Freeride World Tour 2024 odtajnila závodníky na divokou kartu

Pojďme prozkoumat, který riders se objeví ve FWT 2024 na divokou kartu...

Zimní počasí se už i v našich zeměpisných šířkách očividně probralo z mrákot. Což můžeme jedině pochválit. Ve světových horách to vypadá rozhodně ještě příjemněji, a tak není divu, že závodní sezóna do toho pomalu začíná práskat bičem. Parkový krysy se už dočkali dvou Svěťáků a svojí zábavu tutově vyhlíží taky stoupenci prašanu. Prestižní Freeride World Tour, která už také spadá pod FIS, sice svojí sezónu oficiálně nakopne až na přelomu ledna a února, ale ještě zbývalo vyřešit pár drobností. Nedávno spatřil světlo světa kalendář zimy 2024 a téměř již známe taky jezdeckou grupu, která se popere o tituly šampiónů. Píšu téměř, protože ještě musíme odhalit freeridery a freeriderky, na které se usměje štígro a do závodů vlítnou díky divoký kartě! A FWT je už před pár dny vytroubila mezi lidi, tak si pojďme promrskat!

Freeride World Tour 2024 startuje za dva měsíce

Wild card nakonec spadla do klína čtyřem dámám a kvartetu chlapáků, kde půlka jezdců si následující zápolení vysloužila díky loňskému zranění, který přiškrtilo jejich šance v celé Tour. Začneme něžným pohlavím, kde si účast vykoledovaly dvě ženy, které jsme poslední sezóny ve FWT vídali celkem pravidelně. Sympatická Švédka Hedvig Wessel, která patří k nejlíp backflipujícím bábovkám na startovním roštu, a pak také polská spojka Zuzannu Witych. Ta loni chyběla a letos jí o drobínek utekl postup z Freeride World Qualifier. Divokou kartu tak určitě bere všema deseti! Chybět nebude také mladá Američanka Lily Bradley, která loni zvládla jen první závod a pak jí sezónu utnulo zranění. Ještě hůře dopadla Manon Loschi. Francouzska měla loni plnit roli nováčka, ale zranění ze začátku zimy jí udělalo čáru přes rozpočet. Holky tak dostaly letos šanci na nápravu.  
Mezi muži pak bije do očí jedno španělské jméno. Thibaulta Magnina známe jako účastníka Světových poháru a zejména Olympiády ve slopestylu a big airu. Letos ale přesedlal do prašanu a hned se mu otevřely dveře do FWT. Když už jsme u těch pyrenejských borců, tak nesmíme zapomínat na šílence jménem Abel Moga. Thibaultům španělskej krajan, kterej každej závod okoření masivními cliffdropy a kolikrát přepálenými triky. Tenhle kluk se toho rozhodně nebojí! Super volba. Dva a dvacetiletej Amík Dillon Flinders se loni taky musel se závoděním rozloučit díky zdravotní indispozici a letos určitě chytne svoji šanci za pačesy. Posledním pánem na holení je velezkušený Kristofer Turdell ze Švédska. Král sezón 2018 a 2021 se loni taky musel vypořádat s trablema, a tak od organizátorů dostal pěkněj předvánoční dárek. Do startu nám pak chybí přesně dva měsíce, tak nezbývá, než se těšit! 

Wild Cards pro sezónu 2024

Web FWT najdeš zde.

písmenka zlanařil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Připlula třetí epizoda Cut Loose s Konnorem Ralphem

Třetí pokračování Cut Loose od Konnora Ralpha nás zavede do letního Woodward Copperu...

Letní jibbovačka jménem BCB Summer Jibbing proběhne již o víkendu 19.-21.července

V půli července o víkendu 19. až 21.července proběhnou legendární snowboardové a freeski závody v Janovičkách u Broumova. V této pozváce se dozvíš, co tě na místě čeká a nemine.

Alec Henderson nás přenese na letní Mt. Hood

Návštěva americkýho Mt. Hoodu nemůže v letních měsících chybět...