Freeride World Tour odtajnila riders list pro rok 2021

Freeride World Tour přichází s dalšími novinkami a to konkrétně se seznamem letošních jezdců...

Tisíce fanoušků prašanu a freeridu se každý rok těší na prestižní zápolení ve Freeride Woorld Tour. Ani sezóna 2021 je doufejme nezklame a všichni zúčastnění se už teď třesou na plno novinek, který nová sezóna přinese. Nedávno byl odhalen nový formát, kde nechybí kvalifikační kola, dvoukolový závod a také překopanej bodovej systém a vůbec celkový hodnocení soutěže. V tomhle nás čeká malá revoluce! Teď zbývá ještě jedna hodně důležitá věc. Odhalit letošní skvadru jezdců, která se bude ucházet o krále a královnu nadcházející zimy. Mezi dvaceti čtyřmi borci a deseti bábovkami nechybí obhájci titulu Amík Isaac Freeland a neporazitelná Italka Arianna Tricomi. Jako každý rok pak do seriálu naskočí několik zelenáčů, kteří si vysněnou účast vyjeli ve Freeride World Qualifier. Rozdávali se také divoké karty a chybět nemůžou samo sebou tradiční jména posledních ročníků.

Titul pánského šampióna tedy bude obhajovat Isaac Freeland, který trochu nečekaně ovládl poslední covidem infikovanou sezónu. Všechny oči se určitě budou opět upírat na Tannera Halla. Ski Boss je bez debat nejsledovanějším článkem FWT a na tuty mu tenhle primát nikdo nevezme. Mezi nováčky se bude o pozornost rvát vítěz evropsko-zaoceánské FWQ Francouz Maël Ollivier. Nic zadarmo mu ale nedá ani Švéd David Deliv a Julian Hampton z Novýho Zélandu, kteří se mezi elitu vyšvihli spolu s ním. Naopak Amerika vykopla mezi smetánku jednadvacetiletýho Rosse Testlera. Společně s ním okusí opojnou atmosféru velkých závodu Cooper Bathgate z Kanady a další  americký mladý ucho Raymond McDermott.

Mezi něžným pohlavím bude úkol sezóny jednoznačnej. Sesadit z trůnu Ariannu Tricomi, která poslední tři sezóny nenašla přemožitelku. Snažit se o to určitě enormně bude Polka Zuzanna Witych, která našim sousedům svým postupem mezi freeridové hvězdy určitě vykouzlila na tvářích pořádný rohlík. Palce jí budeme držet i my! Druhou ženou, která bude platit nováčkovskou daň, je zaoceánská vítězka kvalifikačních bojů Tracy Chubb. Celý kolotoč startuje poslední víkend v lednu v Japonsku a nové šampióny bychom měli znát nejpozději na konci března při finále ve švýcarském Verbieru. Jen doufejme, že zase nezasáhne vyšší moc a vše se rozhodne na svahu… 

Kompletní riders list FWT 2021:

  • žlutí - obhájci vítězství
  • modří - nováčci
  • zelení - divoká karta

Web Freeride World Tour najdeš zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Surface Skis banda pojezdila v letním Woodward Copperu

První letošní návštěva letní sezóny v Copper Mountain zařídí pánové ze Surface Skis...

Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...