Juniorský výběr poprvé okoštoval atmosféru FIS Evropského poháru

Český kvartet juniorské repre vyrazil do Livigna poprvé poměřit síly na FIS Evropském pohár...

FIS Evropský pohár se do našeho hledáčku dostal až nyní ke konci sezóny. Důvod, proč jsme ignorovali prvních pět klání, je celkem prostej. Na startu nikde nevlály české barvy, což se změnilo až nedávno v Laaxu, kam vyrazil Štěpán Hudeček. Evropák si pak tento týden našel cestu do známeho italského resortu Livigno a na pořadu dne ve vzduchu visela jedna velká česká premiéra. Do Mottolina totiž vážila cestu juniorská reprezentace, kde hned kvartet našich jezdců čekal křest ohněm! Vůbec poprví totiž měli poměřit síly s drsnou evropskou konkurencí, která si rozhodně nebere servítky! Do kvalifikace slopestylu pak napochodovalo hned padesát čtyři borců, kteří ve dvou heatech svedli boj o šestnáct postupových míst. Riders se vrhli do chřtánu trati, která nabídla dvě railové sekce, dva kickery a závěrečná vystřelovák.
Český kvartet čelil útoku freeskierů hned dvanácti národností! Kromě Evropanů totiž nechyběla třeba Amerika nebo slušná řádka Argentinců. Slabá konkurence tady tak téměř bylo sprostý slovo. Opojnou chuť finálového klání nakonec nikdo z našich mladíků neochutnal, ale i tak vezou domů výsledky, za který si zaslouží minimálně poplácat po zádech. Nejlépe dokázal v mezinárodním rybníčku plavat Péťa Müller. Ten vyšvihl jízdu 270 na speed, fs switch up precl 270 ven ze zetka, switch dub cork 900, double 1080 safety a misty z vystřelováků a konečný ortel zněl moc pěkný 19. místo. Na první otrkání hodně povedený. Do nejlepší třicítky se pak ještě vmáčknul Eliasz Kiszka, který s kombem switch 900 mute, dub cork 1080 nebo 630 out bral 28. flek. Kuba Koula pak opanoval 38. pozici a Mára Krčál svojí premiéru orazítkoval 41. místem. 

naši junioři v Livignu (foto Czech Freeski Team)

Ve finálku dokázal nejbravurněji svojí jízdu ukočírovat Švýcar Gian Andri Bolinger, kterej si tak zopáknul zlatou radost z domácího Laaxu. Stříbrný volání tentokrát vyslyšel jednadvacetiletej Francouz Nathan Pecqueur Col. Zkrátka nepřišla ani rakouská výprava, když svojí vůbec první placku na Evropáku ulovil David Wolf. Dámské startovní pole pak už klasicky bylo více prořídlé. Odvahu postavit se překážkám našla pouze pětka mladých dam a k domácí radosti se zadařilo patnáctileté Floře Tabanelli, která si poprví na Evropáku na krk pověsila nejcennější kov. V patách jí pak bylo švýcarské duo Anouk Andraska a Elsa Sjoestedt. FIS Evropský pohár si ale ještě rozhodně nemůže dát nohy nahoru. V letošním kalendáři se na nás ještě šklebí tři zastávky, kdy ta nejbližsí už přístí týden vypukne ve finské Ruce.

Výsledky FIS Evroského poháru v Livignu:

Muži:

1. Gian Andri Bolinger (SUI)
2. Nathan Pecqueur Col (FRA)
3. David Wolf (AUT)
4. Adrien Vaudaux (SUI)
5. Nicola Bolinger (SUI)
6. Daniel Bacher (AUT)
7. Even Alme Loftass (NOR)
8. Nalu Nussbaum (SUI)
9. Sven Peillex (FRA)
10. Owen Branjonneau (FRA)
...
19. Petr Müller (CZE)
28. Eliasz Kiszka (CZE)
38. Jakub Koula (CZE)
41. Marek Krčál (CZE)

Ženy:

1. Flora Tabanelli (ITA)
2. Anouk Andraska (SUI)
3. Elsa Sjoestedt (SUI)
4. Alessia Ambrosi (ITA)
5. Olivia Burke (GBR)

Kompletní výsledky: muži, ženy

nejlepší dámy (foto Italian Freeski Team)

autor klasicky jako vždycky

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Surface Skis banda pojezdila v letním Woodward Copperu

První letošní návštěva letní sezóny v Copper Mountain zařídí pánové ze Surface Skis...

Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...