Evropský pohár v Polsku příliš radosti českým barvám nepřinesl

Z Garmin Winer Sports Festivalu česká reprezentace příliš nadšená rozhodně neodjížděla...

FIS Evropský pohár nás poslední týdny slušně ždíme. V podstatě každý víkend má na kontě jeden závod a jezdci tak nezastavitelně rotujou po evropských horách. Ani uplynulý konec pracovního týdne nezklamal. Polská Kotelnica Bialczanska hostila každoroční Garmin Winter Sports Festival, kde pro nás ze sportovní nabídky přicházel v úvahu samozřejmě freeski big air, který startoval páteční kvalifikací a gradoval následným sobotním finále. Bohužel pro české fanoušky a hlavně jezdce nedopadla polská mise vůbec vesele. Na místní skok se zrovna oslavné ódy nepěly a jezdci ho jednoduše řečeno dosti zdrbli. Na každej pád pro naše barvy to mělo celkem fatálmí následky, protože náš reprezentační výběr bude na nějakou dobu o jedno jméno chudší...

Sam Baumgertner jde na to (foto Marcina Kina)

Do páteční kvalifikace naskočilo celkem čtyřicet tři borců, kteří si to hlava nehlava rozdali o šestnáct postupových míst. Z našeho tria nejlépe ve výsledkové listině dopadl Vojta Břeský, kteřý se krčel na devětadvacáté pozici. Fanda Hořejší pak okupoval sedmatřicáté místo. Nejhorší vzpomínky na polské Tatry ale bude mít Štěpán Hudeček, u kterýho je sportovní výsledek vedlejší. Spýdy totiž přelítl v kvaldě svůj double cork 1440 a výsledkem je zlomenina v oblasti kotníku či lýtkové kosti. Našeho reprezentanta tak čeká v pátek operační zákrok a my budeme držet všechny palce, aby se vše vydařilo a za chvíli jsme ho měli zpět v plný polní na svahu! Hold Polsko je pro naše skiery prokletý. Stejná akce se už stala osudná Šimonovi Bartíkovi, který si zde natrhnul ledvinu.

Noah Schallert (foto Marcina Kina)

Sobotní finále se tak už logicky obešlo bez českého zastoupení. Šestnáct finalistů nakládalo celkem se třema skokama, kde se dva nejlepší a rotované na rozdílné strany započítávaly do konečnýho resumé. Proklínanou kopnu nakonec dokázal nejlépe ochočit Rakušan Sam Baumgartner s triple corkem 1440 a switch double 1260 double japan. Stříbrný příběh tady psal Thierry Wili ze Švýcarska za double  cork1440 mute a switch double bio 1260. Poslední placku pak znárodnil člem italské sestavy Rene Monteleone, který předvedl dva doubly cork 1440. Finálový result pak šestnáctým místem uzavíral slovenský brat Mišo Oravec. Divčí start list byl zde bohužel chudý jak somálský syrotek. Proti sobě tady stály pouze Jade Michaud z Francie a Finka Viivi Paljarvi. Vítězkou se nakonec stala prvně jmenovaná. Evropský pohár si pak nedá oddech ani tento víkend, kdy se bude v Davosu zase bude hrotit big air.

Alexis Ghisleni (foto Marcina Kina)

Mužské výsledky Garmin Winter Sports Festivalu 2022:

1. Sam Baumgartner (AUT)
2. Thierry Wili (SUI)
3. Rene Monteleone (ITA)
4. Nicola Bolinger (SUI)
5. Alexis Ghisleni (FRA)
6. Fadri Rhyner (SUI)
7. Vincent Veile (GER)
8. Julius Forer (AUT)
9. Kaditane Gomis (FRA)
10. Filippo Levis (ITA)
11. Adrien Vaudaux (SUI)
12. Noah Schallert (AUT)
13. Teemu Lauronen (FIN)
14. Gian Andri Bolinger (SUI)
15. Oliver Movenius (SWE)
16. Mišo Oravec (SVK)

Kompetení výsledky: zde

Video snb a freeski vítězů:

Garmin Winter Sports Festival web zde.

Spýdymu drží palce

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Phil Casabon a Mike Hornbeck nás uzemní videem "Truck Talk"

Spojení B-dog a Mike Hornbeck nemůže dopadnou zle...

Birk Ruud a Mathilde Gremaud nedali na FIS Světovým poháru v Tignes soupeřům šanci

Předposlední slopestyle FIS Světovýho poháru letošní sezóny ve francouzském Tignes je za námi...

Andrew Pollard a Arianna Tricomi ukořistili výhru na Freeride World Tour 2023 ve Fieberbrunnu

Rakouský Fieberbrunn byl svědkem předposledního letošního závodu Freeride World Tour 2023...