Druhý FIS Světový pohár v rampě v Calgary pro Eileen Gu a Alexe Ferreiru

Máme tady ohlídnutí za druhým závodem v rampě během Snow Rodea v kanadském Calgary...

Uplynulý víkend byl na závodní akce bohatší víc, než kdyby svoje prasátka rozbili všichni Gatesové a Muskové dohromady. My se dneska ještě jednou vydáme do kanadského Calgary, kde se v rámci akce Snow Rodeo odjel v sobotu druhý ze slepených FIS Světových poháru v rampě. Na rozdíl od evropských velehor si za oceánem počasí udělalo dobré jméno, a tak nic nebránilo, aby se v sobotní podvečer odehrála další letošní halfpipe symfonie v oblíbeném Canada Olympic Parku. Místní sto šedesát metrů dlouhá rampa vykazovala perfektní podmínky a teď už to bylo pouze na finálové desítce chlapáků a osmičce holek, aby spustili svojí show.

Noah Bowman

Oproti úvodnímu čtvrtečnímu závodu finálové soupisky zasáhly nějaké ty lehké kosmetické úpravy. Mezi ženami byla jedinou novou tváří domácí Svea Irving, jinak postupující dámy kopírovali první klání. Mezi pánským osazenstvem se pak udály hned tři změny. Do kvaldy vůbec nenaskočil favorit Aaron Blunck, u kterého svítilo nevábné DNS. Na opojnou atmosféru finálního boje se naopak mohl čerstvě těšit novozélandský mladík Finley Melville Ives a domácí dvojka Tristan Feinberg a Cameron Brodrick.

Birk Irving

Mezi něžným pohlavím to zase připomínalo boj s větrnými mlýny. Čínský úkaz Eileen Gu prostě momentálně mezi dvěma kopingy nemá konkurenci a ostatní holky na ní koukají z takový dálky, že by jim nepomohl asi ani Hubbleův teleskop. Eileen navíc opět ve všech třech kolech dala na frak devadesáti bodové hranici. Tady není o čem… K výhře jí v uvozovkách stačila stejná jízda jako dva dny dozadu. Ani stříbro neměnilo svojí majitelku. Domácí Rachael Karker jezdí poslední dobou ve velký pohodě a tady to jasně potvrdila. Boj pak vyvrcholil o bronz. Za kratší konec tentokrát tahala Hanna Faulhaber, kterou zajela Číňanka Kexin Zhang. Ta učesala svojí jízdu, kde volila celkem dost switchových rotací a odsoudila Američanku na bramborovej plac.

1. Eileen Gu:

2. Rachael Karker:

3. Kexin Zhang:

Mezi pány tentokrát předalo Finsko a domácí Kanada pomyslný žezlo Amíkům. Jon Sallinen  nedokázal zopakovat fantastický triumf a zakotvil na sedmém místě. Svůj den neměl ani Brendan Mackay. Konečná osmá pozice mu spíš než radost nadělala vrásky. A pódium si nezopákl ani Simon D´Artois. Jeden jedinej bodík mu scházel na bednu. Na ní naopak vystoupal Noah Bowman. Pan Ladnost vypustil výbornou jízdu s dub 1440 a dvěma tupláky na switch a zaslouženě se radoval. Chuť si pak zpravil Birk Irving, kterýmu to konečně sedlo. Jeho tři dubly mu vyprofitovaly rovných 93.00 bodů a hlavně stříbrnou placku. Na trůn se pak zaslouženě posadil aspenskej lev Alex Ferreira. V druhém kole nekompromisně zkrotil všechny svoje triky včetně dub corku 1620 a s bod a půl velkým náskokem utekl všem pronásledovatelům. Na další Svěťák v rampě dlouho čekat nebudeme. Za dva týdny tedy na začátku února se ho ujme kalifornský Mammoth, kde by se mělo v rámci disciplíny rozhodnout o křišťálových globech pro tuto sezónu.

1. Alex Ferreira:

2. Birk Irving:

3. Noah Bowman:

Výsledky finále druhého FIS Světového poháru v Calgary:

Ženy:

1. Eileen Gu (CHN)
2. Rachael Karker (CAN)
3. Kexin Zhang (CHN)
4. Hanna Faulhaber (USA)
5. Svea Irving (USA)
6. Dillan Glennie (CAN)
7. Amy Fraser (CAN)
8. Daeun Kim (KOR)

Kompletní výsledky: zde

nejlepší ženy

Muži:

1. Alex Ferreira (USA)
2. Birk Irving (USA)
3. Noah Bowman (CAN)
4. Simon D´Artois (CAN)
5. David Wise (USA)
6. Finley Melville Ives (NZL)
7. Jon Sallinen (FIN)
8. Brendan Mackay (CAN)
9. Cameron Brodrick (USA)
10. Tristan Feinberg (USA)

Kompletní výsledky: zde

slavící pánové

klávesnici podusil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...

Kim Gubser prubnul na Swatch Nines 2024 světovej rekord v nejvyšším poletu

Na letošních Swatch Nines padl rekord v nejvyšším airu historie...