MSJ 2024: Péťa Müller bere ve slopestylu krásný 7. místo

Na Mistrovství světa juniorů 2024 se rozdávaly první medaile! Český zástupce Petr Müller pak pronikl mezi světovou elitu...

V Livignu aktuálně na plný pecky duní Mistrovství světa juniorů 2024. V Itálie se včera už taky rozdávaly první cenný kovy, takže známe nové šampióny ve slopestylu z řad nadějných talentů do osmnácti let. Ve finálový patnácte jinochů se uvelebilo taky naše želízko v ohi Péťa Müller. Už jen samotný postup z téměř osmi desítek světových nadějí musíme brát jako jeden z vrcholů letošní český sezóny. Bohužel na stejnou pozitivní notu se s jezdcema opět nenaladilo počasí. V Alpách to prostě vypadalo ne jen jak když se čerti žení, ale svojí veselku nejspíš pořádal i pekelný mocipán a snad i sám ďábel. Otravný sněžení a vichr zajistily zbytečný průtahy, který lyžníkům rozhodně nehrály do karet. Samotná trať se navíc kvůli tomu musela osekat o poslední skok. Místama to tak spíše připomínalo boj o přežití než sportovní svátek.

Český juniorský reprezentant ale nakonec zanechal na Apeninském poloostrově nesmazatelnou stopu. V druhým kole zvládnul ukočírovat jízdu: 270 na 270 ven z mailboxu, switch 270 na 270 ven ze speedu, rightside dub cork 1080 safety a dub cork 1440 safety. Ke smůle ale rozhodčím neuniklo pár drobných nedokonalostí a Petr si nakonec vykoledoval skóre 64.66 bodů. V konečným součtu ho hodnocení pustilo na moc pěkný 7. místo, který si zaslouží velkou pochvalu! Zaobírat se teoriemi, jak by to dopadlo, kdyby svůj run vyčistil je zbytečný asi jako hledat delfíny skákavé na horním toku Vltavy. Na kdyby se nehraje. Sedmej na světě? Prostě bomba!

Petrova jízda v čase 40:35:

Zlatý triumf nakonec celkem překvapivě spadl do kapsy Frankovi Wahlströmovi. Nic vám to jméno neříká? Není divu! Teprve třináctiletej prcek z Norska totiž ve FIS soutěžích figuruje teprve od ledna a hned si zvládnul zapsat životní titul! Zlatá jízda nesla parametry: 270 na fs switch up precl 270 ze zetka, switch 270 na 450 ven ze speedu, switch dub cork 1620 a závěrečný dub cork 1080. Stříbrný flek pak za oceán veze Henry Townshend díky switch misty 1260 a dub corku o stejný rotaci. V uvozovkých až na bronzu zakotvil asi největší favorit Henry Sildaru. Estonec sice kraloval kvaldě, ale tady přece jenom nejimpozantnější představení nevyseknul.

vítěz Frank a Henry &  Henry (foto: Livigno)

Mezi dámami měla zlatá placka pořádnou českou příchuť. Všem totiž vypálila rybník Němka Muriel Mohr, jejíž progres má na starosti Jirka Volák. Dědku gratulace ke skvělý práci! Slávu jí zajistilo trikový kombo 270 na 270 ven z boxu, switch lip 270 out ze speedrailu, switch bio 900 tail a závěrečná righside 900 mute. Jako jediná z dívek přeskočila devadesáti bodou laťku a mohla slavit. Druhý stříbro v závodě si pak odnesli Amící zásluhou Eleanor Andrews a svůj první mezinárodní úspěch si bronzem zajistila Avery Krumme reprezentují javorové listy tedy Kanady. Zklámání pak musela kousnout domácí adeptka na zlato Flora Tabanelli. S pátým místem se tutově spokojenost nedostavila České trio Petr, Eliasz Kiszka a Kuba Koula se pak v pátek vrhnou na kvalifikaci big airu a my budeme držet palce! Hlavně ať to počasí zbytečně neprudí... 

nejleší juniorky (foto: Livigno)

Výsledky finále slopestylu MSJ 2024:

Kluci:

1. Frank Wahlström (NOR)
2. Henry Townshend (USA)
3. Henry Sildaru (EST)
4. Lias Lajunen (FIN)
5. Matthew Lepine (CAN)
6. Severi Silvander (FIN)
7. Petr Müller (CZE)
8. Jacob Durepos (CAN)
9. Noa Roche (FRA)
10. Hugo Ohlsen (SWE)
11. Charlie Beatty (CAN)
12. Malcolm Farris (CAN)
13. Aimo Mandelin (FIN)
14. Anders Chapman (USA)
15. Mattheus Heslop (CAN)
...
36. Eliasz Kiszka (CZE)
40. Jakub Koula (CZE)

Ženy:

1. Muriel Mohr (GER)
2. Eleanor Andrews (USA)
3. Avery Krumme (CAN)
4. Kathryn Gray (USA)
5. Flora Tabanelli (ITA)
6. Maria Gasslitter (ITA)
7. Honey Smith (FRA)
8. Kiho Sugawara (JPN)

Kompletní výsledky: kluci, holky

fandil jak dement

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Buldozlife pustili ven street video "Egal"

Švýcarští shreďáci Buldozlife crew mají venku zase jednu streetovou pohodičku...

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...