Na dánský CopenHill se vrhnul Scandinavian Team Battle 2023

Uměla sjezdovka CopenHill potřetí přivítala letní srandu Scandinavian Team Battle 2023...

Letní marast lyžařské bžundy do nás tepe nejvyššími obrátkami. Jak by taky ne, když momentálně velí léto a nějací freeskieři jsou vítáni asi jako uhry na tvářičce nadrženýho teenagera. Naštěstí ne úplně všude vládne naprostá nuda. Letos již potřetí se totiž epicentrem našeho sportu na jeden červnový den stala dánská Kodaň. Destinace na lyžování ideální asi jako arktická tundra pro letní dětský tábor. Jenže na Jutském poloostrově už nějaký pátek stojí hodně zajímavý komplex známý jako Amager Bakke. Kromě toho, že se tady přispívá k ekologii v místní spalovně, tak tu taky nejdete multifunkční centrum a hlavně pět set metrů dlouhou venkovní sjezdovku známou jako CopenHill. Ta se sice může pochlubit pouze umělým povrchem, ale to ničemu nebrání, aby se tady přivítal letošní ročník parády jménem Scandinavian Team Battle 2023!
Stejně jako předchozí ročníky i letos do metropole ležící na ostrově Sjælland našlo cestu pět dvojic reprezentujících stejný počet států, která čekala pětihvězdičková zábava. Nešlo samozřejmě o žádný kontest sešroubovaný nekompromisními a drsnými pravidly. Všichni tady měli hlavně načechrat pírka svojí kreativitě a tvořivosti. Riders se vyřádili během jamu, který svýmu hlasivkami notně podpořila sympatická divácká kulisa. Prim tady hrála zejména všemožná železa a raily, která dovolovala jezdcům předvádět tríčky světovýho formátu a občas se dalo zalítat i na menší kopně. Stěžejní ale byla hutná atmoféra na celým CopenHIllu.
rozdivočelej Jesper Tjäder (foto @jgronnemark)
Hlavním mozkem celýho eventu je domácí borec Jakob Ebskamp, který stejně jako předchozí roky  vzal pod svá křídla jedinou dáma na startu Isabellu Tvede. Z druhé strany La Manche dosvištěl britský duet Chris McCormick a Felix Klein. Prapor alpských vrcholků svírala v rukou švýcarská sestava Nicola Bolinger a Christian Moser. Tradičně silnou Skandinávii pak držely nad vodou hned dva našlapaný týmy. Za norský vikingy se srdnatě bil Johan Berg s Robertem Ruudem. Největší punc světových hvězd pak určitě na bedrech nesl švédskej páreček Jesper Tjäder a Emil Granbom, kteří mimochodem tady zatím pokaždé kralovali. Pro soupeře určitě hozená rukavice!

A lidově řečeno nebudeme chodit kolem horké kaše. Ani letos se nepodařilo rivalům kluky švédský sesadit z pomyslnýho trůnu. Prostě opět předvedli, že nejšířeji otevřeli stavidla fantazii a nezapomněli třeba vytáhnout Jesperův pověstný flip do railu. Stříbro pak schramstl norský duet a poslední místečko na bedně zaplácli Švýcaři, kde hlavně Nicola Bolinger předváděl hodně agresivní věci, který se museli líbit. Spíše než výsledky se ale počítá skvěle strávený den, kterej si plnými doušky užili nejen jezdci ale i divácká návštěva. Nezbývá než se těšit na ročník číslo čtyři.

Scandinavia Team Battle 2023 recap video:

Web CopenHillu najdeš zde.

se slovama si zašpásoval

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Cody Wilder Ray potěší editem "Vader"

Troška backcountry srandy s Codym Wilder Rayem...

Máme tady našlapanou video rekapitulaci z Kimbo Sessions 2024

Dorazilo závěrečný ofiko video z letošní Kimbo Sessions...

Dan Hanka zve na Spring Thing 2024! Doraž tak na konci května na Mölltal

Dan Hanka chystá na rakouském Mölltalu novou jarní akcičku Spring Thing...