůžeme nechat bez odezvy.

Blue Tomato Plan P 2023 (foto Hannes Mautner)

Všichni jezdci bez rozdílu národnosti si brousili zuby na místní slopestylovou trať. Do závodu nakonec našlo odvahu vkročit hned celkově třicet čtyři kluků (dohromady men + groms). Nejprve bylo potřeba přelstít kvalifikační nástrahy. Do finále se totiž podívala jen nejlepší osmička a z našich uspěl Eliasz Kiszka. Smůla se očividně lepila na paty a hlavně lyže Kubovi Koulovi, který skončil jako první nepostupující (mezi groms 2. místo). Tomu se říká pešek. Mára Krčál pak v konečným součtu figuroval na šestnáctém místě a mladý Oliver Zouhar na třicáté první příčce (mezi groms 12. místo). Ve finálových jízdách se pak česká vlajka lepila na pódiové umístění, co to šlo, ale nakonec z toho pro Eliasze kápla nepopulární brambora. Nejlepší  jízdu vyšvihnul Hannes Baumhöfener z Německa. Na bedně mu pak dělal doprovod Andre Walkner a Mario Klötzl

čestí junioři na Planaii (foto Czech Freeski Team)

Dívčí startovka sice nabízela pouze tří jména, ale v konečným součtu určitě český partě vyloudila nejeden úsměv. Na zlatý stupínek totiž vystoupala naše Adéla Krčálová, která za sebou nechala domácí Wandu Švancer tedy mladší ségru aktuálně jednoho z nejsledovanějších freeskierů planety. Bronzovou dámou do party se pak stala další rakouská freeskierka Sarah Schönach. Našim juniorům samozřejmě posílám pochvalu za vzornou reprezentaci a příště jim budeme zase držet pařáty!

Závod najdeš na FIS webu zde. Live score zde.

vítězná Adéla Krčálová (foto Czech Freeski Team)

Blue Tomato Plan P 2023 freeski highlights:

reportáž zpytlíkoval

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Štěpán Hudeček zakončil sezónu FIS Světovýho poháru 43. místem v Silvaplaně

Ve švýcarské Silvaplaně odstartoval poslední FIS světový pohár sezóny 2023...

Manu Barnard připomíná svojí novozélanskou sezónu v editu "Light Of Day"

Novozélanďan Manu Barnard nám přiblíží svojí poslední sezónu ve svým domovině...

Od zítra to ve Snowparku Bukovka roztočí Snowboard Zezula Springs Session 2023

Tři dny nabitý zábavy a ježdění tě od zítra čekají ve Snowparku Bukovka...