MSJ 2023: Leo Landroe a Flora Tabanelli kralují big airu

Na juniorském Mistrovství světa 2023 v Cardroně známe po dnešku majitele zlatých medailí v big airu...

Mistrovství světa juniorů 2023 v novozélandské Cardroně dneska ověnčilo novopečené šampióny v big airu. Všemu ale opět předcházely termínové čachry, který si na vrub vzalo prudící počasí. Roli zloducha si tentokrát střihnul nárazový vítr, který zajistil odsunul kvalifikace na neděle a finální boje o cenný kovy na pondělní ráno. Stejně jako při slopestylu i v druhé disciplíně české prapory drželo duo Péťa Müller a Eliasz Kiszka. Kluky ale čekal další skoro mission impossible úkol, který by nadělal vrásky i Tomášovi Cruisovi. Na startovní pásce se sešlo hned dva a padesát chlapáků do osmnácti let a vždy jen nejlepší šestka ze dvou heatů otevřela dveře vysněnému finálku. Nám nezbývalo nic jinýho, než držet naši partě palce i pěsti!

Péťa Müller v akci (foto @wintergamesnz)

Naše sestava se snažila seč jí nohy, ruce a lyže stačily ale nakonec postupový klíč odemknout nedokázala. Lépe nakonec doplachtil Petr, který ze svýho trikovýho menu naservíroval v první jízdě pěknej switch dub misty 1260 mute a rozhodčí mu ho zaplatili 80.66 body. V celkovým součtu to stačilo na 21. místo, což je určitě hodně fajn výsledek. Eliasz pak zakotvil na 34. fleku, kam ho donesl jeho dub cork 1260 mute a skóre 62.33. Na nedostatek soupeřů si tady rozhodně nemohl nikdo stěžovat. Největší pekla v kvaldě předvedli Fadri Rhyner ze Švýcarska a norská raketa William Bostadloekken. Dívčí postupující desítce lyžařek pak vévodila italská favoritka Flora Tabanelli.
Pondělní finále si pak trikově nic nedarovalo se Světovými poháry. Triply nebo rotace o 1800 stupňů už jen tak někoho z míry nevyvedou. Nejvyšší kalibr nakonec vytáhl Nor Leo Landroe, kterej se jako jedinej dokázal dvakrát přehoupnout přes  mystickou známku devadesáti bodů. Pálil hodně ostrýma. Kombo switch triple cork 1620 a triple cork 1800 mute jaksi nemělo patřičnou konkurenci. Do stříbra se pak zbarvil teprve patnáctiletý Kanaďan Matthew Lepine, který tasil dub cork 1620 mute a stylem překypující switch dub misty 1080 japan. Ani tentokrát nevyšlo naprázdno Švýcarsko a zase se k tomu nachomejtnul Fadri Rhyner. Druhý kluk slopestylu přidal do svojí novozélandský sbírky i bronz, kterej mu zajistilo switch dub bio 1260 a dub cork 1620 japan. 

vítěz Leo Landroe (foto @wintergamesnz)

Mezi něžným pohlavím se rozkmotřil italsko-čínský souboj. Vítězně z něj nakonec vyšla neporažená z kvaldy Flora Tabanelli, která jako jediná dáma zvládnula vystoupat na bednu v obou disciplínách. Zlatou odměnu si vysloužila za switch bio 900 mute a dub cork 1080 a ukázala záda svým čínským soupeřkám, který jí šlapaly na paty. Stříbro bere Linshan Han, která vypráskla switch 900 mute a dub cork 1080, úspěšný den nejlidnatější země světa pak podtrhla o rok starší Ruyi Yang. Bronzový úsměv jí na tváři vykouzlila switch 1080 mute a cork 900 tail. Zlatá ze slopestylu Němka Muriel Mohr se musela spokojit s pátým místem, kdy jí od medaile odstřihly nepovedený pokusu o dub corky. Vzhledem k tomu, že rampa se už před začátkem šampionátu zrušila, tak big air udělal za Mistrovstvím světa juniorů 2023 tečku. Celé Winter Games NZ ale rozhodně ještě nekončí a určitě se k nim vrátíme díky týmovýmu závodu Obsidian, který je v plánu o víkendu.

královna Flora Tabanelli (foto @wintergamesnz)

Výsledky MSJ 2023 v big airu:

Kluci:

1. Leo Landroe (NOR)
2. Matthew Lepine (CAN)
3. Fadri Rhyner (SUI)
4. Hannes Baumhoefener (GER)
5. Luke Harrold (NZL)
6. William Bostadlokken (NOR)
7. Jaakko Koskinen (FIN)
8. Joey Elliss (AUS)
9. Aimo Mandelin (FIN)
10. Finley Melville Ives (NZL)
11. Malcolm Farris (NZL)
12. Viktor Alexander Maksyagin (SUI)

21. Petr Müller (CZE)
34. Eliasz Kiszka (CZE)

nejlepší pánové (foto @wintergamesnz)

Holky:

1. Flora Tabanelli (ITA)
2. Linshan Han (CHN)
3. Ruyi Yang (CHN)
4. Kiho Sugawara (JPN)
5. Muriel Mohr (GER)
6. Sylvia Trotter (NZL)
7. Daisy Thomas (AUS)
8. Elaina Krusiewski (USA)
9. Eleanor Andrews (USA)
10. Marila Aniichyn (UKR)

Celkové výsledky: kluci, holky

nejúspěšnější dámy (foto @wintergamesnz)

Web Winter Games NZ najdeš zde. MSJ 2023 na FIS webu zde.

splašil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jesper Tjäder si zase nechal postavit jeden prasáckej rail

Jesper Tjäder a jeho open loop rail, kterej si nechal vyrobit jako vůbec první freeskier ever...

Marcus Goguen odhalil pár svých záběrů z filmu "The Land of Giants" od MSP

Další ochutnávku z "The Land of Giants" od MSP má na svědomí Marcus Goguen...

Laax nás zve na třetí epizodu The Crap Attack 2024

Pravidelná dávka shredu z Laaxu se hlásí ve třetím díle The Crap Attack...