Druhý ročník Red Bull Cascade se proměnil na týmovej závod

Solitude Mountain Resort na přelomu března a dubna hostil druhý ročník Red Bull Cascade, který se dočkal řady změn...

Nejvyhlášenější podniky sezóny, v kterých má prsty FIS, můžeme úspěšně hodit za hlavu. Pakárny typu Světový pohár nebo juniorský mistrovství světa nám už dají svatej pokoj. Jaro dorazilo s grácií, a tak je nejvyšší čas zaměřit se taky na akce, které nemá pod palcem Mezinárodní lyžařská federace. Jeden z nejmladších přírůstků nese název Red Bull Cascade a svojí premiéru si odbyl teprve loni. Kdyby vlastil svůj rodný list, tak by roli otce tutově zastával Bobby Brown. Bez přehánění americká legenda parkovýho ježdění, která ale poslední roky více a více tíhne k backcountry. Každodenní závodní patálie už rodák z Denveru taky řešit nemusí, tak svoje snahy může soustředit právě na netradiční podniky jako je RBC. Nemusíte se tady zrovna ohánět diplomem z Harvardu, aby vám docvaklo, kam tak dneska povedou naše kroky...

otec akce Bobby Brown (foto: Mason Cameron / Red Bull Content Pool)

Druhý pokračování sympatickho počinu naklusalo hned s několik zasádníma novinkama. Tak za prví se změnila lokalita. Pro tentokrát padla volba na méně známý resort Solitude Mountain v americkém Utahu. Já o něm třeba slyšel prvně. Stejně jako loni i nyní se sem podívala jen hrstka pozvaných riders. Přesně řečeno šestnáct kousků, z toho tucet drsných mužů a kvartet neméně vostrých dam vesměs všichni hrdě reprezentující USA. Loni ještě šel každý s kůží na trh sám za sebe. Druhou velkou změnu tedy prodělal formát, kdy se zvolil týmový kontest o kvartetu čtyřčlenných týmech (vždy 3 chlapy + 1 bábovka). Kapitáni si pak náhodně vylosovali svoje parťáky, takže rozložení mužstev bylo čistě dílem náhody. Spravedlivější způsob bys těžko pohledal.

po dlouhý době se ukázal Gus Kenworthy (foto: Kyle Lieberman / Red Bull Content Pool)

Na jednotlivý partičky pak čekaly dva napráskaný dny závodění na vymazlený trati, která prověřila všechny aspekty jejich lyžařskýho umu. Hlavní šejpr Charles Beckinsale se s tím moc nemazal a připravil všehochuť, kde jste se mohli vybláznit jak na přírodních cliffech a hitech v prašanu, tak jste oplývali možností spustit koncert ne velkých parkových kickerech a zkrátka nepřišli ani zastánci trubek a želez. Riders prostě musel ukázat, že všestranost jim říká pane. Rozhodčí v každý jízdě hodnotili celkem pět hledisek a to: creativity, speed, choice of line, difficulty a energy (style/flaire). Jezdec mohl za svůj výkon maximálně kasírovat 50 bodů, který se pak celýmu týmu sčítaly ve výsledný skóre. Nic, co by nepochopil průměrně inteligentní jedinec orangutana sumaterského.

Sveae Irving (foto: Kyle Lieberman / Red Bull Content Pool)

Po pátečním prosluněným úvodu se ale zase ozvalo počasí. Sunshine znovu? Drzost! Na sobotní finále tak nepanoval den jako malovanej ale spíš den jako když vám v káře prdne pixla primalexu. Humpl... I tak ale všichni jezdci srdnatě bojovali a povětrností podmínky si na freeskieři nepřišly. Nejcennější kov nakonec poslední jízdou svému týmu Mando zajistil Colby Stevenson. Potřeboval schrastit aspoň 46 bodů, což splnil do puntíku! Zlatou radost tak s ním mohl slavit guru celého eventu Bobby Brown, dále pak Jed Waters a za něžné pohlaví Svea Irving. Ve finálovém souboji položili na lopatky tým Center Punch, kde řádil Cody LaPlane, Birk Irving, Ben Smith a Jay Riccomini. Cenu MVP pro největší zabijáky obou dnů si pak domů odnesli sourozenci Svea a Birk Irvingovi. Podobný akce jen tak neomrzí!

Výsledky Red Bull Cascade 2024:

1. Tým Mondo - Bobby Brown, Colby Stevenson, Jed Waters, Svea Irving
2. Tým Center Punch - Cody LaPlante, Birk Irving, Ben Smith, Jay Riccomini
3. Tým Overshoot - Aaron Blunck, Konnor Ralph, Tanner Blakely, Marin Hamill
4. Tým Punchfront - Gus Kenworthy, Blake Wilson, Henry Robarge, Rell Harwood

vítězové Red Bull Cascade (foto: Kyle Lieberman / Red Bull Content Pool)

Video od The Dean´s List:

Web Red Bull Cascade najdeš zde.

s textem si zašpásoval

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Cody Wilder Ray potěší editem "Vader"

Troška backcountry srandy s Codym Wilder Rayem...

Máme tady našlapanou video rekapitulaci z Kimbo Sessions 2024

Dorazilo závěrečný ofiko video z letošní Kimbo Sessions...

Dan Hanka zve na Spring Thing 2024! Doraž tak na konci května na Mölltal

Dan Hanka chystá na rakouském Mölltalu novou jarní akcičku Spring Thing...