Štěpán Hudeček bodoval na Evropském poháru v La Clusaz

Slopestsyle i big air čekal na Štěpána Hudečka na Evropském poháru v La Clusaz...

Poslední dny si veškerou pozornost pro sebe krade pekingská Olympiáda. Není se čemu divit, ale nesmíme zapomínat ani na další lyžařské podniky, zejména ty s velkou českou stopou. Minulý týden se ve francouzském La Clusaz odjel čtvrtý FIS Evropský pohár sezóny a v Savojských Alpách nechyběl náš pravidelný účastník Štěpán Hudeček. Na toho čekal v rámci LCZ Freestyle Weeku náročný program. Vypořádat se musel nejen se slopestylem ale i s následnými nástrahami big airu. V první disciplíně mu nakonec uteklo šestnáctičlenné finále, když v konkurenci pěti desítek lačnících freeskierů vybojoval devatenáctou příčku. V big airu si pak přece jenom spravil chuť, kde sedmým místem zajel další moc pěknej výsledek.

LCZ Freestyle Week (foto LCZ)

Spýdy nám svoje dojmy z francouzské mise zhodnotil ve svém komentáři: „Tak přijeli jsme už o tři dny dřív, páč jsme to měli po cestě z Crans Montany a snažil jsem se najet trať. Raily byly super, když si člověk zvykl, ale skoky byly první den koplí jako skoky na aerials. Takže je museli trošku přestavět a uříznout. Potom už to bylo skákatelný. Ve slopestylu jsem odjel jízdu, jen na druhým railu mi to lehce sjelo a v druhý jízdě jsem měl problém s posledním railem, takže jsem se do finále nedostal. Na big airu to bylo dost podobný. Skok byl neskutečnej stepdown a table hrozně malej, takže po názorech jezdců ho taky změnili a tentokrát byl fakt miniaturní. V tréninku to skoro vypadalo, že jen někdo půjde urvanou dub 1080. Nakonec se spousta lidí splašilo a dělali 1260 a switch 1440. Já se dostal do finále se single cork 1080 s tailem. Ve finále jsem nechtěl riskovat, tak jsem dělal corkem 1080 tail a switch dub 1260. Vyneslo to sedmé místo a jsem opravdu moc rád.“ My přivádáme gratulaci...

Pánský slopestyle nakonec pevně v rukou drželi reprezentanti skandinávských zemí, když se do nejlepší pětky dostal hned kvartet. Nejlepší trikový kombo nakonec předvedl Eirik Sæterøy z Norska před dvojicí švédských pronásledovatelů. Těmi se stali mladící Axel Burmansson a Melvin Moren. Desetičlennému dámskému startovnímu poli nakonec velela nejzkušenější žena na startu Elisa Maria Nakab z Itálie. Dotíralo se na ní dravé mládí v podobě Elsy Sjoestedt hájící barvy Norska a také německý patnáctiletý talent Muriel Mohr, které do klína spadl bronz.

Kompletní výsledky slopestylu: muži, ženy

vítězové slopestylu (foto Freeskiing Sweden)

Big air, který dle Spýdyho neměl zrovna světové parametry, ve finálové bitvě nejvíce sednul Oliveru Moveniusovi reprezentující švédskou trojkorunku. Na podium ho pak doprovodil Švýcar Adrien Vaudaux a čest domácí trikolóry zachraňoval aspoň bronzový Kaditane Gomis. Mezi něžným pohlavím se startovní listina malinko zcvrkla a nejvíce na tom vydělala Muriel Mohr, která dokázala zajet jak třetí Amelii Cancel tak hlavně její krajanku Lou Barin, která se musela spokojit s druhým flekem. Evropský pohár rozhodně nepolevuje a už tento týden se pokračuje dalším big airem na polském eventu Garmin Winter Sports Festivalu.  

Kompletní výsledky big airu: muži, ženy

králové big airu (foto Freeskiing Sweden)

u Spýdyho vyzvídal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...

Třeskutá půlhodinka s Capeesh partou

Ferdinand Dahl a jeho týmový grupa od značky Capeesh má venku pohodovou půlhodinku "capeesh worldwide"...