Monika Nováková veze bronz z Jam Extreme FWQ 3*

Ve Freeride World Qualifier to pro český barvy zase cinklo...

Freeride World Qualifier má pro letošek ty nejzásadnější závody a momenty za sebou. Borce, kteří příští rok nakouknou do prestižní Freeride World Tour, jsme již odhalili, ale to neznamená, že by další ostatní závody snad měly padla. I na sklonku zimy se jich ještě pár podaří vyštourat. A dokonce když se na startu opět mihotala česká vlajka a navíc si odskočila i na podium, tak by byla velká škoda se jim nevěnovat. Dneska míříme do Andory konkrétně do resortu Ordino-Arcalís, kterou už dobře známe z FWT. Tentokrát nás ale bude zajímat tříhvězdičkový závod nazvaný Jam Extreme.
Celkem čtyřicet tři chlapáků a jedenáctka žen druhý dubnový víkend vyhlíželi lokalitu Port del Rat, kde se událo vše důležité. A pro českého fanouška navíc s dalším skvělým umístěním. Opět totiž zacinkaly cenné kovy a asi není příliš náročné uhádnout, kdo se o to zasloužil. Letošní už šestou placku v rámci FWQ vyválčila Monika Nováková. Tentokrát se to blejsknulo bronzovým odleskem. Lepší než naše freeriderka byla pouze stříbrná Francouzska Emiile Terane a španělská jednadvacetiletá lyžařka Elisabet Marina, která shrábla nejcennější kov. Ve výsledkové listině navíc ještě figuruje se svým prvním startem další česká zástupkyně Teraza de Wolfová. Tak se nechme překvapit, jak naloží se svým dalším působěním ve FWQ.

třetí flek pro Moniku Novákovou (foto @rsalanova)

Nesmíme pak zapomenout ani na početnou pánskou bandu. I tady jsme měli jednoho delegáta z naší český kotliny. Jméno Ondry Nováka se ve výsledkový listině pohupuje na pětatřicátém místě. Nejdokonalejší lajnu dle rozhodčích pak zandal francouzský mladík Virgile Didier, stříbro si přivlastnil Nils Wersén reprezentující Švédsko a ani mezi muži nepřišlo zkrátka Španělsko. Bronzovej flek opanoval Luis Gomez Motan. Jak to v Pyrenejích vypadala, nám nejlíp přiblíží kratší highlights video… 

Kompletní výsledky: zde

Jam Extreme 2022:

text namrskal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Stylovej masakr "Activity" od Phila Casabona je tady

B-dog, Brady Perron a několik houmies nás pošlou do kolen desetiminutovkou "Activity"...

Polka Zuza Witych odvypráví svůj příběh ve filmu "Zuza - Far From The Peaks"

Polská freeridová hvězda Zuza Witych se dočká vlastního filmu...

Podíváme se na týmový závod Obsidian 2023

V rámci Winter Games NZ se jel hodně zajímavý týmový kontest Obsidian 2023 a my se teď na něj vydáme...