Ohlídnutí za SuperUnknown XVI. od Level 1 Productions

Oblíbený SuperUnknown od Level 1 Productions jsou pro rok 2019 minulostí a my si je ještě jednou poctivě shrneme...

Pánové z oblíbený produkce Level 1 Productions se doufáme příliš neurazí, když je nazveme tak trochu starejma rašplema. Ono taky když máte na krku skoro dvě dekády filmování, tak už jste považován skoro za veterána. Přesně tak. Jedna z neoblíbenějších partiček, která každý rok přichází s novým lyžařským filmem, začala svojí historii psát už v roce 2000, kdy vydala svůj první počin nazvaný „Balance“. Všechno se tehdá točilo kolem filmaře Joshe Bermana, který je taky po právu považován za jejich praotce. Dnes už mají kluci na svým kontě úctihodných devatenáct filmů a ten dvacátý, který bychom měli najít pod jménem „Romance“, dorazí na podzim. Filmy ale necháme stranou. Dnes nás totiž bude zajímat jejich druhá vlajková loď, a to je všemi sledovaná videosoutěž SuperUnknown..

finalisti 2019 (foto Laura Obermeyer)

Ta se letos přehoupla už do neuvěřitelnýho šestnáctýho ročníku! Úkol je tady od roku 2004 pořád stejný. Natočte, co nejnadupanější a nejosobitější krátký freeski video (podmínky najdeš tady) a doufejte, že zrovna to vaše padne do vkusu poroty. Poslední roky se ti nejlepší navíc sejdou na finálovým týdne, kde je vždy korunován král daného roku. Letos tomu nebylo jinak. Nejlepší devítka finalistů, jeden šťastný semifinalista, kterýho ze šestnácti borců hlasováním vybrali sami fanoušci a nově taky jedna dáma. Tahle sebranka na konci dubna nabrala směr Colorado a resort Winter Park, kde jí čekalo snových sedm dnů seznamování, ježdění, shredění a pohody. A nejlepší se pak postaví po bok jmen jako Tom Wallisch, Corey Vanular, Magnus Granér, Jonah Williams, Keegan Kilbride a ostatních předešlých vítězů.

Loni si tuhle pecku mohl na vlastní kůži odzkoušet náš Šimon Bártík a básnil o ní víc než Karel Hynek Mácha. Ročník 2019 byl sice Čechy nepoznamenaný, ale za rok bude další šance. Mezi jezdci většinou nenajdete úplně neznámý koně a to platilo i tuto sezónu. Domácí americké barvy reprezentoval pravidelný účastník Světovýho poháru John Brown, mimochodem jinak vítěz českých Soldiers z roku 2016, dále štylar Carson Kerr, nenápadnej Tucker FitzSimons a jedinej čistě backcountry rider Blake Wilson. Skandinávie vyslala šílenou švédsko-​finskou dvojku Anton Lindén a Joona Sipola. Nechybělo Švýcarsko se shreďákem Andrin Tgetgelem. Ani protinožci nebyli bez svýho želízka, byl jím Dane Kirk. Monty Wright je pak Anglán, kterej ale tráví zimu ve švýcarským Laaxu, kde je to pro freeskiing kraj zaslíbený. Posledním byl Australan Martin Longhitano, což bylo asi nejméně známej cápek, kterej nahradil původního finalistu Simona Grissemana. Důvod výměny jsem bohužel nesplašil, takže to musíme brát jako fakt. A na závěr nesmíme zapomenout první účastnici za něžné pohlaví. Ta nese jméno Giorgia Bertoncini, a když se podíváme na její shreďáckej edit (videa finalistů najdeš zde), tak není pochyb, proč se stala vyvolenou právě blonďatá Italka.

Finálový týden recap 1:

Finýlový týden recap 2:

Finále v americkém Winter Parku letos odstartovalo 22. dubna a obří porci flustrace musela hned první den polknout jediná dáma mezi deseti párky. Giorgia totiž hned v zárodku, ještě když ani nejely kamery, dala co proto svýmu kolenu a bylo po srandě. Teď už jen italský nadávky jako „puttana“, návštěva doktora, berle a bylo po ptákách. Pánové tak zůstali napospas sami. Čekalo je několik dnů, kde hlavní náplň samozřejmě bylo ježdění na překážkách, který si i sami šejpovali. Nervozita se určitě dostavila na konec týdne, kdy jak Level 1 crew tak samotní jezdci hlasovali o letošním vítězi, který se kromě finanční odměny může taky těšit na natáčení jejich novýho moviečka. Největší radost nakonec vytryskla u Blakea Wilsona, kterej jako prašanovej jezdec všechny překvapil parkovýma skills až tak moc, že si domů veze výhru. Dámská šampiónka je snad jasná, xkrát zmiňovaná Giorgia…  My výhrecům posíláme placáka a zbytek, co ostrouhal, může zase zkusit štígro za rok..

Závěrečný recap finálovýho týdne:

Web Level Productions najdeš zde.

Sociální sítě:

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...

Kim Gubser prubnul na Swatch Nines 2024 světovej rekord v nejvyšším poletu

Na letošních Swatch Nines padl rekord v nejvyšším airu historie...