Max Hitzig a Astrid Cheylus dominovali na Freeride World Tour 2024 v Kicking Horse

Po zrušeném závodu v Andoře se Freeride World Tour zase rozjela v kanadském Kicking Horse...

Freeride World Tour letos musí čelit nepříjemným manýrům počasí. Pomyslný kalich hořkosti si až do dna vypily hlavně Pyreneje. Díky bídné sněhové situaci se totiž úvodní dvě zastávky v Baquiera Beret a Ordino Arcalís museli oželet. Tu první aspoň narychlo zvládl nahradit švýcarský Verbier, ale andorské klání padlo bez náhrady. Naštěstí za oceánem má zima lepší kondici, a tak nic nebránilo, aby se tady v půlce února uskutečnila druhé dějství sezóny 2024! Nejlepší freeridisté si dali dostaveníčko tradičně v Kicking Horse v Britské Kolumbii. Oragizátoři tentokrát jako lokalitu nezvolili svah Ozone, ale závodníky převeleli na stěnu T1 South, která sice neoplývá takovou délkou, ale svojí rozmanitostí určitě nehrála druhý housle. Navíc modrá obloha taky hrála do karet dva a dvaceti chlapáků a desítce holek na startu.

Astrid Cheylus (foto: D. Deher / FWT)

Z lyžařské hlavně jako první vypálily dámy, kde jsme se tentokrát dočkali francouzského koncertu. Svoje premiérové vítězství si totiž zajistila dvacetiletá Astrid Cheylus, která ze všech bábovek rozhodně nasolila nejagresivnější lajnu, kterou navíc suportovala pěkným dropem a závěrečným backflipem. V cíli pak vehementně slavila se svou krajankou Manon Loschi, která jízdu okořenila menší 360 nebo bekem a podtrhla triumf galského kohouta! Pěkně se taky předvedla Hedvig Wessel. Norka hlavně všem vyrazila dech úvodním velkým cliff dropem. Rozhodčí jí nakonec posadila na bronzovou židličku. Vítězka prvního závodu Zuza Witach z Polska se tentokrát musela spokojit s pátý flekem. Do průběžnýho vedení se pak s 16000 body prodrala v Britské Kolumbii právě stříbrná Manon Loschi.

Vítězka Astrid Cheylus:

Mezi pány to opět vřelo, až stříkal adroš ze všech lidskej otvorů. Opět jsme byli svědky jak pětihvězdičkových jízd tak fatálních pádů, které častokrát skončily nepopulární hodnocením NS (no score). Mezi oběti místního svahu se zařadil švýcarskej mladík Martin Bender, kterýmu zatnul tipec cork 720. Minule stříbrný Finn Bilous zase pykal za nepovedenej drop 360, nicméně ten aspoň po svých dojel do cíle a dočkal se bodů. To Švýcar Maxime Chabloz ztratil lyži ještě před jedním dropem a naštěstí ze svojí šipky vyváznul bez šrámů. Velká 360 pak rozcupovala plány Maxovi Palmemu a španělský šílenec Abel Moga ani ve druhém závodě nedokázal protnout cílovou pásku s lyžema na nohou...

dropující Max Hitzig (foto: D. Deher / FWT)

Naopak excelentní formou a pohodou oplývá Max Hitzig! Německý mladík opět pohřbil naděje všech ostatních do masovýho hrobu a za svojí rychlou a bezchybnou lajnu s macatým 360 dropem si od rozhodčích vyslechl verdikt 94.00 bodů. Druhá letoší výhra ho neminula! Podobnu stopu pak také volil Oscar Mandin, který ze stejný skály jako Max odpálil backflip. Francouz zůstal za svým rivalem o necelý bodík a půl. Naopak neortodoxní trasu vytáhnula z rukávu mladá domácí krev v podobě Marcuse Goguena. Tomu se navíc roztrhnul pytel s třistašedesátkama, když naložil hned tři, plus všechno zakončil super dropem. Rozdavačí bodů jsou ale letos pořádně přísní, a i když mě se Kanaďan líbil nejvíc, tak mu to nakonec stačilo v uvozovkách jen na bronz. Do top pětky se jestě vešel loňský celkový šampión Valentin Rainer a Carl Regnér Eriksson. Rakušan i Švéd si vybrali dosti podobný lajny jako dva nejlepší. Freeride World Tour teď rozhodně neusne na vavřínech! Už příští víkend si totiž svoji premiéru doufejme odbude v Gruzii ve středisku Tetnuldi!

Král Max Hitzig:

Výsledky Freeride World Tour 2024 - Kicking Horse:

Ženy:

1. Astrid Cheylus (FRA)
2. Manon Loschi (FRA)
3. Hedvig Wessel (NOR)
4. Lily Bradley (USA)
5. Zuzanna Witych (POL)
6. Lydia Nelsen (USA)
7. Sybille Blanjean (SUI)
8. Addiso Rafford (USA)
9. Molly Armanino (USA)
10. Megane Betend (FRA)

Hedvig, Astrid a Manon (foto: FWT)

Muži:

1. Max Hitzig (GER)
2. Oscar Mandin (FRA)
3. Marcus Goguen (CAN)
4. Valentin Rainer (AUT)
5. Carl Regnér Eriksson (SWE)
6. Ben Richards (NZL)
7. WeiTien Ho (CAN)
8. Kristoffer Turdell (SWE)
9. Jackson Bathgate (CAN)
10. Tenra Katsuno (JPN)
11. Dillon Flinders (USA)
12. Blake Marshall (NZL)
13. Finn Bilous (NZL)
14. Andrew Pollard (USA)
15. Thibault Magnin (ESP)
16. Kendall Goodman (USA)
17. Colton Shaff (USA)
18. Maxime Chabloz (SUI)
19. Stan Rey (CAN)
20. Max Palm (SWE)
21. Martin Bender (SUI)
22. Abel Moga (ESP)

medailisté z Kicking Horse (foto: FWT)

Web Freeride World Tour najdeš zde.

článek doručil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Buldozlife pustili ven street video "Egal"

Švýcarští shreďáci Buldozlife crew mají venku zase jednu streetovou pohodičku...

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...