Cesty Candida Thovexe a Faction Skis se po sezóně rozejdou

Legenda legend Candide Thovex po deseti letech končí spolupráci se značkou Faction Skis...

Jakmile někde zahřmí jméno Candide Thovex, tak seismografy ne celý Zemi hlásí zvýšenou aktivitu. Takovej virvál je jeho osoba schopná přivolat. Právě dneska tato nesmrtelná francouzská legenda překvapila nejen svoje fanoušky ale vlastně celou freeskiingovou obec hodně interestaní novinku. Po deseti letech totiž opustí značku Faction Skis. Letošní sezóna bude jejich poslední a jejich spolupráce tak trvala celou jednu dekádu, což je naprosto obdivuhodné. Jeden z nejlepších freeskierů historie měl velký podíl na vzestupu celého brandu. Z malého  výrobce lyží  ze švýcarského Verbieru se i jeho přičiněním stal jeden z nejrespektovanějších hráčů na trhu.  Za to  mu vysekl poklonu a poděkování i jeden ze zakladatelů a majitelů značky Alex Hoye.

Končí tak desetiroční spolupráce, která dala vzniknout celé série provoněných promodelů lyží, na kterých si pak užíval nejeden lyžař ať už  u nás na českých kopečcích nebo borci na alpských či severoamerických masivech. Parta z Faction Skis pak na své webu nachystala parádní chronologicky sestavený výčet všeho zajímavýho, co jejich vzájemné partnerství přineslo. A nebylo toho zrovna málo! Nádherné filmy, kultovní videa a plno dalších libůstek. Konec koncům určitě se na to zde podívejte sami. Stojí to za to!

Na závěr zbývá poslední zapeklitá otázka... Kam nyní Candide zamíří?! Zabrousí snad k nějaké velká nadnárodní firmě nebo opět pomůže obrazně řečeno menší rybě v lyžařském průmyslu?! Nebo snad naskočí do rozjetýho vlaku s vlastními lyžemi? Vzhledem k tomu, že již prodává oblečení se svým jménem, tak bych se vůbec poslední možnosti nedivil. Nechme se však překvapit...

Na závěr si ještě připomeneme Candidův lyžařský um v jeho nejnovějším minutovém editu:

Candide:

slovní pulovr uštrikoval

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

ON3P Skis tlupa královsky poshredila na finále SuperUnknown 20

Pětka z ON3P Skis nás vezme na finálé SuperUnknown 20 do Mammothu...

Justin Kennedy přináší streetovej season edit

Justin Kennedy z OS crew přispěchal se svým sezónním videem ještě ze sezóny 2021/22...

Známe jízdní řád FIS Světového poháru 2023/24

Ani se nenadějeme a bude tady nový ročník FIS Světovýho poháru. My už známe jeho kalendář...