Paráda! Petr Müller veze ze slopestylu na EYOF 2023 bronz

Tak to na Evropském olympijském festivalu mládeže nakonec cinklo!

EYOF neboli česky Evropský olympijský festival mládeže se letos poprvé dostal do našeho hledáčku. Jak by taky ne, když na zimním ročníku s pořadovým číslem šestnáct si svoji první účast odkroutil freeskiing. Tíhu pořadatelství nesl na svých bedrech italský region Furlandsko-Julské Bénatsko a samotné snowpark pak vyrostl ve středisku Ravascletto - Zoncolan. My už všichni moc dobře víme, že na Apeninský poloostrov si to namířil taky náš šestnáctiletý borec Petr Müller s kaučem Michalem Pečem. Svěřenec ho nejprve potěšil výborným pátým místem v big airu, aby si dneska společně vychutnali sladkou tečku. V závěrečném slopestylu si totiž připsal na triko určitě jeden z nejhodnotnějších výsledků kariéry, když domů veze medaili bronzové hodnoty za 3. flek!

finále slopestylu (foto EYOF 2023)

Péťa se ve čtvrtek na úvod musel popasovat s nástrahami kvalifikace. Do ní se pustilo dvacet tři kluků a nejlepší desítka držela postupovou vstupenku. Český reprezentant nezaváhal a postup si pohlídal ze šestýho místa. V pátek ho pak čekalo dvoukolové finále. Trať sice nenabízela impozantní rozměry, ale pro mladé jezdce od 14 do 18 let nemůže postavit potvory, z kterých se rozklepou kolena. V nabídce se nacházely dvě jibové platformy s plynovkama, které rozděloval jakýsi menší skůček nebo spíš boule. Záverečný motanice pak jezdci cedili na dvou kickerech. Péťa svojí placku ulovil v druhým kole, kdy vyčistil triky: 270 transfer na zetku 270 out, switch 540, 450 transfer out z lámačky, switch rightside 720  a switch 1080 mute. Jeho bronzové skóre pak přepočítávalo bodový příděl 83.50. Nezbývá než vyseknout pochvalu a gratulaci!!

Péťa a jeho 270 transfer (foto EYOF 2023)

Jasným králem EYOF 2023 se stal Švýcar Fadri Rhyner. Po titulu v big airu nenašel přemožitele ani ve slopestylu. Svojí jízdu korunoval rightside 720 a double corkem 1260. Trošku překvapivě pak všechny Seveřani a Alpami otrkaný týpky strčil do kapsy Stefan Sorokin. Sedmnáctiletej cápek z Estonska, který toho zatím na mezinárodní scéně moc nenajezdil. Vypadá to, že placatý Pobaltí začíná vystrkávat drábky. Klobouk dolů. Mezi něžným pohlavím pak jasně dominovaly finské slečny. V šestičlenném finále nejvíce uhranula rozhodčí Lina Haggstrom, která stejně jako Fadri si na krk pověsila druhý nejcennější kov. Stříbro patří její krajance Lině Kuivalainen a bronz k domácí radosti neopustí zemi pizzy a těstovin. Zasloužila se o tom Carolina Maria Vitale Cese.  

Výsledky finále slopestylu na EYOF 2023:

Kluci:

1. Fadri Rhyner  (SUI)
2. Stefan Sorokin (EST)
3. Petr Müller (CZE)
4. Ludvig Soderman (SWE)
5. Nil Brocarte Alegre (FRA(
6. Lars Ruchti (SUI)
7. Aimo Mandelin (FIN)
8. Frans Nederberg (SWE)
9. Stefan Heiss (AUT)
10 Henry Sildaru (EST)

nejlepší tři kluci (foto EYOF 2023)

Holky:

1. Lina Hoggstrom (FIN)
2. Lina Kuivalainen (FIN)
3. Carolina Maria Vitale Cese (ITA)
4. Kim Dumont Zanella (FRA)
5. Berenice Dode (FRA)
6. Alessia Ambrosi (ITA)

nejlepší holky (foto EYOF 2023)

Web EYOF 2023 najdeš zde.

placáka posílá

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Štěpán Hudeček zakončil sezónu FIS Světovýho poháru 43. místem v Silvaplaně

Ve švýcarské Silvaplaně odstartoval poslední FIS světový pohár sezóny 2023...

Manu Barnard připomíná svojí novozélanskou sezónu v editu "Light Of Day"

Novozélanďan Manu Barnard nám přiblíží svojí poslední sezónu ve svým domovině...

Od zítra to ve Snowparku Bukovka roztočí Snowboard Zezula Springs Session 2023

Tři dny nabitý zábavy a ježdění tě od zítra čekají ve Snowparku Bukovka...